Neplodný? K lékaři nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:43
Neplodný?K lékaři nechce

Dobrý den, z důvodu intimního citlivého tématu, prosím o anonym.
Nechala jsem se vyšetřit, jsem plodná. S přítelem se snažíme rok a půl o miminko, necháváme vecem volný průběh. Kdyz mě napadlo, že přítel může být neplodny, nechtěl o vyšetření na zjištění ani slyšet.
Jak mám zjistit, jestli je plodný nebo ne? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 43042 příspěvků 09.09.18 13:48

Takhle - ani sebelepší vyšetření (vč. průchodnosti vejcovodů, imunologie, genetiky, hematologie) nedokáže říct, že je ženská určitě plodná. Na druhou stranu podstoupí-li ženská základní vyšetření a chlap pak totéž odmítá, tak se o mimino nesnaží ona s přítelem, ale ona sama a chlapovi je to tak nějak buřt.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5982 příspěvků 9 inzerátů 09.09.18 13:48

A podle čeho soudíš, že jsi plodná ty?

potvurka89
Závislačka 2853 příspěvků 09.09.18 13:50

vy jste byla na laparoskopii aby dr. zjistili jak vypadá děloha , vejcovody a vaječníky ? Mě do té doby říkali jak je vše super a nakonec mi tam našli endometriozu .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:55

Rozebírat do detailu to tady nechci.Dekuji

ugluk
Hvězda diskuse 43042 příspěvků 09.09.18 13:58

A nepodstupovala bych žádná vyšetření, která vyžadují narkózu, operaci apod., aniž by byl chlap ochoten odevzdat vzorek svého spermatu. Jasně, může být problém na straně obou (nebo taky nikoho a stejně to nepůjde), ale chlap, kterej mě nechá radši rozkrájet na kousíčky, než by obětoval kousek svého pohodlí, pro mě není moc perspektivní otec. Prostě chceme dítě oba, děláme pro to něco oba, a to nejen ty příjemné věci. Mimochodem, že je problém na mé straně, se zjistilo po několika IVF, kdy doktoři viděli, jak se chovají moje vajíčka. Ale šla jsem do toho až v okamžiku, kdy jsem vedle sebe měla muže, který by se pro výsledek byl ochoten rozkrájet stejně tolik jako já.

Monchichik
Kelišová 5096 příspěvků 09.09.18 13:58

No asi jinak než ze spermiogramu to zjistit nepůjde.

Náměsíčná
Závislačka 4034 příspěvků 09.09.18 13:58

Tak to nevím jak to zjistit když nechce jít na vyšetření.

Fifi2
Kecalka 186 příspěvků 09.09.18 14:09

Nejdřív bych asi zjistila, kdy mám ovulaci a nenechávala tomu volný průběh. A az pak kdyby to nešlo, bych řešila doktory. ;)

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5982 příspěvků 9 inzerátů 09.09.18 14:11

Pokud by chlap nechtěl jít na takhle jednoduché vyšetření, nebyl by to pro mě partner pro život. Jestli dělá ofuky kvůli takovéhle prkotině, co bude dělat až přijdou horší věci?

pst007
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 09.09.18 14:16

No, a co když dávno ví že neplodný je on, ví že vy děti chcete a jen oddaluje než to praskne? Jaké máte řešení pro variantu že on je neplodný?

Manticora
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 09.09.18 14:17

Existujo domaci testy - spermiogram (da se koupit v DM), ale spolehlivost neni nijak valna.

Jak pisou holky, je treba si s partnerem ujasnit dalsi postup pri neuspesnem snazeni. Proc tam nechce - strach, stud, financni naklady ivf?

lachtanice86
Kelišová 6368 příspěvků 09.09.18 14:19

To jste už podstoupila i laparo? Jinak tedy nevím kde berete jistotu že vy jste plodna. Ale pokud chlap nechce ani na blbe spermio asi bych uvažovala o jiném.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 09.09.18 14:27

Nechápu, proč by ona měla mít za sebou laparoskopii, snad první vyloučím problém u partnera, pro kterého to znamená udělat se do kelímku, než se nechám řezat, ne? :roll:

Ale když tam jít nechce, tak ho asi nikdo nedonutí, asi bych se zamyslela nad tím, jestli tahle povaha je vhodná do života a k zakládání rodiny.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 09.09.18 14:46

Já bych se na něj vykvákla. Můj partner věděl, že kvůli mojí nemoci půjdeme na IVF a nikdy ani nezaváhal, naopak mi byl celou dobu oporou. Od začátku se mnou chodil po všech doktorech a i když nesnáší jehly, tak šel několikrát na odběr když to bylo třeba.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >