Nemocný jenom při horečce?

185
2.11.19 17:07

Nemocný jenom při horečce?

Ahoj. Bolí mě v krku a celkově mi není dobře, ale podle manžela nejsem nemocná, protože nemám horečku, už jsme se o to několikrát přeli, podle něj jsi nemocný jenom když máš horečku… Chtěla bych znát ještě názor někoho jiného jak to vnímáte vy? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3021
2.11.19 17:12

HIV pozitivní lidi asi taky budou úplně zdraví, když nemají horečku :D Zdraví je stav psychické, fyzické a sociální pohody. Vsechno mimo to je nemoc. Tak řekněte, jste fyzicky v pohodě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 17:14

@masinka69 Manžel je sobec a připomněla bych mu to při první rýmičce, kterou dostane. Nemocí je spusta a u všech horečka není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
2.11.19 17:16

Tak ho změř, bude mít asi velkou teplotu, anzto má nemocnou hlavu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025
2.11.19 17:17

@masinka69 No asi takhle, je spousta nemocí, u kterých člověk nemá horečku a nemocný je, ovšem stav „bolí mi v krku a celkově mi není dobře“ u dospělého bez zvýšené teploty za nemoc fakt nepovažuju, takže v tomhle souhlasím s tvým manželem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
2.11.19 17:26
@j.a.n.i1 píše:
@masinka69 No asi takhle, je spousta nemocí, u kterých člověk nemá horečku a nemocný je, ovšem stav „bolí mi v krku a celkově mi není dobře“ u dospělého bez zvýšené teploty za nemoc fakt nepovažuju, takže v tomhle souhlasím s tvým manželem.

Jenom by. Mě zajímalo, když te bolí v krku, máš rymu, zimnici, ale nemas tu horečku tak úplně normálně fungujes? Nelehnes si, ne odpočines?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
2.11.19 17:27
@lleennttiillkkaa píše:
@masinka69 Manžel je sobec a připomněla bych mu to při první rýmičce, kterou dostane. Nemocí je spusta a u všech horečka není.

Když je nemocný on, tak leží to je jasny, :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025
2.11.19 17:33
@masinka69 píše:
Jenom by. Mě zajímalo, když te bolí v krku, máš rymu, zimnici, ale nemas tu horečku tak úplně normálně fungujes? Nelehnes si, ne odpočines?

Kdy můžu, tak si lehnu a odpočinu, to znamená ve chvíli, kdy přijdu z práce a obhospodařím děti. A stejně tak si klidně lehnu a odpočinu i když mě v krku nebolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
2.11.19 17:52
@masinka69 píše:

@j.a.n.i1 je na emiminu známý prosazovač přecházení nemocí, dávání nachlazenych dětí do školky a tak :mrgreen: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
2.11.19 18:00

Čtyři dny mám takový kašel, že prakticky nemůžu vůbec nic. A teplotu nemám.
Několikrát jsem měla i angíny bez teploty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
2.11.19 18:08

Já mám teplotu jen vyjímečně a když má přes 38, což se stalo v životě jen párkrát, tak nevydržím vzhůru déle než pár desítek minut.
Jiní mají vysoké horečky pokaždé.
Pokud jde o stav, kdy odpočívám, tak fakt záleží, jak se celkově cítím. Když to není tak hrozné, jdu do práce, ale doma už nic nedělám a mám klidový režim. Pokud je víkend a nemusím do práce, tak v podstatě ležím a odpočívám setrvale.
Jestlis se manželem přete, že by se měl on víc zapojit a jemu se prostě nechce a snaží se to nějak zdůvodnit, tak bych prostě řekla, že je fuk, zda jsem nemocná nebo jen nachlazená, že i při nachlazení klidový režim prospěje a když je doma někdo, kdo může to nutné zastat, tak si prostě klidový režim dopřeješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 18:18

@masinka69 Horečku, nebo zvýšenou teplotu jsem měla naposledy asi před 25lety, presto jsem i bez toho sem tam nemocná.. Manžel má opravdu zajímavý názor, snad budeš mít příležitost mu to brzy připomenout, až si bude stěžovat, že ho něco bolí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
2.11.19 18:23
@masinka69 píše:
Ahoj. Bolí mě v krku a celkově mi není dobře, ale podle manžela nejsem nemocná, protože nemám horečku, už jsme se o to několikrát přeli, podle něj jsi nemocný jenom když máš horečku… Chtěla bych znát ještě názor někoho jiného jak to vnímáte vy? Děkuji

Zrovna včera jsem se probudila snad se stokilovým tělem a šílenou zimnicí, bez horečky ani zvýšené teploty. Bolel mě přitom každý cm kůže a svalů, hlava jak střep, nemohla jsem prakticky nic dělat, protože jsem měla strašnou motolici. Nějak jsem včerejšek přežila, v noci se mi trochu ulevilo, dnes funguji, ale není to ještě dobré. Prostě nějaká blbá viróza.
Pokud ti chlap řekne, že simuluješ, protože nemáš zvýšenou teplotu, příště, až on bude umírat na rýmu, ho vyšli do těch zadních tmavých míst, že mu přeci nic nemůže být, když se nezmítá v horečce.
Bože, s takovýmhle typem bych nevydržela ani den, pokud nemá ani špetku schopnost vcítění a myslí jen sám na sebe.
Jen bych ještě dodala - horečka je signál, že se tělo něčemu brání. Pokud je člověk nemocný, ale bez horečky, je to signál, že tělo nemá snahu se nemoci bránit a virus může vesele řádit. Tohle kdysi míval můj starší syn, coby rok a půl starý dostal levostranný zápal plic a pozor, ani zvýšená teplota. Ale příznaky a následně RTG hovořily výmluvně. Prostě se jeho tělo vůbec nebránilo a o to to bylo horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
2.11.19 18:25
@Bábrdl píše:
@j.a.n.i1 je na emiminu známý prosazovač přecházení nemocí, dávání nachlazenych dětí do školky a tak :mrgreen: :cert:

Dekuji za vysvětlení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
2.11.19 18:33

Co to je horečk? Tu jsem měla naposledy jako dítě. U angíny mám běžně 37,5. U zánětu průdušek 37,8. U doktora pravidelně hlásím o stupeň víc. Ona moje „provozní“ teplota je 35,5 - 36. Jak mám víc než 36,5 už to není normální. Takže na místě zakladatelk, y bych zalezla do postele a manžela poslala… Pro citrón :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama