Může spolu souviset neplodnost a nadměrné ochlupení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 19:05
Neplodnost, ochlupení

Ahoj, Řeším již delší dobu problém s nadměrným ochlupenín, má gynekolozka mi dělala asi 2× nebo 3× vyšetření krve a vždy mi vyšlo vše v normálu, jak hormony tak štítná žláza, ultrazvuk též v pořádku, menstruace celkem pravidelná, poté co jsem začala užívat gynex přesná na den. Jediné řešení, které mi nabídla byla antikoncepce, kterou já ale užívat nechci. S partnerem mám už 2,5 roku nechráněny pohlavní styk, sice u nás není otěhotnění zatím nijak prioritní ale já se posledních pár měsíců prostě nemůžu zbavit dojmu, že ochlupení a možná neplodnost spolu úzce souvisí, gynekolozka to již dal neřeší a já zkouším všemožné bylinky a babske rady. Řešila jste některá podobný problém? Moc nevím na koho se obrátit. Díky za rady! :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 01.01.19 19:09

Tak hormony a testosteron predpokladam kontrolovala…

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 01.01.19 19:11

Já jsem taky chlupatá jak sviňa… :mrgreen: naposledy mě litovala kožní, že si musím holit i celý stehna… 8o početí a těhotenství nebyly vůbec problém…

karkarka
Závislačka 3050 příspěvků 01.01.19 19:13

Kamoska je chlupata jak yetti a ma tri deti.

blumen
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 01.01.19 19:14

A jinak pokud se 2,5 roku nijak nechranite a tehotna nejsi, mozna mych to zacala resit drive. At pak dite nechcete a nezjistite, ze mate vaznejsi problem :nevim: a at to pak netrva dalsi roky :nevim:

Obeli
Kecalka 168 příspěvků 01.01.19 19:15

A partner je v pořádku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 19:16

Ochlupení nemusí souviset. Já jsem také ochlupená víc, než je mi milé (už ve 12ti letech se všichni podivovali, že mám hrozně chlupaté ruce - od té doby si i ruce holím), MS jsem dostala až krátce před 18. narozeninami a mám dvě děti. Jedno bez snažení (prostě jsem jen vysadila antikoncepci s tím, že teď už dítě přijít může, ale nebylo to tak, že jsem hned chtěla) za 9 měsíců a u druhého hned další měsíc po rozhodnutí, že je na čase mít druhé.

Ba412
Kecalka 449 příspěvků 01.01.19 19:18
@Kamkam píše:
Já jsem taky chlupatá jak sviňa… :mrgreen: naposledy mě litovala kožní, že si musím holit i celý stehna… 8o početí a těhotenství nebyly vůbec problém…

Co jak svina, ja jak vopice… Jsem na tom stejne jako ty a taky poceti a tehotenstvi bez problemu. Mam ale znamou a tam se vysoka hladina testosteronu ukazala pri tehotenstvi jako problemu. Na tu moji chlupatost jsem taky chtela udelat hlainy hormonu, zadny doktor nebyl ochoten/nebyl duvod. Krome estetiky zadny problem nemam…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 19:32

Jak říkám, není to pro nás zatím priorita, takže to jestli je partner 100% v pořádku nevím, třeba ne.. Jen mě napadlo jestli to nebude spíš souviset s mou chlupatosti :think: , hormony jak prolaktin tak testosteron mám prý v pořádku :think:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 01.01.19 19:35
@Ba412 píše:
Co jak svina, ja jak vopice… Jsem na tom stejne jako ty a taky poceti a tehotenstvi bez problemu. Mam ale znamou a tam se vysoka hladina testosteronu ukazala pri tehotenstvi jako problemu. Na tu moji chlupatost jsem taky chtela udelat hlainy hormonu, zadny doktor nebyl ochoten/nebyl duvod. Krome estetiky zadny problem nemam…

Jojo, nejde o tu chlupatost jako takovou, ale o příčinu. A zakladatelka má prý hormony v pořádku… Tak to zřejmě nesouvisí. Myslím, že to máme něčím úplně jiným. Kdyby to bylo hladinou testosteronu a zároveň to nebrání početí, musela by být zvýšená jen lehce… A to z nás zase neudělá opice :mrgreen: nebo jde o nějakou kombinaci… Ale zase… Zakladatelka je má v cajku…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 19:37
@Kamkam píše:
Jojo, nejde o tu chlupatost jako takovou, ale o příčinu. A zakladatelka má prý hormony v pořádku… Tak to zřejmě nesouvisí. Myslím, že to máme něčím úplně jiným. Kdyby to bylo hladinou testosteronu a zároveň to nebrání početí, musela by být zvýšená jen lehce… A to z nás zase neudělá opice :mrgreen: nebo jde o nějakou kombinaci… Ale zase… Zakladatelka je má v cajku…

Já jsem právě prý po všech stránkách úplně v pořádku ale proč jsem chlupatá po celém těle mi žádný doktor nedokázal vysvětlit a to aby se tím někdo zabýval víc než vyšetřením krve se taky nestalo :lol: a jako řešení mi byla nabídnuta jen antikoncepce, kterou nemůžu, protože mám leidenskou mutací.

blumen
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 01.01.19 19:45
@Anonymní píše:
Jak říkám, není to pro nás zatím priorita, takže to jestli je partner 100% v pořádku nevím, třeba ne.. Jen mě napadlo jestli to nebude spíš souviset s mou chlupatosti :think: , hormony jak prolaktin tak testosteron mám prý v pořádku :think:

Tak to dle me souviset nebude. Pricina pripadne neplodnosti muze byt uplne jina. Anebo se hned zadari, to nikdo nevi :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 19:47
@blumen píše:
Tak to dle me souviset nebude. Pricina pripadne neplodnosti muze byt uplne jina. Anebo se hned zadari, to nikdo nevi :)

Jasně, že může, jen mě zajímalo jestli třeba náhodou někdo neměl podobný problém, s tím ochlupením mám problém až cca od dvaceti, takže to dle mého logického uvažování muselo mít nějaký spouštěč.. Ale třeba na to jdu až moc logicky :lol:

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 01.01.19 19:49

Já jsem taky extrémně chlupatá, ruce od malička, dolní polovina zad, kotlety, knírek, tvrdé černé chlupy na bradě a 2× těhotenství na poprvé. Ještě horší to je proto, že mám světlou pleť a chlupy jsou tmavo hnědé/černé, nohy a podpaží musím holit každý den :nevim:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 01.01.19 19:52
@Anonymní píše:
Já jsem právě prý po všech stránkách úplně v pořádku ale proč jsem chlupatá po celém těle mi žádný doktor nedokázal vysvětlit a to aby se tím někdo zabýval víc než vyšetřením krve se taky nestalo :lol: a jako řešení mi byla nabídnuta jen antikoncepce, kterou nemůžu, protože mám leidenskou mutací.

Ono se tím asi moc víc zabývat nelze… Máme prostě pech. A co u vás znamená „nechráněný sex“? Opravdu úplně nechráněný nebo si dáváte pozor, hlídate plodne dny?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >