Nedaří se otěhotnět a pořád na to myslím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajule25
Kecalka 187 příspěvků 08.11.18 06:22
Nemysli na to! Myslím...

Ahoj holky :mavam: Je mi 26let. Snažíme se s přítelem o miminko už rok s jedním SP hned ze začátku. Zajímalo by mě jestli ta psychika opravdu hraje takovou roli, hodně lidí mi říká nemyslí na to a to přijde jenže to nejde i když se snažím. Poslední dva měsíce si hlídám ovulaci a po ovulaci se nemůžu dočkat výsledku…pořád mi vrtá hlavou jestli ms přijde nebo ne.
Jsou tady nějaké holky které to taky tam měly a přesto otěhotněly? Asi potřebuju víc přesvědčit od vás… :zed: Moc děkuju :kytka:

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Showme_a
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 08.11.18 06:54

@Pajule25 ano taky jsem na to myslela podarilo se po 3 letech bohuzel to nevyslo v 6tt po 3,5 letech to same. Doktori mi tikali ze jsem mlada a zdrava, na gyn. Mi rikala at netlacim na pilu a nemyslim na to. Vynutila jsem si v car testy driv nez po tretim potratu a zjistili mi celiakii a ze to je nejspis vsechno tim… takze za me ne vse je v hlave…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 08.11.18 06:57

@Pajule25 já myslím, že každá, která si přeje miminko a nezadari se rychle na to pak dost myslí ;) a většině se to i tam povede :mrgreen: spíš se snaž tím nenechat naprosto pohltit a rozptyluj se i jinými věcmi(ovulaci si klidně hlidej). Já třeba ze začátku snažení jsem hrozně řešila, jestli třeba za měsíc můžu jít na nějakou oslavu, co když budu těhotná, že jo :lol: no a ve výsledku nám to trvalo rok a čtvrt a povedlo se, když jsem začala plánovat dvě velké dovolené na další rok :mrgreen: spíš celkově se snaž být co nejmíň ve stresu. A protože se vám už jednou povedlo, tak je velká šance, že miminko už čeká někde za rohem 8)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 08.11.18 06:59
@Showme_a píše:
@Pajule25 ano taky jsem na to myslela podarilo se po 3 letech bohuzel to nevyslo v 6tt po 3,5 letech to same. Doktori mi tikali ze jsem mlada a zdrava, na gyn. Mi rikala at netlacim na pilu a nemyslim na to. Vynutila jsem si v car testy driv nez po tretim potratu a zjistili mi celiakii a ze to je nejspis vsechno tim… takze za me ne vse je v hlave…

Ano, s tím taky souhlasím. Případně bych tak rok od SP šla do CARu a nechala se vyšetřit, aby jste se zbytečně dlouho netrapili třeba kvůli řešitelné drobnosti, kvůli které to nejde.

Planetka85
Kecalka 250 příspěvků 08.11.18 07:00

@Pajule25 Pajo, ja Ti napisu pohled z te trochu druhe strany - do snazeni jsme skocili po hlave - vsak kvuli tomu jsme se brali… Od zacatku jsem si delala ovulacni testy, vedela, kdy je vhodne pocit, pak uz i ovulaci na svem tele poznala… Rok presel a nic, vubec nic - muz sel na spermio, nemel nadsamci vysledky, ale nic, s cim by se nedalo otehotnet… Dalsi trictvte rok trvalo me, nez jsem se odhodlala navstivit CAR… Dr. me vysetril a diagnoza byla jasna - endometrioza - tedy mam moc vysoke davky estrogenu v tele, ty tlumi progesteron v druhe casti cyklu - dr. mi rekl, ze me hormony brani tomu, aby se vajicko spojilo se spermii a pokud by k tomu doslo, tak stejne brani zahnizdeni… Endo se zhorsuje s kazdou dalsi MS, cekat jeste par let, nemohl by mi taky treba nabidnounout uz zadne reseni… Pote nasledovala laparka, prvni ivf a poprve v zivote jsem videla 2 carky na tehotenskem testu… Chci jen rict - plodny par nema problem otehotnet do pul roku… dalsi pulrok se bere jako takova „dalsi sance“, pak uz opravdu neni treba na nic cekat a par je klasifikovany jako neplodny. Pry jen 2 % „neplodnych“ paru se podari otehotnet druhy rok… Nechci strasit… Jen rict, ze treba i ja uz jsem ted mohla mit doma miminko, kdybych to reseni problemu neoddalovala…

Moc Ti samozrejme preju, aby Vam to vyslo co nejdriv! Ale myslim, ze odreagovani typu 14 denni dovolena, prace na domecku, skola k zamestnani musi proste plodnemu paru stacit k tomu, aby do roka pocali…

Omlouvam se, ze tohle neni zrovna pozitivni psani - ac pro me je, CAR nam (prozatim, vse je jeste na zacatku) pomohl…

Doufam, ze Ti sem napise spousty spokojenych maminek, ktere na to nejak prestaly myslet a vyslo to :-)

Tichošlápek
Extra třída :D 10839 příspěvků 08.11.18 07:16

My se snažili rok a po půl roce se proste nedalo na to nemyslet. Jak asi jako? To by člověk musel byt robot. Nakonec se povedlo, ale s asistenci lékaře. Druhé uz pak šlo samo. Pokud ještě nemate, tak bych si nechala udělat potřebné testy a řešila to, pro mne bylo mnohem horší nedělat nic a čekat a čekat…

Pajule25
Kecalka 187 příspěvků 08.11.18 07:17

Moc vám děkuju holky…takže šance tam i přesto je :dance: Jinak už to pomalu řešíme, byla jsem v září na Hysteroskopii s tím že mám lehčí endometriózu ale není v takovém stádiu že by bránila v těhotenství. Do konce roku se máme snažit normálně a pokud se to nepovede, v lednu už řešení rozjedeme naplno…

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 08.11.18 07:18

Po roce už bych se nechala vysetřit. Půl roku je ok. Ale po roce už bych spíš věrila na nějaký fyzický problém.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5920 příspěvků 08.11.18 07:18

Já si taky myslím že je to v hlavě. Já prodělala 2× SP, pak sem počítala cykly, snažili jsme se a nic. Tak sem si řekla zatím na to kašlem nebudu to hrotit, nastoupila jsem do nové práce a po 2 týdnech ve zkušebce sem našla 2 čárky :mrgreen: sem si říkala že to mohlo aspoň 2-3 měsíce počkat, ale sme rádi že se nakonec zadařilo :)

Uživatel je onlineKukacka123
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 08.11.18 07:19

My tedy problem s pocetim nemeli. Prvni pokus byl teda SP v 5tt, hned po MS jsem otehotnela a prodelala ZT v 17tt…pak 3 mesice chtena pauza a to jsem na to samozrejme myslela, protoze po ZT to hodne bolelo a miminko jsme chteli. Ale nedelala sem testy a tak, proste jsme to nechali, jak to pujde… No a hned se pak zadarilo prvni mesic snazeni a mame doma temer petimesicni holcicku :srdce:
Edit: takze psychika verim, ze roli hraje (zkusenost od jedne kamosky), ale u nas nehrala ;) ja na to myslela, ale zadarilo se :)

Příspěvek upraven 08.11.18 v 07:22

terinka4444
Hvězda diskuse 68376 příspěvků 08.11.18 07:19

Nevím jestli to úplně funguje, každopádně stres blokuje tělo. Nebo jinak, máme své vědomí a pak máme své podvědomí. To je takové to jak se starý indián rozhodne, že je čas umřít, jde někam do skal, tam si lehne a za dva dny umře. Dnešní člověk moderní neumí s podvědomím pracovat a v podstatě vůbec neví, že existuje. A ono má ale neuvěřitelnou moc a dělá to, co ty mu říkáš, aby dělalo. A ty tím, že se stresuješ a bojíš se, že neotěhotníš a říkáš, že to nejde, tak mu vlastně říkáš zařiď, ať neotěhotním. Tak, to byl úvod do lidské duše :mrgreen: jinak jsem nesnášela větu nemysli na to, protože to prostě nejde na to nemyslet. Není to jak udělat, na to nemyslet. A čím déle to nejde, tím víc na to člověk myslí a tím méně na to jde nemyslet.
V nejzoufalejších chvílích, po mimoděložním, mě manžel odvezl k jednomu chlápkovi, umí pracovat s energií a s takovým tím něčím mezi nebem a zemí. Ta moudra jsou od něj :mrgreen: nikdy dřív jsem ničemu takovému nevěřila, to spíš manžel už byl zoufalý, když mě viděl, v jakém jsem stavu ( 13 let snažení na dvě děti, užili jsme si své, a v podstatě zdraví, manžel naprosto super, já jen PCO) a ten chlápek mi řekl, že do nešťastného břicha žádné dítě nepůjde, že moje podvědomí už to bloklo, že si mám stoupnout každé ráno a každý večer před zrcadlo, podívat se sama sobě do očí a říct si nějakou tu větu jako otěhotním, budu brzy těhotná, těhotenství bude v pořádku, jsem v pořádku, těším se, jsem optimistická. Nepoužívat ne, jako nebudu se trápit, podvědomí ne filtruje a udělá z toho budu se trápit, takže jen pozitivní věci co chci a jak to bude. Hele, u nás zázračně jsem do měsíce byla těhotná, a to mám jen levý vaječník a pravý vejcovod po operaci :mrgreen: Takže něco mezi nebem a zemí. Funguje to na všechno, když máš stres, něčeho se bojíš, že to nezvládneš, tak si prostě stoupneš před zrcadlo a sama sobě řekneš, že jsi prostě šikovná a že to prostě zvládneš a hotovo. Jen přesvědčíš sama sebe a dodáš si odvahu a sebevědomí. Funguje to na onom známém věř a víra tvá tě uzdraví. Držím palce.

Příspěvek upraven 08.11.18 v 07:22

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 7 inzerátů 08.11.18 07:20

Ahoj. Mě také všichni rikali, nemyslet na to. Tak jsem si brala hodně služeb v práci, pracovala doma, když to neslo druhy rok, rázně jsem u gyn zakročila, ze chci vysetreni. Rekla, ze ne, ze jsem mladá a času dost. Tak jsem se sama objednala do CAR. Tam jsme zjistili, ze doma by se nám to nepodařilo, ani kdybych myslela na cokoliv jiného. U nás neměl cenu ani clostyl, IUI, laparo, jen IVF. Jsem rada, ze jsem tam šla a další dva roky si nerikala, ze to vyjde až na to nebudu myslet. :)

Ale tobe držím palce, ať to vyjde co nejdriv.

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 08.11.18 07:33

Určitě to není jen v hlavě. Kamarádka se snažila s manželem 20 let, všechny testy v pořádku, vyzkoušeli všechny metody xkrát, vždy potratila v prvním nebo druhém měsíci. Manžel si pak našel milenku a s tou snad během prvních tří měsíců čekali mimčo, musel to samozřejmě říct doma, rozvedli se a ona s novým přítelem taky hned otěhotněla. Nevím, jak je to možné, asi to tak mělo být, oba jsou šťastní s novými partnery, ale byli skvělý pár i spolu.

P4ja
Kelišová 6583 příspěvků 08.11.18 07:40

No, ono je to těžké. Mě na začátku sundala doktorka, když jsem vysazovala prášky. A rovnou jsem dostala přednášku, jak.jsme staří ( bylo mě něco málo po třicítce a muž je o3 roky starší) atd. A proslov zakončila tím, že nás za rok pošle na IVF. Paradoxně mě naopak nakopla.

Když jsem vysadila, tak.jsme tomu nechali volný průběh. Sama jsem svému tělu řekla, že na něj půl roku nebudu tlačit a nic měřit atd. Plánovali jsme delší leteckou do dovolenou na další rok, koupila jsem pobyt v termálních lázních. A už na to nedošlo. :)

Celou dobu jsem byla v pohodě. Ale asi to hodně bylo dané tím, že nás nakopla svatba. Já před tím porovnala váhu, sportovala, cvičila jógu a celkově se dala do pohody, takže jsem měla pocit, že víc pro otěhotnění udělat nemůžu. A taky jsem věřila na afirmace, takže jsem si při každé meditaci opakovala, že jsem těhotná.
Takže radím, nech si čas a prostor do té doby než máte jít k.doktorovi. Vypni internet a užívej si sama, dělej, ve tě baví, a pak samozřejmě i s manželem. Ale věř svému tělu ono ti to vrátí. :kytka:

lachtanice86
Kelišová 6621 příspěvků 08.11.18 07:52

@Pajule25 snažili jsme se téměř 3roky, s potraty a zt. A po nějaké době jsem to přestala řešit. Zbláznila bych se. Ale můj problém vyřešila až operace a léčba

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >