Neplánované těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CocoChannel
Povídálka 40 příspěvků 22.05.09 12:25
Neplánované těhotenství

Všechny vás moc zdravím.
Potřebuju si trošku vylít srdíčko a budu moc ráda když mi napíšete Váš názor. Mám doma 14-ti měsíční holčičku. Do roka jsem jí kojila a teď už spinká i celou noc, tak se všecho vrátilo do takového normálního chodu. S manželem jsme večer poseděli na zahradě, dali si vínečko, byla jsem i s kamarádkami párkrát tancovat a najednou ejhle. Vyšli mi tři pozitivní těhotenské testy. S manželem jsme používali kondom, ale nějak se to povedlo. Chtěli jsme to sice zkusit na podzim, ale já se s tím teď nějak nemůžu srovnat. Chtěla jsem si užít léto, jet s kamarádkami na dovolenou, konečně jsem zase začala vypadat normálně a teď jako když to sfoukne. Asi to zní hrozně sobecky, ale teď to tak cítím. Navíc jsem to vůbec nečekala, takže jsem si popíjela vínečko, sem tam i cigaretku, taky Ibuprofen, protože mě bolel zub a teď nevím jestli jsem tomu malému neublížila. Vím,je to nezodpovědné, ale vážně mě to vůbec nenapadlo. Léčím se se štítnou žlázou takže jsem zpoždění, nebrala jako něco vyjímečného. Stávalo se mi to celkem běžně. Asi to zní jako výmluva, ale není. Jsem z toho všeho nešťasná a zmatená.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34063 příspěvků 22.05.09 12:43

Ahoj. Ja jsem z tech, co si na tehoptenstvi pekne pockaly a jeste se nechaly vselijak mucit - dite je pozehnani. Ikdyz se to nehodi, stejne je to pozehnani. Leto si uzijes i tak.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 22.05.09 12:50

Ahoj.Já si myslím,že to zase až takový rozdíl není jestli na jaře nebo na podzim..Navíc jsi na začátku a tak si klidně dovolenou s kamarádkami můžeš dopřát…Já si myslím,že na to malý to vliv mít nebude,snad jsi nepila víno po litrech a ty ibuprofeny snad taky vadit nebudou…Jestli máš pochybnosti tak by bylo nejlepší se poradit s doktorem…Já myslím,že až uslyšíš tlouct srdíčko,že to bude všechno jinak..Držím ti palce… :wink:

Evelín
Kelišová 7374 příspěvků 22.05.09 12:55

Ahoj Coco,

myslim, ze kdyby ted nasla na testi dve carky, tak bych mela uplne stejne pocity jako ty. Taky jsem rada, ze je S. vetsi, spi celou noc, mame nejaky rezim a da s snim uz nejakym zpusobem komunikovat. Taky mam v planu si ted trochu odpocinout, uzit si dovolene, atd. Na druhou stranu bych asi citila i uzas a obdiv k tomu, ze se nam to podarilo i pres ochranu a to mimco tu asi proste ma byt. Verim, ze se se za chvili zacnes tesit a radovat :wink: V zivote nejde vsechno vzdycky podle nasich predstav a ja bych asi nakonec byla moc rada za to, ze mam dve deti hned po sobe nez ze treba nemuzu mit zadne :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.05.09 12:59

Ahoj, naše děti jsou plánovaně o 21 měsíců a je to super. Začátky horší, když má člověk ještě dvě plenkované děti, dvě děti, které nemluví, nebo ne pořádně, ale velmi rychle se to lepší, starší se ve dvou letech odplenkoval a mluvil už parádně, no a teď už je to vlastně pohodička, ke štěstí mi chybí, aby se mladší rozchodil.
Teď to musíš vydýchat, ale jednou budeš ráda, že to je takhle :wink: . Asi se tomu miminku k vám hodně chtělo, tak bych to brala :D . Kdyby si nás takhle našlo třetí a měla jsem ten věkový rozdíl znova, tak bych se ani nezlobila (ale my Copperfieldy neumíme :lol: ).

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 22.05.09 13:34

Neboj, nejsi v tom sama. My jsme druhé dítě plánovali, otěhotněla jsem na druhý pokus, když bylo starší taky 14 měsíců. Když jsem si udělala test a potvrdilo se mi, co už jsem pár dní tušila, tak jsem si začala vyčítat, že Nikolce upřeme naší pozornost a péči a jak jsem jí to chudince mohla udělat. Za chvíli jsem si zase vyčítala, že to miminko, které čekám, nemám dost ráda, když takhle přemýšlím :roll: No prostě magor :D Pak jsem tu novinu oznámila manželovi a ten byl tak strašně nadšenej, že mě tou radostí úplně nakazil. Počkej za pár dní, začneš se taky těšit!
Dneska mám cácorky dvě a jsem strašně ráda, neměnila bych.
 R.

CocoChannel
Povídálka 40 příspěvků 22.05.09 13:42

Ahoj všechny co jse mi napsali. Moc jste mě povzbudili a všem moc děkuju. Máte pravdu, když už to takhle dopadlo je třeba si to užít. Budu se snažit a později písnu jak na tom s mimi jsme. Asi mi bude ještě chvíli trvat než si úplně zvyknu, ale on si mě mrňous začas nastaví sám. Jste moc hodné!

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 22.05.09 14:10

Stalo se mi samý. Začla jsem chodit cvičit, hubnout užívala si dítě, se kterým už jde něco podniknout…a ejhle…mimino…
To víno, cigarety, apod tam proběhly taky, zjistila jsem to docela pozdě.
První reakce byly taky rozpačité, skoro až negativní…
A teď mám tak úžasnou holčičku :srdce:

Ty pocity, že nebudeš moc věnovat staršímu dítěti, že to druhé nebudeš mít moc tak ráda…to všechno zmizí a za pár měsíců budeš tak pyšná doublematka 8)

Luca235
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 22.05.09 14:42

Ahoj
Tohle znam, my dalsi ditko neplanovali. Zacala jsem si uzivat, rekonstruovali jsme novy byt. Meli jsme se stehovat a oslavili jsme to v hospudce. No a vysledek je tu uz 3mesice. To ovu uz davno mela byt. Proste si nas nas syn vybral, ale dlouho jsme se s tehu srovnavala. Ted jsem samo rada, ze ho mam.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 22.05.09 14:46

cekam uz peknou dobu na ty vysnene carky, momentalne jsem v IVF, kdyby se to povedlo sama, byla bych nejstastnejsi na svete,, proste nechapu jak muzes resit, ze si neuzijes leto… ten kdo zazil, jake to je cekat a cekat a cekat......

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 22.05.09 14:49

Coco,

taky jsem na tom byla obdobně. Plánovala jsem si, že až malému bude 1 rok, tak se poohlédnu po nějaké práci na doma, možná zkusíme 1× týdně jesličky, já začnu pořádně cvičit, abych se aspoň trošku vrátila k dřívější váze..... No a když mu bylo 9 měsíců, tak jsem neplánovaně otěhotněla.

Hodně jsem to na začátku oplakala, trvalo dlouho, než jsem se s tím srovnala. Ani jsem tak „nelitovala“ sebe, jako Šimonka - že je ještě malý na to, mít sourozence, že na něj budu mít méně času a ochudím ho o „něco“.....

No a dneska už je Bětušce 6 týdnů, některé dny jsou naprosto příšerné, některé zase úplně super. A já už vůbec nelituju, že se nám to takhle neplánovaně stalo. Druhé mimčo jsme rozhodně chtěli, sice později, ale chtěli - tak se nám to splnilo :lol:

Určitě vše půjde dobře i u Vás!

IvaV
Echt Kelišová 9222 příspěvků 22.05.09 14:54

Ahoj,

řekla bych že ty tvé pocity jsou normální a na miminko si musíš „zvyknout“. To půjde užít si léto i těhotná. (Určitě.) :wink:

Ad vínko, ibuprofen, cigaretka - pokud to není denně a hodně, tak si myslím že to bude v pohodě. Och co já prováděla v prvním těhotenství než mi došlo že jsem opravdu tak snadno, na první pokus hned těhotná. 8O

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.05.09 15:12

Tak jsem zase napsala něco, co vyznělo jinak, než jsem chtěla, proto mě, prosím, ignorujte.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.09 15:37

Hele, moje 2 kamaradky si chtely poridit druhe mimco, kdyz se zadarilo, tak obe rvaly, ze si to momentalne neumi predstavit a ze prvni jim davaji tak zabrat a kdeco mozneho…dneska se do me obe dve blaznivky navazi, kdy ze se ja odhodlam prckovi poridit sourozence…Obe dve jsou stastne a maji nadherne deti. A ja jsem na tom tak, ze cekam kazdou minutu na menstruaci a zatim nic (taky jsme se chranili prezervativem), pritom by se tento mesic tak bodla…prave proto, ze jsem snedla za tento mesic 2 Ibuprofeny a to me desi. Takze pokud mi dorazi, tak se budeme snazit o druhe mimco od cervence a jen pevne doufam, ze se k tobe tehotne slavnostne pripojim. Je to opravdu pozehnani, tak bud stastna. :dance:

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 22.05.09 15:40

Len-til-kah - nic ve zlým, ale já ti mám z tebe pocit, že jakmile někde v diskuzi narazíš na dlouhodobou nešťastnou snažilku, tak jí to musíš dát sežrat. Prosím, nech nás být, máme to těžké i bez tvých komentářů. Při veškeré úctě k tobě, která vychovává dvě malé děti brzy po sobě a jistě to zvládáš výborně - kdo nezažil dklouhodobou léčbu neplodnosti, tak to nepochopí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >