Nemůžu zapadnout

Anonymní
5.8.19 22:29

Nemůžu zapadnout

Ahoj, nevím jestli na to existuje nějaká rada, spíš se chci vypovídat nebo ujistit, že v tom nejsem sama. Před rokem jsme se přestěhovali do městečka k manželově rodině, takže on tu obnovil kamarádství ze školy a hned se zapojil do mnoha koníčků a já to s malými dětmi nemám tak jednoduché, že bych si odcházela kdy chci, kam chci. Přesto se dost snažím a zapojila jsem se do takové skupinky mamin, bavím se s lidmi, ale mám pořád pocit, že jsou úplně z jiného světa, jednak jsem o dost mladší a jednak se mi prostě nelíbí styl, jakým většina těch lidí žije, takže z nás nějací extra přátelé nejspíš nebudou. Je to tak, že často zvu lidi k nám, aby se vůbec něco zorganizovalo a oni ochotně i s dětmi přijdou, jenomže nakonec je to jak nájezd kobylek na náš byt, všehovšudy si řekneme 3 věty s překřikováním dětí a to je všechno. Žádné pozvání na oplátku, nějaké domlouvání společných výletů, to je výmluva za výmluvou a tím to hasne. Prostě nemůžu natrefit na někoho, s kým bych si padla do noty a těšila se na povídání. Nějak není na co navazovat, když nejsou ty společné zážitky, ale když zkusím něco navrhnout, ostatní se jim brání, tak nevím jak tomu pomoct. :nevim: zkoušela jsem se i domlouvat přes místní skupinku na fb, ale ani jsme se nebyly za měsíc schopné domluvit, kdy se vůbec potkáme. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29370
5.8.19 22:31
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím jestli na to existuje nějaká rada, spíš se chci vypovídat nebo ujistit, že v tom nejsem sama. Před rokem jsme se přestěhovali do městečka k manželově rodině, takže on tu obnovil kamarádství ze školy a hned se zapojil do mnoha koníčků a já to s malými dětmi nemám tak jednoduché, že bych si odcházela kdy chci, kam chci. Přesto se dost snažím a zapojila jsem se do takové skupinky mamin, bavím se s lidmi, ale mám pořád pocit, že jsou úplně z jiného světa, jednak jsem o dost mladší a jednak se mi prostě nelíbí styl, jakým většina těch lidí žije, takže z nás nějací extra přátelé nejspíš nebudou. Je to tak, že často zvu lidi k nám, aby se vůbec něco zorganizovalo a oni ochotně i s dětmi přijdou, jenomže nakonec je to jak nájezd kobylek na náš byt, všehovšudy si řekneme 3 věty s překřikováním dětí a to je všechno. Žádné pozvání na oplátku, nějaké domlouvání společných výletů, to je výmluva za výmluvou a tím to hasne. Prostě nemůžu natrefit na někoho, s kým bych si padla do noty a těšila se na povídání. Nějak není na co navazovat, když nejsou ty společné zážitky, ale když zkusím něco navrhnout, ostatní se jim brání, tak nevím jak tomu pomoct. :nevim: zkoušela jsem se i domlouvat přes místní skupinku na fb, ale ani jsme se nebyly za měsíc schopné domluvit, kdy se vůbec potkáme. :nevim:

tak si musíš najít kamarádky s podobným životním stylem a podobným věkem a pak to bude lepší…
Nájezdy kobylek jsou asi běžné, a jak děti trochu víc povyrostou, bude to zase jiné… lepší… to si pak i u toho kafe víc popovídáte… ale stejně bych hledala třeba jen jednu maminku, ale s podobnými názory a představami o životě a výchově…
Co konkrétně se ti nelíbí na jejich životním stylu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.19 22:35

@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1776
5.8.19 22:43
@Anonymní píše:
@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

Oslovila jsem takhle maminku v baráku, ta mi představila další maminku a ta další. No suma sumárum, a téma prvníma buhvijaka kamarádka nejsem, ale s tou poslední ano. Ta je ma krevní skupina. Takže neboj, určitě se tam nějaká najde, jen jí musíš najit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
5.8.19 22:46
@Anonymní píše:
@Regina Hero Bych ráda, ale jak? :think: Jako jednak tu není až taková super nabídka kurzů nebo něčeho, kam bych se zapojila a druhak, jako jít na zumbu nebo někde na kafe a oslovovat cizí lidi? 8o

no tak třeba začít chodit na tu zumbu a postupně se určitě s nějakou z těch, co tam chodí, blíž seznámíš… asi to nebude hned první hodinu, ale za pár týdnů už určitě uvidíš, jestli nějaká nebude víc sympatická tobě a ty jí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
5.8.19 22:52

Já jsem to měla taky tak… Začali jsme chodit na hřiště a teď si snad tykam s každým. Mě teď stačí, že se domluvíme kam vyrazíme s deckama místo obvyklého hřiště. Nebo někoho potkám cestou na nákup a pak společně „vyvencime“ děti. Já domů nikoho zvát nepotřebuju, spíš ani nechci a k nikomu domů ani nechodím. (Tím myslím maminky z hřiště, jinak návštěvy máme). Víkendy máme pro sebe s manželem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7720
5.8.19 23:12

Budu trochu tvrdší: tvůj muž se okamžitě zapojil do spousty koníčků a obnovil spoustu přátelství, ale ty nikam nemůžeš bez dětí? Jsou snad i jeho, pokud za sebou neustále potahnes houf dětí, je jasné, že nějaká socializace jde špatně. Jeho nezabije občas hlídat, abys mohla též mít koníčky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.19 23:18

@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7115
6.8.19 00:03
@Anonymní píše:
@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

Já bych ti doporučila začít někam chodit pravidelně. Může to být i nějaké cvičení pro ženy, tam se zakecáte, príště zase zakecáte a postupně se může něco vyvinout. Přes děti bych se vůbec nesnažila. Mně se takhle povedlo najít nové známé/kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
6.8.19 02:54

Podle me nejake nasilne domlouvani nema cenu. Sama vidis ze sezves lidi na navstevu, organizujes vylet a nakonec nic z toho. Zacni neco sama podnikat, chod cvicit, jezdi s detma na vylety, zkus treba geocaching i kdyz ja nevim jaka komunita se kolem nej dneska vyskytuje, my s nim zacali pred 12ti lety a potkali plno fajn inspirativnich lidi. Na hristich a v sousedstvi jsem si kamaradky nikdy nehledala, ale kolem spolecneho konicku je vetsi sance najit lidi podobne krevni skupiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2673
6.8.19 06:19

Zkus si najit nekoho z okoli tady. Pak si date sraz a uvidis… domu je nezvi, je hezky muzete byt venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.19 07:33

@Ijen u geocachingu přece jde o to nebýt viděn. :mrgreen: Ten hraju už deset let, ale s děckama mě to teď už nějak nebere. Ale teda moc lidí jsem u něj nepotkala. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
ontar
6.8.19 09:06
@Lalelale píše:
Budu trochu tvrdší: tvůj muž se okamžitě zapojil do spousty koníčků a obnovil spoustu přátelství, ale ty nikam nemůžeš bez dětí? Jsou snad i jeho, pokud za sebou neustále potahnes houf dětí, je jasné, že nějaká socializace jde špatně. Jeho nezabije občas hlídat, abys mohla též mít koníčky

No jo, aby se zase jako v každé diskuzi nenašla nějaká místní rozumprdka řešící všechny problémy vesmíru nacpáním dětí manželovi s moudrým vysvětlením: jsou snad i jeho…zakladatelka si vůbec nestěžuje na nedostatek času, nebo uvázáním u dětí, ale že prostě zatím nemá parťáky s kterými by jí bylo dobře…ono to ostatně není vůbec jednoduché najít spřízněné duše, když odpadnou spolužáci a spolupracovníci…pak je to silně o štěstí na někoho přinatrefit a dokázat odfiltrovat různé příživníky, kterým nic neříká reciprocita…

• Citovat
  • Nahlásit
7720
6.8.19 09:29

@ontar nezklamals, zase úplně mimo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7720
6.8.19 09:33
@Anonymní píše:
@Lalelale Jo, nezabije, to s ním mám vyřešené, neboj, jsem stejného názoru jako ty a nebojím se to říkat nahlas. :lol: Jen jsem zatím nikam cíleně nechodila, spíš občas v klidu na nákup a tak. Menší dítě opravdu není typ „nakojit, odložit do postýlky, za 3 hodin, znovu“, takže od září si řeším nějaké vlastní zájmy, muž se prostě zapojil tak nějak automaticky hned. :nevim:

Jasný, tak září je za rohem. Moje zkušenost z okolí je, že je mnohem lepší děti nechat doma a až najdeš někoho, s kým si rozumíš, tak seznamte i děti. Ono když se jak říkáš neustále prekrikujete s dětmi, tak je těžké se nějak sblížit. Plus plno žen si od děti chce venku odpočinout, tj nechtějí kamarádku, co je vezme hned na první schůzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama