Nemocenská před MD

Anonymní
4.1.21 11:59

Nemocenská před MD

Zdravím, jsem na nemocenské před mateřskou, v práci mi skončila smlouva koncem října, na dobu určitou. Na nemocenskou jsem šla 2 dny před skončením smlouvy.
Dnes jsem psala sms sestřičce od doktora, zda odeslala na sociálku lístek na peníze, a ona mi volala zpět, že to prý neposílá na sociálku, ale zaměstnavateli, který prý to tam pak musí poslat. Jak to tedy je?
Vždycky jsem myslela, že to doktor posílá přímo na ČSSZ, a ještě hlavně když už u toho zaměstnavatele nepracuji, což ta sestra dobře ví, bavily jsme se o tom asi 3×. Jedna dávka už mi sice přišla, ale chci se ujistit, že to na té sociálce opravdu dostali. Zaměstnavatel bývalý se totiž ke mně nechová pěkně, dávají mi najevo, že jsem jim už ukradená, nejradši bych to tam posílala sama. :pocitac:
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
689
4.1.21 12:05

Ahoj, já jsem na nemocenské od května a za chvíli ji budu končit. A nemocenskou posílá sestra přímo na ČSSZ a ne zaměstnavateli. Zaměstnavateli to oznámíš ty, ae jinak vše vyřizuje sestra. Jednou se mi stalo, že mi nemocenská nepřišla jak měla, tak jsem volala sestře na gyndu a řekla mi, že to má poslané, ae poslala jim to znovu, protože i když ji to svítilo v pc jako odeslané, tak na socku to nějakým záhadným způsobem nedošlo a já bych to ani nevěděla pokud bych si nezavolala na socialku a dovolat se jim tam je nadlidský výkon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
4.1.21 12:06

Tak si na cssz zavolej. Posílat si to sama asi nemůžeš když jde vše elektronicky. Jinak mateřskou dovolenou mít nebudeš když už nejsi zaměstná. Jen peněžitou pomoc v mateřství pokud máš nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
4.1.21 12:50

Odesílá to doktorka nebo sestřička. Ta to posle na socialku a zároveň, pokud to má zaměstnavatel nastavené, tak i jemu do datové schránky. Jinak každý měsíc musí sestřička odeslat na socialku potvrzení i trvání pracovní neschopenky, aby sociálka mohla vyplatit peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
4.1.21 12:51

A na začátku neschopenky tam zaměstnavatel posílá potvrzení s příjmy za poslední rok. Bez toho ti taky nic nevyplatí, takže tam by to taky mohlo váznout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
4.1.21 14:14

Ale tak toto stejne uz jsi musela resit na konci listopadu ne? Tam jsi to vyresila jak? Tak to vyres stejne a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 14:18

Že posílá zaměstnavatel výměr na sociálku, to vím, už ho tam poslal, já už jednu dávku dostala. Tohle je druhý měsíc, co jsem na neschopence. Jen se mi to zamotalo, nějak, chtěla jsem vědět, zda sestra poslala na sociálku lístek na peníze. Minulý měsíc mi jen odepsala na SMS, že to již odeslala a do týdne mi byly peníze poslány. Teď jsem po ní chtěla to samé, aby mi napsala, že odeslala na socku lístek a ona mi zpátky volá, že akorát něco posílala zaměstnavateli do datové schránky a ten to musí poslat na sociálku.?? Tak nevím, se to změnilo nebo je ona vyšinutá? Pardon.
Jinak na socku volat nebudu, ex zam. má sídlo v Praze a tam se prostě nedá dovolat, a když jsou tam nepříjemní. Jo chápu mají toho hodně. Už jsem s nimi párkrát komunikovala mailem, na to sice odpoví za pár dnů ale vždycky odpověděli. Tak jsem jim znovu napsala a čekám na odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
1048
4.1.21 15:50
@Anonymní píše: Že posílá zaměstnavatel výměr na sociálku, to vím, už ho tam poslal, já už jednu dávku dostala. Tohle je druhý měsíc, co jsem na neschopence. Jen se mi to zamotalo, nějak, chtěla jsem vědět, zda sestra poslala na sociálku lístek na peníze. Minulý měsíc mi jen odepsala na SMS, že to již odeslala a do týdne mi byly peníze poslány. Teď jsem po ní chtěla to samé, aby mi napsala, že odeslala na socku lístek a ona mi zpátky volá, že akorát něco posílala zaměstnavateli do datové schránky a ten to musí poslat na sociálku.?? Tak nevím, se to změnilo nebo je ona vyšinutá? Pardon.
Jinak na socku volat nebudu, ex zam. má sídlo v Praze a tam se prostě nedá dovolat, a když jsou tam nepříjemní. Jo chápu mají toho hodně. Už jsem s nimi párkrát komunikovala mailem, na to sice odpoví za pár dnů ale vždycky odpověděli. Tak jsem jim znovu napsala a čekám na odpověď.

Tak to nevím co teda má zaměstnavatel přeposlat 8o Jinak sociálka má na to 30 dní ode dne kdy dostane podklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.1.21 12:27

Ahoj já čekám na nemocenskou už dva měsíce účetní vždy posle všechny podklady kvůli Insolvenci a lístek na peníze posílá sestra z gyndy vždy ke konci měsíce nebo hned na začátku měsíce asi 1 nebo 2 den v měsíci a pořád se hádám s ČSSZ že mě nechtěj vyplácet tak sem zvědavá kdy mi přijdou peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
14.1.21 23:58

Zdravím, byla sem na neschopence od 9.9 do 25.prosince 2020. Toho 25. 12 sem přešla už na mateřskou. Každý měsíc mi peníze přišly. Ale za prosinec už ne, přijdou ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.1.21 19:23

Dobrý den/Ahoj,
Chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak to je a není. Jsem od října na neschopence skrz záda a otěhotněla jsem a musim zustat na neschopence jelikož je to rizikové. Problém je v tom že jsem ve zkušebce a nevim co mě čeká a nečeká až to v práci oznámím. Našla jsem, že mě i na neschop. můžou vyhodit když jsem ve zkušebce, na tom se snad domluvíme, že ne ať pobírám neschopenku. Ale co mateřská. Na tu narok určo nemám, a i kdyby to už by me vykopli at to platit nemusí. Můžu být až do porodu na neschopence a pak rovnou rodičák? A co kdyby me vyhodili? To budu do porodu bez příjmu?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
17.1.21 20:16

@LENnYx Pracovní poměr ti můžou zrušit po 14 dnech neschopenky. Divím se, že je to ještě neudělali, když už jsi od října na neschopence…
I kdyby ho zrušili, nemocenskou můžeš brát dál. Je potřeba oznámit pojišťovně, že jsi na nemocenské po skončení pracovního poměru. Pak bys z nemocenské přešla na PPM, pokud splníš podmínky, nebo bys mohla mít nemocenskou do konce šestinedělí.

PPM neplatí zaměstnavatel, ale stát (OSSZ). Pracovala jsi před tímto pracovním poměrem - splňuješ 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky? Odkdy trvá tento pracovní poměr a kdy máš termín?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.1.21 20:29

@Lendeš zde jsem od září, na np od půlky října. Neukončili, jelikož se jim to vlastně hodí skrz kovid. Budou mit zaučenou osobu až se jim to rozjede, že jo. Nic je nestojím. Ale ja otěhotněla. Termin mám v srpnu, ale čekám jednovaječná dvojčata a tím se to zkracuje, takže spíše červenec.
Před tím jsem pracovala 3 roky v jedné firmě, kde jsem teda také byla skrz kovid půl r.doma (brezen až srpen) a od zaří jsem tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
17.1.21 20:39

@LENnYx No když tam ještě chvíli vydržíš, tak bys mohla mít nárok na PPM, mohla by ti vyjít ochranná lhůta, kdyby pracovní poměr skončil. Ochranná lhůta by byla tak dlouhá jako současné zaměstnání, max. 180 dnů. A na PPM se nastupuje 6-8 týdnů před TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.1.21 20:43

@Lendeš jakože, když mě nevyhodí a nechaji stale na neschopence tak mi i tak vznikne narok na mateřskou? I když nemám po zkušebce? A Jakou ochranou lhutu myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat