Nepečený dort - poradíte?

5331
10.6.05 18:39

Nepečený dort - poradíte?

Ahoj holky, chtěla bych manžovi v neděli „upéct“ dort, nejsem moc zdatná kuchařka, takže jsem koupila hotový korpus, chtěla bych udělat nějaký ovocný s kys. smetanou, poradíte jak se takový nepečený dort vyrábí? A jak se udělá takový to šlehačkový kolem dokola celýho dortu? Vůbec nemám představu :roll: Hlavně aby to bylo jednoduchý a dobrý :lol: Děkuju všem za případné tipy!!
Iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

322
10.6.05 19:01

Ahoj Ivko,
kdybys netrvala na tom, že dort má být nepečený a s takovým tím šlehačkovým dokola, tak bych doporučila následující recept. Je to jednoduchý a úžasně dobrý.
V míse smícháme
1 prášek do pečiva
1 vanilinový cukr
170 g rozpuštěného másla (třeba v mikrovlnce)
170g cukru, nejlépe přírodního (ale nemáš-li ho nevadí)
3 vejce (celá)
220 g hladké mouky
pak ještě přidáme a trochu vmícháme
1 zakysanou smetanu (jen jednu lžíci si necháme)
a 200g borůvek (kupuji mražené, balení po 350g)
tohle těsto dáme do formy (je dobré použít pečící papír, ale jestli ho nemáš, jde to i bez něj) a cca 50minut pečeme na 150 stupňů.
Po vyndání z trouby necháme vychladnout a vršek potřeme tvarohem (nejlepší na to je jihočeský ve vaničce) smíchaným s 50g moučkového cukru a se zbytkem té zakysané smetany. Pak ještě ozdobíme zbytkem borůvek (ale nech je napřed roztát a okapat) a je hotovo.

No, doufám, že se Ti to povede. Taky nejsem moc velká kuchařka a navíc nemám moc času, ale zdá se mi to jednoduché. Pekla jsem ho dneska za vydatné „pomoci“ dvouletého syna.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
10.6.05 19:41

Ivko, na ten korpus muzes dat treba hmotu, kterou ziskas z promichani kysane smetany s cukrem, navrstvis na korpus, pridas ovoce, opet hmotu, treba i piskoty atd… Tento dort je nepeceny, normalne se dela z te zakysane smetany, piskotu a ovoce, vse se dava ve vrstvach do misy nebo formy, necha se aspon den ulezet v lednicce a je to vyborne.
Nebo muzes na korpus dat pudingovy krem - uvaris puding vanilkovy, po vychladnuti pridavas ke slehanemu maslu - pozor najdriv maslo, pak puding, jinak jsou hrudky, krem navrstvis na korpus, pridas ovoce, slehacku…
Zalezi na tom, jaky mas korpus. Jestli mas takovou tu jakoby vanicku, je nejjednodussi ji potrit marmeladou, navrstvit ovoce a zalit zelatinou, tu koupis v pytlicku a uvaris dle navodu, je to jednoduche a za chvilku je hotovo.
At chutna
Nicol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
10.6.05 19:42

ahojky

Velice rychlé - cca 15 minut a hlavně to zvládne i dítě.o)

balík piškotů
ovoce dle chuti
2 zakysaný smetany
1 smetana ke šlehání
1 lžíce cukru krupice
2 lžíce mléka

Do velké mísy nasypat cukr, mlíko, vylít zakys. smetany, ušlehat šlehačku a taky přidat a pak přidat celej pytlík piškotů - a zamíchat

Do kulaté formy
1/2 směsi vysypat - poklást ovocem
poté zasypat 2/2 a zase ovoce - a šup stím aspon na 12 hodin do ledničky.....

a hotovo

Kdo má rád pribináčky tak tohle mu bude chutnat stoprocentne ..... a neboj opravdu je to tak moc jednoduchý a taááááák dobrý.

Jinak možná se ti to bude zdát trošku kyselejší ale neboj s tím ovocem nebude

Jo nepoužívej kiwi - nebo jen velmi málo - ono totiž zhořkne - já používám ananas, mandarinky, broskve, hrozny… prostě aby to bylo veselý.

Markéta a Michal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
10.6.05 20:39

Ahoj,
já dělám něco takového.

šlehačka
2 zakys smetany
20 dkg cukru (raději míň)
1 vanilkáč
2 bal. piškotů
všechno zamíchat v míse (nikomu nedávat ochutnat nebo se to sní hned)

20 cm dortová forma se vymaže máslem, vysype kakaem, ořechy, kokose… a dá se vrstva piškotů, ovoce, piškoty, posype čím jsme vysypali a dáme do ledničky na 24 h.

Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
10.6.05 20:48

Já nejvíc na tento mouční používám banány a v létě jahody, ze zavařenin broskve a meruňky.
Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
10.6.05 21:11

holky moc děkuju, už se mi sbíhají sliny… manža šel na jedno, tak nevím jestli to nepudu kuchtit už teď, zítra tady bude okounět.
Tak ahoj
Iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
12.6.05 14:23

Ahoj holky, ja mám od malička ráda taky jeden nepečený dort a byl to i můj první výtvor protože je hrozně jednoduchý.

4 dcl vody
3/4 balíčku kakaa(nejlepší je holandské)
15 dkg cukru
20 dkg másla
1-2 lžíce rumu
3 balíčky piškotů

Z vody a kakaa uvařte kaši, kterou nechte vychladnout. Z cukru, másla a rumu utřít krém do kterého budete postupně přidávat kakaovou kaši. Vše by mělo mít stejnou teplotu. Hotový krém promíchejte s piškoty a tímto naplňte dortovou formu. Na 24 hodin do ledničky, ozdobit šlehačkou a můžete mlsat. Martina :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.6.05 21:09

Nepečený tvarohový dort s ovocem

Ahoj,prima je hlavně na léto.

Ingredience: 1 balíček želatiny (20 g), 100 ml mléka, 500 g měkkého tvarohu, 100 g cukru moučka, 1 balíček dětských piškotů, 1 ovocný kompot (ananas, broskve, mandarinky, jahody, borůvky apod.), 1 kelímek šlehačky, čerstvé nebo kompotované ovoce na ozdobu, strouhaná čokoláda(tu tam nedávám).

Postup přípravy: Želatinu rozpustíme v horkém mléce a necháme odstát. Tvaroh utřeme s cukrem, přidáme drobně nakrájené nebo rozmačkané ovoce, teplou želatinu, balíček rozlámaných piškotů a ušlehanou šlehačku. Promícháme. Dortovou formu vymažeme tuhým máslem a vlijeme tvarohovou hmotu. Povrch poklademe ozdobně různým ovocem (kiwi, zbytek kompotu, pomeranč apod.), posypeme čokoládou a dáme do lednice ztuhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
19.3.15 19:56

Taky mám recept, od tety :)

Jablečný dort za studena

1 velké piškoty
1 kg jablek (6 ks) oloupané, nakrájené na kousky
2 vanilkové pudinky a 400 ml vody¨
8 lžic cukru
1 vanilkový cukr
skořice
2 zakysané smetany ¨
Jablka dáme do kastrolu s 200 ml vody, s cukrem podusíme do měkka. Přidáme pudinky rozmíchané v 400 ml vody a provaříme 2 min. Do misky nebo dortové formy poskládáme piškoty, potom vrstvu jablek a zase piškoty.
Po vychladnutí nalijeme zakys. smetanu s vanilkovým cukrem a ozdobíme skořicí a na 5 hodin do ledničky :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama