Nemocenská, konec smlouvy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 13:20

Nemocenská, konec smlouvy

Dobrý den. 31.12. mi končí v práci smlouva (HPP). Dnes jsem byla podepsat, že mi ji dále neprodlouží. Jsem na nemocenské, 22.11. nastupuji do denního stacionáře na 7 týdnů. Takže do něj budu docházet i několik dní po skončení smlouvy. Ráda bych se zeptala, zda mohu nyní začít pracovat z domu jako operátorka (dohoda o provedení práce), či smím nastoupit až po nemocenské a po skončení smlouvy ve stávající práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10876
11.11.21 13:57

Můžeš začít pracovat kdy chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 14:08

@Cenarius přes to, že mám nyní jak nemocenskou, tak smlouvu na HPP platnou do 31.12.?

• Citovat
  • Nahlásit
10876
11.11.21 14:28

Oboje ti nijak nezakazují pracovat na DPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
11.11.21 21:52
@Cenarius píše:
Oboje ti nijak nezakazují pracovat na DPP.

Zaměstnavatelé nesmí mít shodný předmět činnosti. Pokud by to tak bylo, stávající zaměstnavatel musí udělit písemný souhlas.
Dále je povinna dodržovat režim povolených vycházek a také léčebný režim stanovený lékařem (v souvislosti s diagnózou a zdravotním stavem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 09:42

@LaRoux byla by to práce z domu. Nyní mám smlouvu na HPP do 31.12., s tím, že mám nemocenskou a budu ji mít ještě v lednu. Teď bych ale potřebovala začít pracovat z domu a to by byla Dohoda o provedení práce. Tak jestli se to dá dát dohromady?

• Citovat
  • Nahlásit
392
12.11.21 10:40
@Anonymní píše:
@LaRoux byla by to práce z domu. Nyní mám smlouvu na HPP do 31.12., s tím, že mám nemocenskou a budu ji mít ještě v lednu. Teď bych ale potřebovala začít pracovat z domu a to by byla Dohoda o provedení práce. Tak jestli se to dá dát dohromady?

Jak jsem psala, budeš mít souběh 5 týdnů, je potřeba se ujistit, že zaměstnavatelé nemají stejný předmět činnosti. To zjistíš v obchodním rejstříku.

Co se týče práce versus neschopnosti, pokud budeš klientkou stacionáře, což je režimová léčba, tam bych byla opatrná. Nesmí se stávat, že nepůjdeš do stacíku a budeš v té době doma pracovat. To by bylo právě to porušení léčebného režimu. Večer pracovat můžeš bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat