Neplánované miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 10:23
Neplanovane miminko

Ahoj, potřebuju se asi jen vypovídat a podpořit, že je váš takových víc a zvládli jste to.. letos mám končit Bc. studium, bydlím zatím u rodičů, přes týden na kolejích, přítel pracuje, ale dál z domu, takže je na ubytovně, víkendy travime převážně u nás. Cca za půl roku jsme si chtěli začít hledat podnájem a bydlet spolu, měli jsme to v plánu až já dodělám školu a půjdu do práce nebo pokud bych musela prodlužovat, tak že bych šla na brigádu a ke statnicim v lednu…Teď jsem ale zjistila, že jsem těhotná. Miminko jsme oba vždy chtěli, ale až budu mít něco odpracováno…asi potřebuju jen slyšet, že se to dá zvladnout :srdce:

Reakce:
kačka39
Kecalka 363 příspěvků 06.01.19 10:26

Jistě že se to dá zvládnout, jen to bude těžší. Držím palečky.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 06.01.19 10:28

Zvládnout se to dá. V ideálním stavu budeš dělat státnice ještě jako těhotná. Snaž se, ať nemusíš studium prodlužovat, tím by sis akorát vše zkomplikovala.

Yasmina21
Kecalka 483 příspěvků 06.01.19 10:52

Také budu letos končit bakalářské studium a již jedno 18 měsíční dítě mám a druhé na cestě (zatím tedy první trimestr), tak snad bude všechno v pohodě :hug: Zvládnout se to dá :kytka: Držím palce ať se vám vše vydaří a narodí se zdravé miminko :srdce: p

chaela
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 2 inzeráty 06.01.19 11:07

Zvládnout se to samozřejmě dá. Snaž se dodělat školu v řádném termínu, abys státnice dělala těhotná. A podnájem si chcete sehnat tak i tak, takže tady není žádný rozdíl. Jen nebudeš mít nárok na mateřskou, ale pokud jsi už někdy byla aspoň na brigádě, tak snad něco málo našetřeno máš. Pokud ne, tak to bych viděla jako jediný problém. Jinak v pohodě.

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 06.01.19 11:34

Buď. Klidu před 9 lety jsem zjistila dvě carky na tehotenskym testu. To jsem studovala poslední rok zdravky. Šlo mi jen o to odmaturovat ještě těhotná. Podařilo se. Pak jsem si cca měsíc odpocala a narodil se mi malej. Taky to byli honky. Místo mateřské jsem měla nárok jen na rodičovský příspěvek, které v tý době dělal jen o litr méně než byla mateřská. Pokud přítel pracuje s máš rodinu co tě podrží, neviděla bych problém. Není nutný kupovat vše nejdražší ani úplně nové, miminka všemu tak rychle urostou. Ja teď čekám druhé a většinu věcí včetně kočárku mám po malým a asi mi ani nevadí že nebude kočárek už v módě. Užívej si těhotenství. Vše zvládneš. Zkoušky budeš dělat ještě těhotná. Což je dobře. Nebudeš muset odkládat. Hodně štěstí a zdravé miminko :srdce: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 16:31

Jasně, že se to dá zvládnout, proč by se nedalo. Jen by mě hodně znepokojovalo, že jste spolu ještě nebydleli a už čekáte dítě. Škola se dá při nejhorším přerušit.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 06.01.19 18:45
@Anonymní píše:
Jasně, že se to dá zvládnout, proč by se nedalo. Jen by mě hodně znepokojovalo, že jste spolu ještě nebydleli a už čekáte dítě. Škola se dá při nejhorším přerušit.

Tak dramaticky bych to neviděla. My se s manželem sestehovali až po svatbě, jsme spolu přes 10 let a je nám spolu fajn. Spousta psychologů se shoduje, že je to hlavně o věku. Mladý člověk (kolem 20 let) se tomu druhemu přizpůsobí výrazně snáz než třeba 30lety,ktery už má své návyky, a každá maličkost, která se neshoduje s jeho denními rituály nebo představou o ideálním partnerovi, ho dokáže snadno vyvést z míry. I co se týká povahy partnera, spíše než při společném soužití se projeví např. na dovolené v neznámém prostředí během nějakých vyhrocenejsich a ne úplně standardních chvilek. Ne nadarmo se mezi vodáky říká, že před svatbou máš se svým nastavajicim jet na vodu a sedět při tom v jedné lodi. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >