Reklama

Nenávidíme se se sestrou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:02
Nenávidíme se se sestrou

Ahoj, prosím vás o radu či nějaký názor nebo aspoň děkuji za vyslechnutí.
Mám starší sestru (mně je 32let, jí 37)a nikdy jsme se nemusely, ale tak nějak to ještě šlo. Máme skoro stejně staré děti (já jedno 7 let, ona 9 let).Když byly děti menší, občas jsme se navštěvovali, aspon o narozeninách, ale poslední 3 roky začalo peklo. Začalo to tím, že jsem si po mateřské otevřela tady ve městě kavárničku s dětským koutkem.Nic extra velkého, mám to tu opravdu hodně malé a platím naštěstí i malý nájem. Kdybych neměla manžela, který vydělává, tak opravdu bych takhle žít nemohla, neuživilo by mě to. I tak mi manžel dává měsíčně peníze, jinak bych nevyšla, mám to spíš pro zábavu a že aspoň něco dělám, jinak bych práci tady nesehnala a babičku tu nemáme, neměl by kdo hlídat děti, takhle jsou tu pěkně se mnou. Takže ani není co závidět, milionářka opravdu nejsem. Bydlíme v menším městě, je to tedy spíš už městys, ale všichni se tu znají a není to tu nijak extra velké, tak se občas i potkáváme a ona mě ani nepozdraví, když se máme na chodníku potkat, raději jde na druhou stranu. Pořád mě tu pomlouvá, očkuje jejich kluka proti našemu, v družině mu i nadává, už jsme to několikrát řešily s družinářkou, prý je opravdu posedlý jen naším klukem, jinak s žádnými dětmi problém nemá, takže musí být naočkovaný od ní. Od prosince co mám povinnou EET, u mně byla 2× kontrola, že jsem někomu nevydala účtenku. Vše jsem ale měla v pořádku a doslechla jsem se od kamarádky, že má sestra někomu povídala, že na mě bude posílat kontrolu, protože já určitě účtenky nedávám a prý kdo ví, jestli mám už vůbec kasu.Je mi úplně na nic. Zrovna dnes jsem si potkala v družině, řekla jsem jí, že my můžeme vést válku, pokud ona chce a očividně o to stojí, ale at neočkuje jejího kluka proti našemu. Ona mi hned začala nadávat at se starám o sebe a že náš kluk je parchant a prostě už je to pro mně poslední kapka. Vůbec nevím co mám dělat. Už za ní byl i můj manžel, at nás nechá na pokoji a ona se mu vysmála, prý že je podpantoflák, že hned běží něco řešit za mně. Už nějak nemůžu, je toho moc. Kdybysme tady v městečku neměli barák s hypotékou, už bych se dávno odstěhovala, ale nemáme kam jít a manžel říká, že kvůli takové…se přece nebudeme stěhovat. Už jsem zoufalá. Co byste dělali vy? Už asi měsíc pořádně nespím, je mi blbě od žaludku, bojím se, že jí potkám, dneska se mi úplně klepaly ruce a nohy, když jsem jí viděla a když na mně řvala.
Děkuji aspoň za vyslechnutí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:06

A pak ať mi lidi pořád vykládají že musíme pořídit synovi sourozence, jinak by měl smutný život…
nejsi první ani poslední která nevychází se svým sourozencem, bohužel rodinu si vybrat nemůžeme, ale tohle je fakt masakr… ona je asi utrápená chudinka a takhle to ventiluje :pocitac:

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 04.01.17 14:08

No je mi tě líto. Je to smutné. určitě máte ve vzpomínkách hezké společné chvíle a vždymůže život přinést do cestyudálosti, kdy je dobré mít sourozence…
Být tebou, tak se snažím sestře několikrát za rok dát najevo, že ty o dobré vztahy stojíš, že bys rád, aby děti kamarádily. Zároveň ale do doby, než to sestra takto přijme, bych se snažil kontkatu vyhnout.
Dokud nebude vůle i z její stany, tak to řešení nemá. Snad ještě, když na tebe bude řvát, tak jí řekni, že ji máš ráda a o hádky nestojíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:08
@Doe_Jane píše:
A pak ať mi lidi pořád vykládají že musíme pořídit synovi sourozence, jinak by měl smutný život…
nejsi první ani poslední která nevychází se svým sourozencem, bohužel rodinu si vybrat nemůžeme, ale tohle je fakt masakr… ona je asi utrápená chudinka a takhle to ventiluje :pocitac:

No, opravdu je to už na hlavu. Přitom já jsem jí nic neudělala. I její manžel mě nesmí zdravit když jde s ní. Když je sám, tak pozdraví na půl pusy, ale aspoň něco.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:09

Tušíš proč je tak zlá a zapšklá? Možná by Ti pomohl ten důvod, oprostit se od ní. Nemám ráda spory ani s cizíma, natož s příbuznýma, takže si uvědomuji jak to musí být těžké. Ale musíš ji ignorovat, zkus ji vnímat jako cizí. Tímto chováním Ti nesahá ani po kolena.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:10
@Premek_Orac píše:
No je mi tě líto. Je to smutné. určitě máte ve vzpomínkách hezké společné chvíle a vždymůže život přinést do cestyudálosti, kdy je dobré mít sourozence…
Být tebou, tak se snažím sestře několikrát za rok dát najevo, že ty o dobré vztahy stojíš, že bys rád, aby děti kamarádily. Zároveň ale do doby, než to sestra takto přijme, bych se snažil kontkatu vyhnout.
Dokud nebude vůle i z její stany, tak to řešení nemá. Snad ještě, když na tebe bude řvát, tak jí řekni, že ji máš ráda a o hádky nestojíš.

Díky. Já jí psala i sms k Vánocům, k novému roku a úplně bez reakce. Už jí nechci dávat najevo, že o dobré vztahy stojím, když ona se ke mně chová čím dál hůř. Kdyby si mě aspoň nevšímala, bylo by to lepší. I naše děti mrzí, že jejich děti se s nima nebaví. Těžko jim to i vysvětlovat :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:12
@Saatine píše:
Tušíš proč je tak zlá a zapšklá? Možná by Ti pomohl ten důvod, oprostit se od ní. Nemám ráda spory ani s cizíma, natož s příbuznýma, takže si uvědomuji jak to musí být těžké. Ale musíš ji ignorovat, zkus ji vnímat jako cizí. Tímto chováním Ti nesahá ani po kolena.

To já si pořád říkám: nebudu se kvůli ní trápit, kašlu na ní, ale pak jí potkám a je mi hrozně zle a musím na to furt myslet.

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 04.01.17 14:12

Tipuju, že sestřička žárlí, protože ty vypadáš spokojeně, navenek se ti všechno daří, kdežto jí se to doma asi nějak kazí.. A bodejď by ne s takovouhle povahou.. Nasaď taky ignor, v družině popros družinářku, že kdyby náhodou něco, ať mezi kluky zasáhne, aby to neodnášelo tvé dítě a jinak bych dělala, jakože neexistuje. To že tě udává apod.. Když budeš mít vše v pořádku, tak si může udávat jak chce. A pokud by se agrese stupňovala, tak ostuda neostuda, normálně bych podala TO a požádala soud o zákaz styku - aby se k tobě a tvé rodině nesměla přiblížit. Že ti vyhrožuje, „napadá“ apod. Ostudu v závěru bude mít ona, očividně je „lehce labilní“..

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 04.01.17 14:13

Nebo ji zkus obejmout. Třeba jí trápí něco úplně jiného a na tobě, jako pocitově,,slabší" nebo snadném terči, si to vybíjí. Nebo jí někdo očkuje… Jaký má vztah s manželem? S rodiči? Je taková jen na tebe?

Jasně, žes to zkoušela a je to dobře. Vytrvej. Vím, že je to náročné, ale jinou sestru už mít nebudeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:14
@Kattynka000 píše:
Tipuju, že sestřička žárlí, protože ty vypadáš spokojeně, navenek se ti všechno daří, kdežto jí se to doma asi nějak kazí.. A bodejď by ne s takovouhle povahou.. Nasaď taky ignor, v družině popros družinářku, že kdyby náhodou něco, ať mezi kluky zasáhne, aby to neodnášelo tvé dítě a jinak bych dělala, jakože neexistuje. To že tě udává apod.. Když budeš mít vše v pořádku, tak si může udávat jak chce. A pokud by se agrese stupňovala, tak ostuda neostuda, normálně bych podala TO a požádala soud o zákaz styku - aby se k tobě a tvé rodině nesměla přiblížit. Že ti vyhrožuje, „napadá“ apod. Ostudu v závěru bude mít ona, očividně je „lehce labilní“..

Jo, to mi říkal manžel, že si myslí, že jí asi nějak „hráblo“, že je asi psychicky nějak nemocná. Ještě podotýkám, že nechodí ani k našim. Ty vnoučata (její děti) neviděli 4 roky. Já vím, na kontroly kašlu, mám čisté svědomí, ale je to hrozně moc nepříjemné :(

Sklenka1
Nováček 6 příspěvků 04.01.17 14:15

To je zavist. Hlavne si kontrolujte EET, aby vse bylo OK pro FU. Drzim palce. Musite se obrnit trpelivosti a klidem.

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:16

Nevím co bych dělala. Sestra mojí mamky byla hrozně zlá a nenávistná ženská, závistivá a věčně nespokojená, s postupujícím věkem se to jenom zhoršovalo a vygradovalo to po smrti babičky a dědy. Nebylo možné si s ní cokoliv vysvětlit, vyříkat, po dobrým ani po zlým. Moje mamka nakonec volila vždycky ústup. Ale ony bydlely víc než 200km od sebe. Mamka ten nevyřešený vztah se sestrou má v sobě dodneška.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:17
@Sklenka1 píše:
To je zavist. Hlavne si kontrolujte EET, aby vse bylo OK pro FU. Drzim palce. Musite se obrnit trpelivosti a klidem.

Díky. No EET - no comment - tady vidíte jak je to přesně pro ty, kteří rádi udávají a mstí se. :cert: :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:18
@Mišuna píše:
Nevím co bych dělala. Sestra mojí mamky byla hrozně zlá a nenávistná ženská, závistivá a věčně nespokojená, s postupujícím věkem se to jenom zhoršovalo a vygradovalo to po smrti babičky a dědy. Nebylo možné si s ní cokoliv vysvětlit, vyříkat, po dobrým ani po zlým. Moje mamka nakonec volila vždycky ústup. Ale ony bydlely víc než 200km od sebe. Mamka ten nevyřešený vztah se sestrou má v sobě dodneška.

Právě tohle je o to horší, že bydlíme kousek od sebe a potkáváme se :?
Proč jsou některý lidi tak zlý?

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 04.01.17 14:19

A řekla ti někdy důvod té nenávisti?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama