Není srdíčko 8+0 - prosím o názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 10:13
Není srdíčko 8+0 - prosím o názor

Hezké dopoledne všem,
moc vás prosím o názory. Dnes jsem byla na první kontrole v těhotenství (u nového doktora). Poslední MS byla 3.5., cykly mám 32 dní. Kalkulačka na internetu mi vyhodila, že bych dnes měla být 8+0. Doktor mi udělal ultrazvuk, konstatoval, že to je těhotenství a že velikost odpovídá MS. Víc k tomu neřekl krom toho, ať přijdu znovu do poradny 17.7. Zeptala jsem se ještě, jestli je srdíčko (sám mi to neřekl) a on odpověděl, že není. Hrozně mě to zarazilo. U prvního těhotenství, myslím, bylo už kolem toho 6.tt. Ptala jsem se ho na to a on řekl, že 6tt je brzy a že je ještě čas 8o Je mi to celý divný a nejvíc mi je divný, že to vůbec neřešil a pozval mě až skoro za tři týdny znovu. Jako je možný, že jsem otěhotněla až ke konci cyklu, ale stejně myslím, že už by srdíčko mělo být vidět. A teď mi prosím řekněte, co si myslíte a jak byste v mém případě postupovaly vy? Čekaly byste do té kontroly 17.7., nebo jely někam na pohotovost? Případně je tu někdo, komu se ještě srdíčko ukázalo takto pozdě? Děkuju všem moc za reakce. Asi tušíte, že jsem z toho celá vystresovaná a navíc nesvá z chování doktora.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15062 příspěvků 28.06.19 10:15

Ano, čekala bych do další kontroly. Stejně s tím nic nevymyslis - buď se srdeční akce objeví nebo ne

ugluk
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 28.06.19 10:19

Pokud „odpovídá MS“ znamená, že embryo velikostně odpovídá MS (tedy mezi 1 a 2 cm cca) a není srdíčko, tak jsou naděje mizivé.
Na druhou stranu proč pohotovost. Zdraví ohrožující stav to není a oni tam to srdíčko nevytvoří. Buď tam to srdíčko je, pak bude i za těch 14 dní. Nebo není a pak bude za 14 dní definitivně jasno a čas řešit, co s tím. Nebo je těhotenství o hodně mladší, a i to se za těch 14 dní ukáže.

Kriss Tina
Extra třída :D 11002 příspěvků 28.06.19 10:20

Čekala bych, na pohotovosti stejně nic neudělají a jestli to neviděl jeden dr tak další uvidí to samé. Buď srdíčko naskočí a na té další kontrole už ho uvidíš nebo nenaskoci a těhotenství samo odejde, ale v téhle fázi nikdo nic neudělá a můžeš akorát čekat.

Markéta80
Hvězda diskuse 45175 příspěvků 28.06.19 10:23

Za 3 týdny bude jasno. jedině pokud chceš si můžeš dojít na opakovaný odběr krve a uvidíš jak hcg roste. Pohotovost bych řešila při krvácení, jinak bych to nechala. Pokud je to neprosperující tak do těch 3 týdnů se to nejspíš vyřeší samo. Na pohotovosti Tě stejně nic neřeknou, jen Tě vynervují a budeš chodit na kontroly po pár dnech :jazyk:

S.Berankinová
Kecalka 467 příspěvků 28.06.19 10:23

Chápu, že máš nervy na pochodu, ale vyčkala bych do další kontroly. Nic s tím teď neuděláš. Byla jsem na tom podobně před pár týdny. Počkala jsem a srdíčko bylo.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21386 příspěvků 1 inzerát 28.06.19 10:24

Měla jsem to stejně, za pár dní jsem začala krvácet a bylo hotovo. Ale krev už byla malinko na prohlídce když mi bral stěr, ale byl pozitivní, taky si mě pozval za měsíc. Může to dopadnout a nemusí, to ti nikdo nepoví.

kacakaca
Závislačka 2771 příspěvků 28.06.19 10:25

Nevim, co bys chtela delat na te pohotovosti, ale embryo velikosti odpovida :palec: a nic lepsiho nez prijit na kontrolu za tri tydny tedy neni. Doktor je dobry, prosim, uklidni se. :hug:
Chapu, ze bys chtela ultrazvuk kazdy den (nebo hodinu), to skoro kazda, ale zaprve to nic nezaruci, zadruhe by to skodilo plodu. Nejlepsi, co muzes delat, je zhluboka bychat, jit se projit a zdrave jist. Ja byt tebou, najdu si tehotenskou jogu a zacnu. Nebo si lehnu do zahrady a pozoruju ptaky a mraky.

Kajka9
Kelišová 5028 příspěvků 28.06.19 10:26

Čakala bych za 3 týdny už bude jasno a bude to 100% kdyby si jela dříve na pohotovost tak by to mohlo být stejné. a nemá třeba horší ultrazvuk? nebo je možné že si otěhotněla později? to že odpovídá ms ono stačí když se trochu uklikne.. není to zas tak přesné

debra.morgan
Echt Kelišová 9437 příspěvků 28.06.19 10:27

Tak ja se priznam že v 8+0 bez srdce bych se zdrave prosperujicim tehotenstvim už nepocitala. na pohotovost nejezdi, nic ti tam nereknou…budes muset vydrzet, treba to dobre dopadne, ale uz bych se pomalu smirovala s obema verzema.

Anny2148
Kecalka 318 příspěvků 28.06.19 10:29

Při druhém těhotenství jsem byla taky na prvním UTZ asi v 8tt a taky nebylo srdíčko. Můj tehdejší doktor to taky vůbec neřešil, objednal mě na další kontrolu za 14 dní. Já s nervama na pochodu se ho na to ptala a řekl mi jen jestli vím přesně kdy jsem otěhotněla, to jsem samozřejmě nevěděla, tak mi řekl ať se uklidním a za 14 dní se uvidí, že to vůbec nic neznamená a vše může být naprosto v pořádku. No a bylo. Teď je z ní už skoro 4 letá slečna. :) Tak klid a věř miminku. Mimochodem taky mám delší cyklus cca 32-34 dní.

lachtanice86
Echt Kelišová 8306 příspěvků 28.06.19 10:36

Co by si chtěla dělat na pohotovosti? A ano, čekala bych do kontroly, stejně s tím nikdo nic neudělá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 10:40

Holky, jste moc hodné, díky. Já jsem právě s tou návštěvou doktora čekala, abych se nemusela stresovat, jestli srdíčko je, nebo není, když bych šla brzy. Mám syna 15 měsíců a už jsem se začínala těšit, že budou kousek od sebe a budou parťáci. No, ale je zvláštní ta ženská intuice… nějak jsem prostě čekala, že bude něco špatně. Už od dvou čárek jako bych to tušila. Třeba u syna jsem hned při objevení dvou čárek pocítila takovou vlnu štěstí a lásky a intuitivně jsem hned věděla, že to bude kluk. A teď jsem necítila vůbec nic, tak mi to bylo divný. Jako by se tělo nějak bránilo k tomu přilnout.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 1 inzerát 28.06.19 10:46

Na pohotovosti nemaj magický zařízení kterým by to srdíčko vytvořili. Chápu že je ti děsně, ale to je život, nezbývá než trpělivě čekat a brát to, jak to přijde…

karkarka
Závislačka 3929 příspěvků 28.06.19 11:02

Kdy jsi měla první pozitivní test?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama