Neplodnost- problém u obou partnerů

18.1.20 19:27

Neplodnost- problem u obou partneru

Dobry vecer, zajimalo by me zda se podarilo otehotnet nekomu kde byl problem u obou partneru. Snazime se s partnerem 1,5 roku a jiz jiz jsme navstivili CAR. V CAR doporucuji IVF dlouhy protokol. Me se, ale v hlave honi hrozne myslenek a nejsem si uplne jista, ze jsem na to pripravena- bojim se, ze to i tak treba nevyjde. Kdyz ctu diskuze, tak vetsinou je problem jen u jednoho z paru, ale u nas je problem na obou stranach, proto by me zajimalo zda to nekomu vyslo a jestli IVF mebo prirozene. Dekuji Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.1.20 19:33

@Lucililika Ahojky a co máte za problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:37

Problém oba, dlouhý protokol, ICSI a MACS, 1.IVF a 1.KET = 30. TT ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 19:38

@Lucililika manžel špatný spermiogram, já anovulační cykly…
Vyšlo hned první IVF

• Nahlásit
  • Citovat
18.1.20 19:40
@Pavouček1994 píše:
@Lucililika Ahojky a co máte za problém?

Manžel theratozoospermia + snizena integrita DNA, ja pozitivni PCT test

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:42
@DeeSocialWorker píše:
Problém oba, dlouhý protokol, ICSI a MACS, 1.IVF a 1.KET = 30. TT ;)

Gratuluji:-) mohu se zeptat co jsi brala za leky a jsk jsi to snasela?? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:43
Myslím, že hlavně záleží na jaké kombinaci “problémů” jste se sešli… ale myslím, že IVF už zvládne odbourat skoro vše. Pokud znáte přímo důvod neplodnosti, tak jste na tom určitě lépe, než ti, kteří mají nejasný důvod neplodnosti. CAR je od toho, aby vyjasnil zjevné důvody a nabídl k nim adekvátní řešení. Já jsem hodně paní doktorku vyzvídala a hodně si i sama zjišťovala o možnostech IUI nebo IVF… doporučuju se zeptat konkrétně i tu - klidně anonymně, ale jsou tu holčiny, které prošly už snad vším a jejich znalosti této problematiky jsou až neuvěřitelné! A navíc jsou velmi ochotné poradit, pomoct i podpořit!
@Lucililika píše:
Dobry vecer, zajimalo by me zda se podarilo otehotnet nekomu kde byl problem u obou partneru. Snazime se s partnerem 1,5 roku a jiz jiz jsme navstivili CAR. V CAR doporucuji IVF dlouhy protokol. Me se, ale v hlave honi hrozne myslenek a nejsem si uplne jista, ze jsem na to pripravena- bojim se, ze to i tak treba nevyjde. Kdyz ctu diskuze, tak vetsinou je problem jen u jednoho z paru, ale u nas je problem na obou stranach, proto by me zajimalo zda to nekomu vyslo a jestli IVF mebo prirozene. Dekuji Lucka
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:45

@Lucililika přítel měl taky teratozoospermie, první dva tři spermiogramy, pak už lepší, že už neměl tohle, ale něco jiného, už nevím co, jednou měl dokonce i normospermiogram. přestal kouřit, a změnil ve fabrice místo.. nevíme teda co je lepší, nejdřív dělal ve velkém vedru a ted pracuje hodně s chemií.. takže kdo ví čím to bylo.. já trochu snížená štítná žláza (beru ty nejslabší léky co jsou a ještě půl tablety) Vám tedy bylo jasně řečeno, že jste neplodní a že jedině ivf? co je pct test a snížená integrita dna jestli se můžu zeptat? tolik tomu nerozumím.. heled nám se povedlo 2 iui, kdy přítel ještě teratozoo měl, ale v 6tt konec - hematom.. doktor říkal, že nám ivf stoprocentně pomůže, že jsme mladí a ty výsledky nejsou takové aby to nemělo vyjít - neplodní nejsme, já se na to blbá upnula a hodně mu věřila, ale nepodařilo se nic.. po ivf ze 40 ze mě odebraných vajíček přežilo jedno, k zamražneí jsme neměli nic. 22 tisíc cca v hajzlu a nic z toho.. jen slzy, moře slz.. teď jsme dva roky a kousek od posledního osmého iui, na další ivf se zatím nechystáme, psychicky nás to sejmulo oba.. řešíme momentálně další vyšetření a zkrátka uvidíme co dál. Uvažuji o vajíčkách od dárkyně, ať máme klid - aspoň nějaká naděje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:46

@DeeSocialWorker ahoj, můžu se zeptat, co jste s partnerem měli za problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:47
@Anonymní píše:
@Lucililika manžel špatný spermiogram, já anovulační cykly…
Vyšlo hned první IVF

Ahoj, co měl partner za problém konkrétně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 19:50
@Lucililika píše:
Gratuluji:-) mohu se zeptat co jsi brala za leky a jsk jsi to snasela?? Dekuji

Díky ;) píchala jsem diphereline a gonal, pak zaváděla utrogestan. Snášela jsem to skvěle, cítila jsem vlastně lépe než normálně, jen utrogestan mě pak už moc nebavil ;) měla jsem ohss, takže jsem pak ještě píchala fraxiparin, ale v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5737
18.1.20 20:27

My jsme šli do caru kvůli špatnému spermiogramu. Mně všechna vyšetření vyšla dobře, ale po oplodnění se ukázalo, že mám úplně naprd vajíčka. Do druhého dne to zabalila polovina, pak odcházela postupně, zůstalo jediné a opožděné - a teď jsem v 35tt. Jinak jsme měli navíc MACS, PICSI nedoporučili kvůli hypospermii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 20:36

@Ba-stet Ahoj, můžu se zeptat co měl partner ve špatném spermiogramu psáno? jakože co měl za „nemoc“ že to nešlo.. a co je macs? děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5737
18.1.20 20:47

@Pavouček1994 Muž měl astenozoospermii a hypospermii - takže malý objem ejakulátu, celkové množství pod průměrem a málo progresivního pohybu (tedy pohybu vpřed) to bylo myslím 8% (místo 32%). Spermiogramy se dělali celkem tři a každý byl lepší a lepší, ten vzorek „naostro“ měl už dokonce normální objem, měl hodnoty i na PICSI, trochu mě mrzí, že jsme ho neudělali. Jinak určitě doporučuju kultivaci 5 dní. My jsme třetí den měli snad ještě tři embrya a pátý den už se třepetal jen ten louda… Tomu nakonec dali den navíc, jestli to dožene. Nikdo tomu moc nevěřil, ale překvapil :srdce:

Picsi a macs jsou nadstandartní procedury výběru spermií. https://www.sanatoriumhelios.cz/macs/
https://www.sanatoriumhelios.cz/picsi/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 20:50

@Ba-stet jo to jsme taky jednou měli to astenozoospermie.. měli jsme 5 dní co si pamatuji.. já volala každý den do laborky, jak se prckům daří.. no prostě jsem to hodně prožívala, moc to pro nás znamenalo.. nezlobili se, byli fakt milý a vše nám vysvětlili.. pročetla jsem.. myslíš, že macs nebo picsi se dá využít i u iui?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama