Neplodná ve 22 letech?

Anonymní
2.3.20 10:23

Neplodna ve 22 letech?

Ahoj holky. Ráda bych se vám svěřila a uvítám Váš nazor. Trochu to rozepíšu, tak se omlouvám za sloháč.
S manželem se snažíme necelé dva roky o miminko a zatím bezúspěšně. Po roce jsem navštívila svou gynekoložku s tím, že se nám nedaří a co máme dělat dál. Partnera poslala na spermio, které vyšlo úplně ukázkově. Byla jsem zklamaná, že je tedy chyba ve mě. Moje MUDr. mi doporučila vitamíny a kontrola za 3 měsíce a stím, že uděláme laparoskopii. Po 3 měsících pořád nic, ale k dr. jsem šla až po 5. Laparoskopie se hodně bojím, takže jsem pořád čekala, ale ono nic. Při další kontrole, mi doporučila jen další vitamíny a, že na tu laparoskopii ještě počkáme další 3 měsíce. (vytaminy asi za 1200, - na měsíc)
Rozhodla jsem se tedy objednat do CAR. Kdysi jsem v daném CARu darovala vajíčka (-ANO, JE TO SMUTNÉ, ALE BOHUŽEL) Vzhledem k tomu, že mě měli vedenou jako dárkyni jsem měla některá vyšetření zasebou a doktor si mě pamatoval. A potom mi řekl něco co mě zarazilo : VE VAŠEM VĚKU STAČÍ 3 MĚSÍCE A ŽENA OTĚHOTNI, ANIŽ BY SI PLÁNOVALA SEX BĚHEM OVULACE. PRAVDĚPODOBNĚ JE Z VAŠI STRANY NĚCO ŠPATNĚ A POKUD JSTE DOTEĎ NEOTĚHOTNĚLA (cca 2 roky nechráněného sexu)PRAVDĚPODOBNĚ PŘIROZENĚ NEOTĚHOTNITE. ALE MY JSME TADY OD TOHO, ABYCHOM VÁM POMOHLI…
A vybalil na mě, že když dostanu MS mám se 3.den objednat na hormonální profil, koupit si clostilbegyt a začít brát 5DC mezitím se objednám na průchodnost vejcovodu za 2000,– a potom přijde manžel, udělají spermiogram a během pár dnů nás čeká IUI… Prý jenom jedna z 10 žen otěhotni na první pokus IUI… Prý tuhle metodu zkusíme 3× a pokud ani za 3 měsíce nebudu těhotná, podstoupíme IVF.
Byla jsem v šoku, že jsem se snad ani na nic konkrétního nezeptala. Vyšla jsem z CARu a byla jsem v šoku. Najednou to šlo strašně rychle a moc velký nátlak na mě. Manžel mi řekl, že si miminko přeje, ale tohle se mu nelíbí, že pokud nejsem připravená počkáme.
Je mi 22let a miminko si strašně přeji, ale ne za takových podmínek. Na takový nátlak a stres ještě připravena nejsem. A proto jsme se s manželem rozhodli, že rok nebo dva ještě počkáme a pak IUI, nebo IVF podstoupíme.
Spíš mě zarazilo, že mi doktor řekl, že přirozeně neotěhotnim :,(
Třeba během těch dvou let, to přijde samo, aniž bych v to doufala. Ale po návštěvě v CARu mě to všechno nějak odrovnalo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2741
2.3.20 10:31

Tak chcou z tebe hlavne vytriskat penize… ale ze tak mlada holka neotehotni behem 2 let to je divne no, mozna za to muze to, zes prodala ty vajicka… no co se da delat, snad neni vsem dnum konec, zkus se poradit i jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49109

2 roky nic ukazuje že je někde problém. Hormonální profil Tě měla udělat Tvá doktorka jak vyšel spermiogram ok. To je základní vyšetření a dle toho se pak rozhodnout. Do té doby bych nedělala nic jiného. necpala bych do sebe hormony pokud se neví kde je problém ;).Pokud hormonální profil ukáže že je problém tak se to řeší hormonálně. Klidně jim řekni že IVF zatím ne. Pokud ale hormony ok pak ta laparo jestli je uvnitř vše ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Řekla bych, že to je byznys, takže pokud toto vybalí na každou., tak minimálně půlka do toho všeho půjde… Řekla bych., že ses rozhodla správně…

Jo a za mě, nemohla jsem otěhotnět rok, kamarádka mě dokopala ma test na pohlavně přenosné choroby, měla jsem chlamydie, dostala jsem atb, přítel taky, ty zabraly a do měsíce jsem pak byla těhotná, takže i toto může být možnost o které se moc nemluví…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.3.20 10:35

Pokud na to nejsi připravená, tak tam nechoď a dítě teď neřeš. Tvoje gynekoložka má hodně prapodivné metody (po vitaminech se fakt netěhotní) a doktor v CAR ti to řekl bez obalu a tak, jak to je, buď za to ráda, že ti nemazal med kolem pusy.
Ať už je problém v průchodnosti vejcovodu, nebo jinde, dřívější darování na tom těžko má svůj podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
2.3.20 10:38

Tak tvoje děti už někde běhají to za prvé a za druhé si to neměla dělat kvůli riziku otěhotnění do budoucna. Co SIS pořídila za těch 25 tisíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.20 10:47

Proč jsi šla do toho CARu, když nechceš pomoct s otěhotněním? Oni jsou tam od toho, aby ti nabídli možnosti asistované reprodukce, ne kvůli tomu, aby tě uchlácholili, že to půjde přirozeně. Jestli tě přímý plán vylekal a ty ses rozhodla, že na to nejsi připravená, to samozřejmě není ostuda, musíš se rozhodnout podle sebe. Ale postup lékaře, jeho nabídka řešení, se mi zdá naprosto v pořádku. Zvlášť když se snažíte dva roky. Navíc to, že nejsi připravena na nátlak a stres s početím dítěte, nicméně stejný stres ti nevadil, když jsi prodávala vajíčka, taky ukazuje na jistou nepřipravenost pro tohle řešení. Tak miminko na pár měsíců odložte a počkej, až si to ujasníš. Třeba se to povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
2.3.20 10:48

No jo vedlejší riziko darování vajíček, proč se asi všude píše, že darovat vajíčka by se mělo až po dětech anebo pokud děti nechcete… by mě taky zajímalo co sis pořídila za ty prachy a proč si tohle riskovala… v tvém věku ženský opravdu oehotni do půl roku max do roka.. měla by sis se nechat pořádně vyšetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.20 10:49
@Bubla Bůčková píše:
Tak tvoje děti už někde běhají to za prvé a za druhé si to neměla dělat kvůli riziku otěhotnění do budoucna. Co SIS pořídila za těch 25 tisíc?

Nic, ona ta vajíčka přece DAROVALA :lol: anděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
2.3.20 10:56

Ahoj, tak v první řadě, jak píšou holky, ti měla tvoje Dr. udělat hormonální profil. Pak bych si zaplatila folikulometrii jestli vůbec ovuluješ (to může být největší problém ),pokud ne, pak je na místě clostilbegyt který mě osobně pomohl. Každopádně, já bych to nevzdávala, alespoň tu folikulometrii si nech udělat, není to drahé s alespoň budeš vědět. Pokud neovuluješ tak ti žádné vitamíny moc nepomůžou. A clostilbegyt je fakt zázrak, teda za mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2060
2.3.20 10:57

Podle mě dr z CAR má správný postup. IUI jako první a když se nepovede, tak IVF. :nevim:
Jako při darování to je pro tělo mnohem větší zátěž než IUI. Většina žen má při takové stimulaci víc hormonu, než musí. Takže teď úplně nechápu tvůj strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
2.3.20 10:59

A víte kdy máte ovulaci? Já nemohla otěhotnět 2 roky (začali jsme když mi bylo 25-26), po dvou letech jsem otěhotněla z jediného sexu v tom cyklu a tím jsem zjistila že mám ovulaci velice záhy po konci menstruace a vlastně jsme ty dva roky to plodné období vždycky prošvihli. Druhé dítě potom trvalo jen 5 měsíců protože jsme už věděli kdy je ten správný čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
2.3.20 11:08

CAR ti navrhol postup ktorý je zcela normálny a logický. Prešli sme si tým viaceré a vôbec to nieje také hrozné. Len som prekvapená, z tvojho lekára… Clostyl, folikulometria, hormonálny profil, IUI, laparoskopia…tieto vyšetrenie a liečbu už mal dávno zvládnuť on. My sme do CAR šli až po absolvovaní všetkých týchto opatrení o ktorých ti povedali v CAR. Vôbec sa toho neľakaj. je to naozaj úplne normálny postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.20 11:18

@Bubla Bůčková
Nedostala jsem 25tis ale 10tis. Bylo mi čerstvě 18 let a peníze šli rodičům. Když neznáte celý příběh, měla by jste být ticho. Peníze nebyl hlavní důvod proč jsem to podstoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
637
2.3.20 11:28

Podle mne v CAR postup v poradku. Vysetrit hormony, pruchodnost, zkusit par IUI, kdyz se nezadari tak IVF. V tvem veku 2 roky neotehotnet znaci, ze nejaky problem nekde zkratka bude. Pokud jde o ty IUI, je to neinvazivni zalezitost, v prirozenem cyklu, bez hormonslni stimulace…prochazka ruzovym sadem v porovnani s darovanim vajicek…takze bych se toho nebala a zacala s tim. Vedlejsi bonus bude, ze ti v ramci procesu vysleduji kdy a jestli vubec ovulujes.. hodne zdaru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama