Nemůžu zapadnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 22:29
Nemůžu zapadnout

Ahoj, nevím jestli na to existuje nějaká rada, spíš se chci vypovídat nebo ujistit, že v tom nejsem sama. Před rokem jsme se přestěhovali do městečka k manželově rodině, takže on tu obnovil kamarádství ze školy a hned se zapojil do mnoha koníčků a já to s malými dětmi nemám tak jednoduché, že bych si odcházela kdy chci, kam chci. Přesto se dost snažím a zapojila jsem se do takové skupinky mamin, bavím se s lidmi, ale mám pořád pocit, že jsou úplně z jiného světa, jednak jsem o dost mladší a jednak se mi prostě nelíbí styl, jakým většina těch lidí žije, takže z nás nějací extra přátelé nejspíš nebudou. Je to tak, že často zvu lidi k nám, aby se vůbec něco zorganizovalo a oni ochotně i s dětmi přijdou, jenomže nakonec je to jak nájezd kobylek na náš byt, všehovšudy si řekneme 3 věty s překřikováním dětí a to je všechno. Žádné pozvání na oplátku, nějaké domlouvání společných výletů, to je výmluva za výmluvou a tím to hasne. Prostě nemůžu natrefit na někoho, s kým bych si padla do noty a těšila se na povídání. Nějak není na co navazovat, když nejsou ty společné zážitky, ale když zkusím něco navrhnout, ostatní se jim brání, tak nevím jak tomu pomoct. :nevim: zkoušela jsem se i domlouvat přes místní skupinku na fb, ale ani jsme se nebyly za měsíc schopné domluvit, kdy se vůbec potkáme. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 05.08.19 22:31
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím jestli na to existuje nějaká rada, spíš se chci vypovídat nebo ujistit, že v tom nejsem sama. Před rokem jsme se přestěhovali do městečka k manželově rodině, takže on tu obnovil kamarádství ze školy a hned se zapojil do mnoha koníčků a já to s malými dětmi nemám tak jednoduché, že bych si odcházela kdy chci, kam chci. Přesto se dost snažím a zapojila jsem se do takové skupinky mamin, bavím se s lidmi, ale mám pořád pocit, že jsou úplně z jiného světa, jednak jsem o dost mladší a jednak se mi prostě nelíbí styl, jakým většina těch lidí žije, takže z nás nějací extra přátelé nejspíš nebudou. Je to tak, že často zvu lidi k nám, aby se vůbec něco zorganizovalo a oni ochotně i s dětmi přijdou, jenomže nakonec je to jak nájezd kobylek na náš byt, všehovšudy si řekneme 3 věty s překřikováním dětí a to je všechno. Žádné pozvání na oplátku, nějaké domlouvání společných výletů, to je výmluva za výmluvou a tím to hasne. Prostě nemůžu natrefit na někoho, s kým bych si padla do noty a těšila se na povídání. Nějak není na co navazovat, když nejsou ty společné zážitky, ale když zkusím něco navrhnout, ostatní se jim brání, tak nevím jak tomu pomoct. :nevim: zkoušela jsem se i domlouvat přes místní skupinku na fb, ale ani jsme se nebyly za měsíc schopné domluvit, kdy se vůbec potkáme. :nevim:

tak si musíš najít kamarádky s podobným životním stylem a podobným věkem a pak to bude lepší…
Nájezdy kobylek jsou asi běžné, a jak děti trochu víc povyrostou, bude to zase jiné… lepší… to si pak i u toho kafe víc popovídáte… ale stejně bych hledala třeba jen jednu maminku, ale s podobnými názory a představami o životě a výchově…
Co konkrétně se ti nelíbí na jejich životním stylu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 22:35

@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

mamina89
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.08.19 22:43
@Anonymní píše:
@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

Oslovila jsem takhle maminku v baráku, ta mi představila další maminku a ta další. No suma sumárum, a téma prvníma buhvijaka kamarádka nejsem, ale s tou poslední ano. Ta je ma krevní skupina. Takže neboj, určitě se tam nějaká najde, jen jí musíš najit :kytka:

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 05.08.19 22:46
@Anonymní píše:
@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

no tak třeba začít chodit na tu zumbu a postupně se určitě s nějakou z těch, co tam chodí, blíž seznámíš… asi to nebude hned první hodinu, ale za pár týdnů už určitě uvidíš, jestli nějaká nebude víc sympatická tobě a ty jí…

Gortyna
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 05.08.19 22:52

Já jsem to měla taky tak… Začali jsme chodit na hřiště a teď si snad tykam s každým. Mě teď stačí, že se domluvíme kam vyrazíme s deckama místo obvyklého hřiště. Nebo někoho potkám cestou na nákup a pak společně „vyvencime“ děti. Já domů nikoho zvát nepotřebuju, spíš ani nechci a k nikomu domů ani nechodím. (Tím myslím maminky z hřiště, jinak návštěvy máme). Víkendy máme pro sebe s manželem

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 05.08.19 23:12

Budu trochu tvrdší: tvůj muž se okamžitě zapojil do spousty koníčků a obnovil spoustu přátelství, ale ty nikam nemůžeš bez dětí? Jsou snad i jeho, pokud za sebou neustále potahnes houf dětí, je jasné, že nějaká socializace jde špatně. Jeho nezabije občas hlídat, abys mohla též mít koníčky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 23:18

@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

LaPaloma
Závislačka 3022 příspěvků 06.08.19 00:03
@Anonymní píše:
@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

Já bych ti doporučila začít někam chodit pravidelně. Může to být i nějaké cvičení pro ženy, tam se zakecáte, príště zase zakecáte a postupně se může něco vyvinout. Přes děti bych se vůbec nesnažila. Mně se takhle povedlo najít nové známé/kamarády.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 06.08.19 02:54

Podle me nejake nasilne domlouvani nema cenu. Sama vidis ze sezves lidi na navstevu, organizujes vylet a nakonec nic z toho. Zacni neco sama podnikat, chod cvicit, jezdi s detma na vylety, zkus treba geocaching i kdyz ja nevim jaka komunita se kolem nej dneska vyskytuje, my s nim zacali pred 12ti lety a potkali plno fajn inspirativnich lidi. Na hristich a v sousedstvi jsem si kamaradky nikdy nehledala, ale kolem spolecneho konicku je vetsi sance najit lidi podobne krevni skupiny.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 06.08.19 06:19

Zkus si najit nekoho z okoli tady. Pak si date sraz a uvidis… domu je nezvi, je hezky muzete byt venku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 07:33

@Ijen u geocachingu přece jde o to nebýt viděn. :mrgreen: Ten hraju už deset let, ale s děckama mě to teď už nějak nebere. Ale teda moc lidí jsem u něj nepotkala. :nevim:

ontar
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 06.08.19 09:06
@Lalelale píše:
Budu trochu tvrdší: tvůj muž se okamžitě zapojil do spousty koníčků a obnovil spoustu přátelství, ale ty nikam nemůžeš bez dětí? Jsou snad i jeho, pokud za sebou neustále potahnes houf dětí, je jasné, že nějaká socializace jde špatně. Jeho nezabije občas hlídat, abys mohla též mít koníčky

No jo, aby se zase jako v každé diskuzi nenašla nějaká místní rozumprdka řešící všechny problémy vesmíru nacpáním dětí manželovi s moudrým vysvětlením: jsou snad i jeho…zakladatelka si vůbec nestěžuje na nedostatek času, nebo uvázáním u dětí, ale že prostě zatím nemá parťáky s kterými by jí bylo dobře…ono to ostatně není vůbec jednoduché najít spřízněné duše, když odpadnou spolužáci a spolupracovníci…pak je to silně o štěstí na někoho přinatrefit a dokázat odfiltrovat různé příživníky, kterým nic neříká reciprocita…

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 06.08.19 09:29

@ontar nezklamals, zase úplně mimo :lol:

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 06.08.19 09:33
@Anonymní píše:
@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

Jasný, tak září je za rohem. Moje zkušenost z okolí je, že je mnohem lepší děti nechat doma a až najdeš někoho, s kým si rozumíš, tak seznamte i děti. Ono když se jak říkáš neustále prekrikujete s dětmi, tak je těžké se nějak sblížit. Plus plno žen si od děti chce venku odpočinout, tj nechtějí kamarádku, co je vezme hned na první schůzku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama