Nemocná maminka na RD

2857
14.9.21 17:12

Nemocná maminka na RD

Potřebovala bych se vypovídat a třeba někoho napadne nějaké řešení…
Celý život trpím na občasné migrény. K tomu různé další zdravotní problémy, ve druhém těhotenství jsem při mrtvičce přišla o část zraku, před 3 týdny jsem byla na menší operaci srdce. A od té doby začaly problémy, mám třeba 3× denně hodinu záchvat. Vypadá jako začátek migrény - před očima mi blikají blesky nebo jezdí světélkující koule, vidím rozpitě jako pod vodou, třeba jen okrajem jednoho oka jsem schopná vidět. Do toho se mi motá hlava, hučí v ní, někdy se k tomu přidá brnění ruky, obličeje, jazyka, pletou se slova, těžce se vyjadřuji. Většinou k tomu jsou psychické stavy, buď se zhroutím a brečím bezmocí (když třeba s malým na hřišti a nemůžu najít kočár a bojím se, že mi uteče do cesty) Nebo hysterčím a hrozně řvu na děti, kopu do věcí (když starší prudí a nechce třeba jít po obědě spát).
Nástup záchvatu je tak do 10 minut a do hodiny většinou přejde. Někdy hned začne další. Zbytek dne pak většinou bolí hlava, ale zvládnutelně. Časově to chodí nepravidelně a náhodně. Manžel má práci tak 20 minut daleko a babičky k dispozici prakticky nejsou. Četnost záchvatu dost závisí na tom, jak moc jsem odpočinutá, vyspaná nebo ve stresu.
Samozřejmě se snažím to řešit, ale je to těžké, moje jediná naděje je vyčtená ze zahraničních fór a publikací, že zhoršení migrén po té konkrétní operaci se stát může a že přejde v 97% do půl roku.
Doktor mi nabídnul neschopenku, ale ta je k ničemu, když jsem na RD. Manžel OČR odmítá s tím, že si může vzít homeoffice. Ale pak stejně některé dny jezdí do práce nebo když je na HO tak má zrovna v době záchvatu meeting a je zavřený v pokoji ať ho nerušíme. Já se přemůžu a funguju, ale jsem na pokraji fyzických i psychických sil. Mám pocit, že to manžel nebere vážně, i když spolu o tom mluvíme. Dřív jsem měla migrénu jednou za 2 měsíce a to přijel domů a nechal mě celý den ležet. Ale je jasné, že to nejde, když ji mám několikrát denně a navíc tak krátký záchvat, že než by přijel domů je po všem. A když vidí, jak normálně funguju, bere to tak, že se nic neděje. Pomáhá mi jinak opravdu hodně odpoledne, po práci si bere děti, takže mám výčitky, že toho po něm už chci moc. Ale už mám problém i s běžnými věcmi: jídlo, prádlo, úklid, koše, to je vše z 99% na mě. Máme velký dům a zahradu, já ještě na část úvazku taky práci (u té si odpočinu, toho se vzdávat nechci) Když nahodím to OČR je radikálně proti, ani na týden, dva, než se třeba dovyřeší ta chůva.
Syna mám rok a třičtvrtě, a ještě dceru 3 a půl roku, ta teď začla do školky ale moc tam nepobude stran nemocí a spát tam po obědě taky nechce.
Mám poptanou i chůvu, ale nějak se to hrozně táhne, psala jsem ji koncem minulého týdne a spolupráce je v nedohlednu. Navíc si nedokážu představit ani jak to s ní řešit. Nemůžu ji platit na plný úvazek, ale aby přijela ve chvíli záchvatu během 10 minut a za hodinu jela pryč, to by šlo asi těžko.
Je to asi dost zmatené, jako moje hlava teď :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.9.21 17:16

Ja to vidim na zacatek epileptický záchvatu, jdi na neurologii, popis co se deje. Obehej si kolecko vysetreni a dostanes leky. Ty zachvaty nebyly pak uz tak hrozny a dalo se to ustát i doma s detmi.
Zvedání těžkých veci, nervy atd a pak mi to zaclo vzdy, kdyz jsem se vyklidnila a zase byla v normalu. Zachvat me nedopadlo primo v moment, kdy toho na me bylo hodne.

• Citovat
  • Nahlásit
3766
14.9.21 17:20

Nehodila by se ti spíš pomocnice do domácnosti (v pravidelném intervalu) než chůva nárazově?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:27
@Anonymní píše:
Ja to vidim na zacatek epileptický záchvatu, jdi na neurologii, popis co se deje. Obehej si kolecko vysetreni a dostanes leky. Ty zachvaty nebyly pak uz tak hrozny a dalo se to ustát i doma s detmi.
Zvedání těžkých veci, nervy atd a pak mi to zaclo vzdy, kdyz jsem se vyklidnila a zase byla v normalu. Zachvat me nedopadlo primo v moment, kdy toho na me bylo hodne.

Děkuji za tip, na neurologii chodím, jsem sledovaná. Ona migréna a epilepsie mají hodně společného. U mě jde spíše opravdu o dočasný stav vyvolaný tou operací, mám v srdci (hodně laicky řečeno) aplikované sítko a mělo by to přejít až to sítko plně zaroste tkání - 3 až 6 měsíců. Spíš teď řeším jak prakticky nejlépe to období překonat.
Varianta skupinky pro mladšího padla, protože kdyby chodili ještě každý do jiného kolektivu, tak sou stejně pořád doma nemocní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:29

@MrsNorris To mám aktuálně poptáno. Chůvu na 2 dopoledne v týdnu s tím, že by třeba i uklidila. Víc bychom asi nezaplatili a snad to takhle bude stačit. Pustím ji z domu až když se jí povede děti uspat :mrgreen: protože poobědové uspávání starší je jasný spouštěč záchvatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15154
14.9.21 17:31

Co osobni asistence, charita, ev. jakakoliv placena druha osoba do domacnosti…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15154
14.9.21 17:31
@BlaZenkaB píše:
@MrsNorris To mám aktuálně poptáno. Chůvu na 2 dopoledne v týdnu s tím, že by třeba i uklidila. Víc bychom asi nezaplatili a snad to takhle bude stačit. Pustím ji z domu až když se jí povede děti uspat :mrgreen: protože poobědové uspávání starší je jasný spouštěč záchvatu.

Neuspavej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:33

@Lucie_Sx Když nejde spát tak je to s ní odpoledne šílené. A jsem zvyklá pracovat (teď tedy třeba i odpočívat) v té době kdy po obědě oba spí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@BlaZenkaB a co adenom hypofýzi?? mám hodně podobné příznaky čekám na výsledek MRI

• Citovat
  • Nahlásit

Poradila bych ti, ale bylo to tak dlouhé, že jsem to ani nedočetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:34
@Lucie_Sx píše:
Co osobni asistence, charita, ev. jakakoliv placena druha osoba do domacnosti…?

Máte nějaký tip kde hledat? Jak jsem psala vše to je na dlouhé lokte, než něco najdu, kontaktuju, oni se ozvou zpátky… řeším to od minulého týdne a zatím nic v dohledu.
A taky mám obavu jen tak si pustit k dětem cizího člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:36
@Anonymní píše:
@BlaZenkaB a co adenom hypofýzi?? mám hodně podobné příznaky čekám na výsledek MRI

Na MRI jsem byla před půl rokem a tyhle časté problémy mi začly ze dne na den po operaci srdce. Jinak mám obdobné problémy celý život jen ne takhle často, je to u mě migrenozni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
14.9.21 17:38
@NesnasimVas píše:
Poradila bych ti, ale bylo to tak dlouhé, že jsem to ani nedočetla

Tak to mě mrzí, že jsem přišla o hodnotnou radu někoho, kdo nepřelouská půl stránky textu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 17:38
@BlaZenkaB píše:
@MrsNorris protože poobědové uspávání starší je jasný spouštěč záchvatu.

Když si lehneš a začneš taky trochu „usínat“, viď
Migréna jistá… To znám. Nebo „přespání“, přetáhnu osmou a jsem jasná.

Brr, z toho, co popisuješ by mi kleplo.

Ta chůva by mohla být řešení. Nejsi žádný hypochodndr - mrtvička, operace srdce.

• Citovat
  • Nahlásit
34414
14.9.21 17:39
@BlaZenkaB píše:
@NesnasimVas píše:
Poradila bych ti, ale bylo to tak dlouhé, že jsem to ani nedočetla
Tak to mě mrzí, že jsem přišla o hodnotnou radu někoho, kdo nepřelouská půl stránky textu
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat