Neovladatelný vztek

Anonymní
24.5.16 17:21

Neovladatelný vztek

Ahoj, mám takový problém.

Vždy jsem byla hrozně vzteklá a nějak jsem si to neuvědomovala. Vždy jsem si myslela, že mám pravdu a musela jsem se vykřičet. Když mě to chytne, tak jsem nehorázně vulgární i přede dcerou, což mě docela zaráží. Dělám scény na veřejnosti. Prostě se v tomhle vůbec neovládám, pak je mi trapně, že bych se nejraději propadla do země. Potřebovala bych radu jak to vyřešit. Nechci brát žádný prášky apod. Máte nějakou radu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
24.5.16 17:25

No uvědomuješ si to, což je první krok k nápravě :palec: Zas ti poradím obligátního psychologa. Anebo cokoli, co tě zklidní a naučí pracovat s emocemi - třeba meditace, autogenní tréning. Raději ne sama, ale pod vedením někoho zkušeného ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
24.5.16 17:27

Je dobře, že si to uvědomuješ a sama pociťuješ jako problém. Jestli ty stavy nejsi schopna ovládat sama, nezbývá, než se obrátit na odborníka. Doporučuji vyhledat
solidního psycholga-psychoterapeuta. Držím palce.

Příspěvek upraven 24.05.16 v 19:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
24.5.16 17:51

Možná první rada co můžeš zkusit sama, pokud je vztek spojený s nějakou situací a místem, tak když tě to chytne, tak prostě z tý situace/místa odejdi a někde jinde se zkus prodýchat a zklidnit ;) aspoň u mě to nefunguje 100% ale dost často je to efektivní a ten vztek mě přejde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
24.5.16 17:55

Sice nechceš prášky, ale určitě bych brala hořčík, to nejsou žádné léky. A třeba to trochu pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
24.5.16 18:04

Prostě se ovládej, nejsi malé dítě…není nic horšího než cholerický, hysterický a náladový člověk. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15468
24.5.16 18:58
@Anonymní píše:
Potřebovala bych radu jak to vyřešit. Nechci brát žádný prášky apod. Máte nějakou radu?

Určitě se poraď s psychoterapeutem, může Ti doporučit různé metody autogenního tréninku, naučit Tě fígly, jak ventilovat emoce jinou formou, pomůže identifikovat spouštěče a ledacos dalšího.

@Alušáček píše:
Prostě se ovládej, nejsi malé dítě…není nic horšího než cholerický, hysterický a náladový člověk. :roll:

To je příspěvek - doslova a do písmene - na pár facek.
„PROSTĚ se ovládej“, jasně… :roll:

Kdyby se stačilo „PROSTĚ ovládat“, tak zakladatelka pravděpodobně problém nemá… že? Nebo myslíš, že tato varianta pro ni byla příliš komplikovaná a samotnou ji nenapadla?

Holt nejsme všichni stejní… někteří, představ si to, mají dokonce nějaký problém. A že je ten problém konkrétně pro Tebe PROSTĚ snadno řešitelný (pro nepřehlédnutí ještě zdůrazněno oči zavracejícím smajlíkem), to jim jaksi příliš nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19191
24.5.16 20:06

Asi ted napíšu něco u čeho si poklepeš na čelo, ale nech si zjistit hladinu hormonů štítné žlázy, já když jí mám fakt rozhozenou mám záchvaty vzteku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
24.5.16 20:15

Doporucuji knihu Asertivitou proti stresu.
Ve zkratce jako rychla pomoc: hnev je prirozena lidska emoce, je potreba se ale naucit jej ventilovat asertivni formou. Doporucuje se neodkladna slovni reakce typu: Mam na tebe zlost. Rozciluje me, kdyz (neco konkretniho) delas/nedelas. Delej to prosim takto. Nebo: Az se uklidnim, rad bych si stebou o tom jeste promluvil.Mam na tebe zlost, protoze nemluvis pravdu…

A ten horcik, jak tu nekdo zminoval, treba me fakt pomaha se zklidnit.Ale na me neucinkovaly zadne tablety ani dologran, zkousela jsem toho vic a zafungovala az voda Magnesia. A to temer okamzite (krece, nespavost, unava, celkova rozladenost).
A pak jeste jedna dulezita vec. Nekdy stoji za to si uvedomit, kdo jsem, po kom mam povahu a naucit se mit se rad, pochopit, proc se tak chovam a odpustit si.Je to tezke, ale stoji za to si tim projit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
24.5.16 20:51

Málo magnesia, nějáký bylinky na zklidnění, měly by na to být i nějáké ty bachovy esence… no a určitě nějákej ten psycholog, nějáký dechový cvičení, napočítat do deseti a tak… psycholog léky nemůže psát, takže se nemusíš bát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 07:03

Mivam to taky :oops: lecila jsem se na deprese, uzkosti, soc. fobie- toto vse je pryc a zustal jen obcasny/s detmi casty/ vybuch vzteku- nikdy predtim jsem takova nebyla/spise naopak/ a ted kdyz mam male deti, tak jsem denne jak sopka- takze deti trpi…uvedomuji si to, snazim se s sebou pracovat…vybuchuji, kdyz nemam veci pod kontrolou, kdyz jsem vycerpana apod…takze se snazim vice relaxovat, predvidat dane situace…ale musim priznat, ze ne vzdy se mi to dari- deti jsou proste nepredvidatelne..

• Nahlásit
  • Citovat
5025
25.5.16 12:26
@BohunkaP píše:
To je příspěvek - doslova a do písmene - na pár facek.
„PROSTĚ se ovládej“, jasně… :roll:

Kdyby se stačilo „PROSTĚ ovládat“, tak zakladatelka pravděpodobně problém nemá… že? Nebo myslíš, že tato varianta pro ni byla příliš komplikovaná a samotnou ji nenapadla?

Holt nejsme všichni stejní… někteří, představ si to, mají dokonce nějaký problém. A že je ten problém konkrétně pro Tebe PROSTĚ snadno řešitelný (pro nepřehlédnutí ještě zdůrazněno oči zavracejícím smajlíkem), to jim jaksi příliš nepomůže.

Můj příspěvek je na pár facek :lol: pro tebe možná, pro mě jsou zase na pár facek neovladatelní vzteklouni. Jedním z nich je můj otec, je to fakt super prožít dětství vedle někoho kdo často, nečekaně, bezdůvodně hysterčí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15468
25.5.16 14:06

@Alušáček, že by byl Tvůj otec takový hlupák a za celý život nedokázal přijít na Tvé geniálně jednoduché řešení „PROSTĚ se ovládat“?

To asi těžko, že?

Daleko pravděpodobnější je varianta, že svou povahu nedokázal zkrotit, protože tyto věci nejsou o žádném „PROSTĚ se tak nechovej“ - znamená to hlubší práci se sebou samotným. Ne každý je toho schopen samostatně, bez pomoci psychoterapeuta, kouče nebo průvodce, který mu ukazuje směr a podporuje ho.

Tvoje rada zakladatelce je stejně hloupá, jako kdybys poradila stydlivému člověku „prostě se bav“ nebo osobě bojící se výšek „prostě se neboj a vylez tam“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
25.5.16 17:33

@BohunkaP Když člověk chce, dokáže toho hodně a slušně se chovat je základ. Stydlivostí, strachem z výšek apod. člověk své okolí neobtěžuje, kdežto vzteklýma výlevama jo a nejhorší je když to musí vnímat děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
26.5.16 09:27

Kdyz ono to holky nebyva tak cernobile a jednoduche. Ja jsem treba dost temperamentni a u nas v rodine jsou takovi skoro vsichni. Podobny temperament meli mamincini rodice, tatuv otec, mama, tata, segra. Takze nekdy je to i o povaze. Podle me vhodnym nacvikem se daji obrousit hrany a clovek se nauci ovladat, ale jen do urcite miry. A od urcite miry je to proste v genech. U nas v rodinach vzdycky byla Italie, ale meli se vsichni radi a my deti jsme se sis smaly, kdyz se treba babi s dedou skorpili. Takze podle me je to i o tom, ze clovek by mel znat sve koreny. Myslum, ze clovek muze mit prudsi reakce, ale nemel by tim vyslovene ublizovat okoli a mel by umet se usmirit a treba se tomu i zasmat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama