Jsi dochvilný/á?

176
20.2.21 12:09

Jsi dochvilný/á?

Krásný den všem.

Dnes přemýšlím nad tím, jak jsem se stala dochvilnou ženou.

Vždy jsem chodila všude pozdě a bylo mi to docela jedno. Vymluv jsem měla v zásobě dost a přátelé už věděli že nikdy nepřijdu na čas.
Přelomem 22roku života se to ale nějak změnilo. Už bych si nedovolila někam přijít pozdě. Takže už 4 roky raději chodím i o 10 minut dříve a vážně nesnáším když se osoba se kterou mám schůzku opozdi.

Dnes jsem přišla na to, že za to zřejmě může můj chlap, kterého mám po svém boku ty 4 roky. Je o 10 let starší, občas od něj dostávám výchovné lekce jako od svého otce. Některé chytré prupovidky mě štvou, ale za to že mě naučil chodit včas mu budu navždy vděčná. 😂

A co vy? Jste dochvilní odjakživa?
Popřípadě je něco, k čemu vás chlap „dokopal“? :) díky za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
20.2.21 12:14

Já chodím zásadně moc brzo. Nemůžu si pomoct :think:

Občasné zpoždění chápu, ale lidé, co chodí chronicky pozdě mi vadí - přijde mi to jako výraz neúcty k cizímu času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 12:17

Mě k dochvilnosti učili už rodiče. Neexistovalo že se někam přišlo pozdě a zůstalo mi to do teď. Radši na místě schůzky budu o půl hodiny dřív než o dvě minuty pozdě :D

V některých situacích je to plus, třeba pohovory a pracovní schůzky, ale tahle posedlost včasným příchodem je problém v tu chvíli, kdy jako já žijete s člověkem, co zase chodí pozdě :roll: :D já na nervy a on na mě kouká o co mi jde, když je to jenom návštěva.
A taky když máte kamarádky, nikdy nepřijdou včas..to se pak hodně načekáte :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99215
20.2.21 12:20

Chodím všude zásadně radši dřív a je jedno jestli na schůzku, do práce, na zastávku autobusu, na vlak, k lékaři…radši počkám než přijít pozdě nebo dobíhat. Mám to tak odjakživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16428
20.2.21 12:21

Ano, většinou chodím spíš dřív, že přijdu později se mi stane vyjimečně a může za to doprava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12318
20.2.21 12:26

Snažím se chodit včas. Ne vždy se to podaří, ale většinou ani. Chronické opozdilci jsou trapni, nevychovaní :mrgreen:
Ne, vadí mi to, jak někdo napsal, neucta k cizímu času

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
20.2.21 12:26

Já jsem dochvilná odjakživa, nedochvilnost nesnáším a manžel je můj pravý opak… :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
20.2.21 12:29

Většinou jsem ten co čeká, dost často jsem někde o hodně dřív, záleží na situaci. Na nějaké rodinné sešlosti přijdu raději až v prostřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4434
20.2.21 12:30

Vždycky jsem chodila všude včas, nebo teda spíš dřív. Nikdo mě to neučil, mám to v povaze. A nechápu, jak někdo může být tak neuctivý k času druhého člověka, že si dovolí přijít pozdě, pokud k tomu nemá závažný důvod. A třeba dopravu jako závažný důvod neberu, pokud není někde havárie. Když vím, že pojedu ve špičce, tak tomu přizpůsobím čas cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
20.2.21 12:34

Jako náctiletá jsem chodila vždycky včas nebo spíš i dřív. Ale moje kamarádka chodila zásadně pozdě :cert: To mě naučilo načas taky chodit později. Naštěstí jsem se vrátila k tomu, že chodím včas, i když to mám často tip ťop :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12183
20.2.21 12:38

Vždy jsem chodila radši dříve, nesnáším, když někdo chodí soustavně pozdě. Od té doby co mám děti, se mi moc nedaří být někde dříve, ale alespoň chodíme na čas. Když výjímečně nestíháme, třeba mi nešlo nastartovat auto a musela jsem přeházet sedačky do druhého auta, tak hned volám, že budeme mít zpoždění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8037
20.2.21 12:39

Ano jsem, chodím i ještě dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8037
20.2.21 12:40

Nemám ráda, když někdo chodí stále pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
20.2.21 12:51

Ano, vždycky se snažím chodit včas. Nesnáším nedochvilnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16459
20.2.21 12:55

Vždy jsem byla všude raději driv, no s dítětem tam nejsem driv o svých 15minut, ale tak tech 5minut předem si stále držím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat