Skromný život. Jak se vám žije?

Anonymní
19.2.21 19:10

Skromný život. Jak se vám žije?

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co neoplývají moc penězi, jak se vám žije? Já se chtě nechtě někdy srovnávám s ostatními a kdybych to nedělala, jsem asi celkem spokojená. Nejhorší je, že jsem po letech změnila názor na dost věcí. Už nejsem možná tak skromná jako dřív. Vždycky jsem si přála rodinu a tu mám, jsem šťastná. Také jsem ale chtěla klidně starší baráček, který máme také, na hypotéku a mě přijde, že ho snad ani nikdy pořádně nezrenovujeme. Dříve jsem nový barák nechtěla, ale dnes po nich sintám. Bohužel jsme udělali pár chyb a nový už nikdy nebude a pořád jen šetřit na předělávky tady. A když čtu, kolik jiní berou peněz a ještě jim to je málo.. My máme celkem málo a ještě z toho třeba i něco ušetřím, ale žijeme tedy opravdu skromně. Máme 2 děti a to mě donutilo více šetřit. Kdo to má třeba podobně, jste spokojení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
158
19.2.21 19:23

Ono záleží co si pod pojmem skromný život představuješ a také s kterými lidmi se srovnáváš. Myslím že v této době, kdy lidé přichází o práci žije skromně více lidí. Záleží kolik máte na jídlo, můžete si dovolit dovolenou třeba jen v ČR? Já si pod pojmem skromný život představuji úplně normální život v této době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15686
19.2.21 19:26

Nesrovnavej se, to je cesta do pekel. Vždycky se najdou lidé, kteří budou bohatší, než ty, mladší, úspěšnější, krásnější, co já vím. Žij tady a teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1455
19.2.21 19:30

Hele, každý má to „skromne“ asi jinak definivany. já jsem samozivitelka, nestezujem si, ale jasné, že bych mohla mít víc. S šetřením se snažím, aby vždy něco zbylo, prostě pro dobrý pocit a na horší časy. Půjčku, hypotéku nemám. A vždy, když mě třeba popadne, že bych chtěla větší byt/dům, tak třeba dneska jsem tak unavená, že mě z toho vyléčila představa, že bych se o to měla starat nebo to uklízet. Ale třeba já zas mám takovou malou obsesí, že bych chtěla nový volksw. tiguan :mrgreen: a tam nějak nepomáhá nic :mrgreen:.ale samo, že si ho kupovat nebudu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 19:32

My jsme taky koukali po starších domcích, díky bohu jsme nakonec koupili desetiletou novostavbu, i když máme tím pádem výrazně vyšší hypotéku než jsme zamýšleli. Takže do domku jsme peníze sypat nemuseli, horší ale byla poslední dobou auta, to prostě byla oprava za opravou a nakonec stejně na odpis. :roll: Navíc já mám velké výdaje za koníčky (doslova, ty ctyrnohe, měla jsem 2, teď už jen 1). V létě mi přidali, ale také jsem si otehotnela… Takže v okamžik, kdy nám konečně začalo něco zbyvat na spoření jsme zjistili, že za cca rok budeme v opačné situaci a že až nastoupím na rodicak, bude to ještě horší než to bylo před létem. Takže teď snaživě škudlime a já se modlim, aby nedošlo k nutnosti prodeje koně.
Ale samozřejmě netuším, co jsou pro tebe malé příjmy, určitě záleží i na lokalitě, kde člověk žije. Být s našimi příjmy v Praze, tak jsme pěkně nahraný. Takhle se to v tuhle chvíli docela dá. Ale jinak třeba na dovolené jsme s manželem byli JEDNOU na týden v Čechách :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
19.2.21 19:34

Podívej se nato z druhé strany. Jsou zde plné azylové domy, kde se tísní v jedné místnosti matka s 3 dětmi, a nemůže si dovolit ani vlastní baráček.
Kdybych se měla s někým srovnávat, tak žeru neurol jako lentilky a už jsem na pokraji smrti :mrgreen:
A že nebudeš mít na úplně nový dům? Já taky ne, a taky mi nikdo nedá 60 čistého měsíčně ani si nekoupím nový dům za 15mega v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 19:37

@MartinaIrena to právě vím a snažím se o to, ale nejde mi to :-) nejvíc mě asi štve to, že jsme celkem špatně nakládali s penězi. Kdybychom chtěli, ten nový dům jsme si myslím mohli mít. Asi mě to štve taky, že už jsem oslavila 30 a nějak už nevidím, že by se to dalo napravit. Taky mě mrzí, že tu žijeme hlavně mezi důchodci a pak vidím, jak si děti v těch satelitních městečkách hrají a můj syn nemůže. A já ty satelitní městečka dříve tak nesnášela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 19:41

Na dovolenou v Čechách máme jak se to vezme. Je to ale na úkor něčeho. Na baráku je toho opravdu moc. Zpětně vidím, že to nebyl asi moc dobrý kup. Je to jen 2+1 a podkroví pro děti v nedohlednu. Manžel je kvůli koroně doma za snížený plat a já na mateřské.

• Citovat
  • Nahlásit
12270
19.2.21 19:41

Taky mám bídnej příjem, kolikrát musím jíst jen šneky a rybí vajíčka, ale nevadí mi to a jinejm nezávidím, že se maj líp, že si můžou dopřát žemlovku nebo rejžovej nákyp… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12270
19.2.21 19:45
@Anonymní píše:
@MartinaIrena to právě vím a snažím se o to, ale nejde mi to :-) nejvíc mě asi štve to, že jsme celkem špatně nakládali s penězi. Kdybychom chtěli, ten nový dům jsme si myslím mohli mít. Asi mě to štve taky, že už jsem oslavila 30 a nějak už nevidím, že by se to dalo napravit. Taky mě mrzí, že tu žijeme hlavně mezi důchodci a pak vidím, jak si děti v těch satelitních městečkách hrají a můj syn nemůže. A já ty satelitní městečka dříve tak nesnášela.

Tak to je malér… Ve 30 v podstatě končí život a pokud jsi doteď nepostavila třípatrovou vilu s podzemníma garážema na 10 aut, bazénem, tenisovým kurtem a heliportem, radši se zastřel… :roll: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
19.2.21 19:46

@FraDeu Co že si nemůže dovolit vlastní dům?…spíš nemaji ani co jíst pořádně. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 19:50

Jeee, já vím že je na tom dost lidí hůř, to je jasný. My si musíme momentálně opravdu hodně rozpočítávat peníze na měsíc, abychom vyšli. Všeho jiného si moc vážím. I toho domku. Já vyrostla hodně chudě. Nikdy ani dovolená po ČR. Nechci aby ti to moje děti měli stejně. Padl na mě splín, tak mě tu neukamenujte prosím.

• Citovat
  • Nahlásit
1775
19.2.21 19:51
@bse.pedro píše:
Taky mám bídnej příjem, kolikrát musím jíst jen šneky a rybí vajíčka, ale nevadí mi to a jinejm nezávidím, že se maj líp, že si můžou dopřát žemlovku nebo rejžovej nákyp… :nevim: 8)

A taky piješ staré víno, jíš plesnivé sýry a tvoje auto nemá střechu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
19.2.21 19:52

Nemůžeš se porovnávat s příjmy na emiminu, protože ty jsou tady fakt nadstandardní ať kolikrát čumím :oops: Jinak až se vrátíš do práce a tahle koronakrize pomine, tak bude líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
19.2.21 19:52
@bse.pedro píše:
Tak to je malér… Ve 30 v podstatě končí život a pokud jsi doteď nepostavila třípatrovou vilu s podzemníma garážema na 10 aut, bazénem, tenisovým kurtem a heliportem, radši se zastřel… :roll: :nevim: 8)

Jenomže ona to zas bude srovnávat, že nějaký jutuber už má přes pulmilionu sledujících, a vilu na řeckém ostrově a vodní skútr zaparkovaný u mola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat