Neoprávněné podnikání - jde si nevšimnout pozastavené živnosti?

Anonymní
21.2.21 11:03

Neoprávněné podnikání

Pěkný den holky.

Je možné, aby někdo 12 let vystavoval faktury (neplátce DPH) a nevšiml si, že jeho IČ zastavené? Nelze dohledat v rejstříku, na živnosťáku potvrdili, že živnost před 12 lety ukončena, ale pan podnikatel tvrdí, že o ničem neví. Prý to byl asi omyl, když činnost pozastavoval…no, působí velmi nevěrohodně. Mi řekněte, že by si toho za 12 let nikdo nevšiml, nebo že by to „nevěděl“?

Prosím o zachování anonymu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1108
21.2.21 11:10

Tak to je strašně divný, vědět to musí, musí podávat daňový přiznání a platit sociální a zdravotní. K tomu musíš mít platné Ičo. Takže pokud má 12 let pozastavenou činnost, tak vystavuje faktury nelegálně a nepřiznává příjem. Nechápu, že na něj nebyla žádná kontrola a že si toho ještě žádný zákazník nevšiml. No každopádně pán může mít giga průser, když ho někdo napráší. Podniká nelegálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
21.2.21 11:17

Podle mě by to logicky měl vědět.. Jak přiznává daně a soc a zdrav?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 11:18

@LennyL1 díky, já to také říkala, že to nejde „nevědět“, ale on se tvářil strašně překvapeně. Tak jsem začala přemýšlet, jestli náhodou nejsem blbá já. Taky říkal, že si půjde zařídit na úřad obnovu IČ a prý mu dají doklad, který „zlegalizuje“ všechny předchozí faktury. Na úřad už chodí 3 týdny a teď se už raději vůbec neozývá.

• Citovat
  • Nahlásit
14579
21.2.21 11:19
@Anonymní píše:
@LennyL1 díky, já to také říkala, že to nejde „nevědět“, ale on se tvářil strašně překvapeně. Tak jsem začala přemýšlet, jestli náhodou nejsem blbá já. Taky říkal, že si půjde zařídit na úřad obnovu IČ a prý mu dají doklad, který „zlegalizuje“ všechny předchozí faktury. Na úřad už chodí 3 týdny a teď se už raději vůbec neozývá.

Proste podvodnik. Co na tom nechapes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31706
21.2.21 11:20
@Anonymní píše:
Pěkný den holky.

Je možné, aby někdo 12 let vystavoval faktury (neplátce DPH) a nevšiml si, že jeho IČ zastavené? Nelze dohledat v rejstříku, na živnosťáku potvrdili, že živnost před 12 lety ukončena, ale pan podnikatel tvrdí, že o ničem neví. Prý to byl asi omyl, když činnost pozastavoval…no, působí velmi nevěrohodně. Mi řekněte, že by si toho za 12 let nikdo nevšiml, nebo že by to „nevěděl“?

Prosím o zachování anonymu.

To je nesmysl, bude to podvodník.

Divím se, že si toho nikdo nevšiml při kontrolním hlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 11:22

@cecetka Jako podvodník se mi jevil ještě než nějakou fakturu vystavil. Ale spolupracoval s ním manžel, který mu důvěřoval.

• Citovat
  • Nahlásit
5760
21.2.21 11:25
@free333 píše:
To je nesmysl, bude to podvodník.Divím se, že si toho nikdo nevšiml při kontrolním hlášení.

Myslíš, že on ví co to je, natož aby ho dělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
21.2.21 17:06
@free333 píše:
To je nesmysl, bude to podvodník.Divím se, že si toho nikdo nevšiml při kontrolním hlášení.

Jde o neplátce, takže žádné kontrolní hlášení nepodává. A i kdyby, tak IČO se tam ani neuvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
21.2.21 17:12

Zkušenost mám. Neměl pán (nebo nemá) náhodou bydliště na obecním úřadě? Nevím, jak je to dlouho, ale od určitého roku živnostenský úřad zrušil živnosti všem „bezdomovcům“ A vzhledem k tomu, že mu chodí oznámení o uložení písemnosti na obecní nebo městský úřad, tak o tom ani vědět nemusí. Jinak před FÚ, ZP vystupuje každý podnikatel pod rodným číslem, u OSSZ je přidělen variabilní symbol, takže tam ani neví, že je živnost zrušena. Mám jednoho klienta, který je na tom podobně. Podniká, vysatvuje faktury, živnostenský list zrušený. Každý rok mu zpracuju přiznání i přehledy a předávám se slovy, ať si to jde na ŽÚ vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
21.2.21 19:32

Ano, kamarádovi se to, kvůli bydlišti, také stalo, pak to musel dodatečně legalizovat, ale dlouho o tom nevěděl, že IČO je neplatné a je to přitom solidní živnostník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 09:26

Řešíme něco podobného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie