Nepije z lahvičky, hrnku.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
scentini
Závislačka 3596 příspěvků 13.11.14 14:39
Nepije z lahvičky, hrnku.

Ahoj, už pomalu a jistě mě tečou nervy. :mrgreen: Dcera (7měs), odmítá pít z lahve i hrnku. Trvá to už 3 týdny. Tekutiny do ní dostanu lžičkou anebo pije ze sklenky( je pak celá mokrá). Mléko pije úplně v poho z láhve, kterou si sama drží. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má účinnou zkušenost a kdy zhruba děti vzali na milost aspoň hrnek? Všem děkuji za případnou pomoc.

Reakce:
ellievanessqa
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 13.11.14 14:44

@scentini mám doma 9 měsíční dáblici a ta pije taky podle nálady, nekdy si dá litr čaje za den nekdy sotva 100ml..a nekdy pije z flašky a nekdy jen z hrnku, takže asi moc neporadím, každopádne poslední dobou si oblíbyla pít z klasickyho hrnku a docela jí to jde samozrejme ucintava ale prijde mi ze takhle pije radsi napije se tak víc aspon, a já prý jako mrnous byla do 10 mesicu kojena do te doby sem zadne jine tekutiny nechtela z niceho a pak sem pila rovnou z hrnku normálniho taky :)

Hoa Mai
Kelišová 6081 příspěvků 20 inzerátů 13.11.14 14:44

@scentini A jsi si jistá, že má žízeň? Já mám dítě nepijana, dokud byl kojený, tak pil jen MM a jinak nic (strava vodovější), teď se úplně odstavil, UM nepije, vody jen trochu. Podle doktorky dehydrovaný není, čurá normálně, moč světlá a nepáchne, zácpu nemá, takže prý je to OK, mám mu nabízet, ale nenutit.
Různá pítka mi taky nefungují, nejradši ze skleničky, jiné tekutiny než vodu vůbec nechce. Dělám to tak, že jí hodně ovoce a zeleniny, kde voda je, dělám řidší kaše, do hotového jídla přidám trochu vody. Vím, že když by chtěl, napít by se uměl, ale on prostě nechce a pak prý nemá smysl ho násilím nutit (názor naší dr.)

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 13.11.14 14:53

@scentini
A jaký hrnek máš na mysli? Jako nějaký s tím měkkým pítkem? Záleží kolikrát denně to mléko ještě má, jestli má opravdu žízeň na čaj, nebo co dáváš, v 7m předpokládám pokaždé kromě oběda? Nebo má už i svačinu? V této době mi ještě dcera vypila čajíku dost málo.

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 13.11.14 14:53

TO chce vydržet, časem pít začne, začátky bývají těžké. Můj syn nejvíc vypije z lahvičky Avent, ze které dostával i MM. Pak mám dalších milion lahviček a hrníčků a z těch pít skoro nechce. :)

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 13.11.14 14:55

@Hoa Mai Žízeň má, 100ml čaje dřív v poho vypila. První týden nepiti, jsem si říkala, ze žízeň nemá. Celý dny byla neklidná a před spaním řvala. Zkusila jsem ji dat lžičkou a pila, jak divá.

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 13.11.14 14:58

@scentini tak ja s nasim malym bojovala skoro rok :-D je mu 16 a pul mesice a nedavno teprve vzal jakz takz na milost flasky od jupika rajce apod. Ale i tak jsou dny kdy vypije max 30 ml :roll: hoodne dlouho jsem mu davala vodu strikackou pac jinak by nevypil opravdu nic (uz dlouhk nechce ani mliko ma jen trosku rano) podle se vim jak je to o nervy ale dobre u tech prcku je, ze se jim do tekutin pocita skoro vse (kase polivky ovoce a presnidavky…) nas malej i kdyz kolikrat ma obdobi ze vazne vypije uplny minimum, tak cura a je v pohode celkove nastesti. Takze mu i to naprosty minimum nejspis staci :-)

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 13.11.14 15:00

Jinak zkouselas hrnek s brckem? Ale na to jste asi jeste maly.. :think:

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 13.11.14 15:01

Tvrdý, měkky pitko odmita. Má už svačinu a oběd. Ona ten čaj nepije ani z té láhve ve, které mléko normálně pije. Za to lžičkou si to užívá :P.

tjudit
Povídálka 43 příspěvků 111 inzerátů 30.11.14 14:31

Mě malá taky z flašky nepije (6 a půl měsíce), kouila jsem MAM s takovým tvrdým gumovým pítkem, abych nemusela dávat silikonovou savičku, když je kojená. Když ji dostala poprvé, byla nadšená a hned se na to vrhla, ale nadšení záhy opadlo a teď ji odmítá. Nicméně nabízím po každém jídle, aby si zvykla, vždycky si jen cucne… a pak dávám vodu lžičkou. Myslím, že MM ji ještě jako tekutina stačí, ale chci, ať si pomalu na vodu zvyká a přijde mi na tu flašku ještě malá, tak to chce asi čas. A teď jí ještě koupím hrneček s pítkem, tak uvidím. Jinak z plastového kalíšku mi pije, ale je pak celá mokrá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >