Neplodný? K lékaři nechce

Anonymní
9.9.18 13:43

Neplodný?K lékaři nechce

Dobrý den, z důvodu intimního citlivého tématu, prosím o anonym.
Nechala jsem se vyšetřit, jsem plodná. S přítelem se snažíme rok a půl o miminko, necháváme vecem volný průběh. Kdyz mě napadlo, že přítel může být neplodny, nechtěl o vyšetření na zjištění ani slyšet.
Jak mám zjistit, jestli je plodný nebo ne? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52496
9.9.18 13:48

Takhle - ani sebelepší vyšetření (vč. průchodnosti vejcovodů, imunologie, genetiky, hematologie) nedokáže říct, že je ženská určitě plodná. Na druhou stranu podstoupí-li ženská základní vyšetření a chlap pak totéž odmítá, tak se o mimino nesnaží ona s přítelem, ale ona sama a chlapovi je to tak nějak buřt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19131
9.9.18 13:48

A podle čeho soudíš, že jsi plodná ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4655
9.9.18 13:50

vy jste byla na laparoskopii aby dr. zjistili jak vypadá děloha , vejcovody a vaječníky ? Mě do té doby říkali jak je vše super a nakonec mi tam našli endometriozu .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.18 13:55

Rozebírat do detailu to tady nechci.Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
52496
9.9.18 13:58

A nepodstupovala bych žádná vyšetření, která vyžadují narkózu, operaci apod., aniž by byl chlap ochoten odevzdat vzorek svého spermatu. Jasně, může být problém na straně obou (nebo taky nikoho a stejně to nepůjde), ale chlap, kterej mě nechá radši rozkrájet na kousíčky, než by obětoval kousek svého pohodlí, pro mě není moc perspektivní otec. Prostě chceme dítě oba, děláme pro to něco oba, a to nejen ty příjemné věci. Mimochodem, že je problém na mé straně, se zjistilo po několika IVF, kdy doktoři viděli, jak se chovají moje vajíčka. Ale šla jsem do toho až v okamžiku, kdy jsem vedle sebe měla muže, který by se pro výsledek byl ochoten rozkrájet stejně tolik jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17305

No asi jinak než ze spermiogramu to zjistit nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244

Tak to nevím jak to zjistit když nechce jít na vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
9.9.18 14:09

Nejdřív bych asi zjistila, kdy mám ovulaci a nenechávala tomu volný průběh. A az pak kdyby to nešlo, bych řešila doktory. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19131
9.9.18 14:11

Pokud by chlap nechtěl jít na takhle jednoduché vyšetření, nebyl by to pro mě partner pro život. Jestli dělá ofuky kvůli takovéhle prkotině, co bude dělat až přijdou horší věci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
9.9.18 14:16

No, a co když dávno ví že neplodný je on, ví že vy děti chcete a jen oddaluje než to praskne? Jaké máte řešení pro variantu že on je neplodný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
9.9.18 14:17

Existujo domaci testy - spermiogram (da se koupit v DM), ale spolehlivost neni nijak valna.

Jak pisou holky, je treba si s partnerem ujasnit dalsi postup pri neuspesnem snazeni. Proc tam nechce - strach, stud, financni naklady ivf?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15359
9.9.18 14:19

To jste už podstoupila i laparo? Jinak tedy nevím kde berete jistotu že vy jste plodna. Ale pokud chlap nechce ani na blbe spermio asi bych uvažovala o jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
9.9.18 14:27

Nechápu, proč by ona měla mít za sebou laparoskopii, snad první vyloučím problém u partnera, pro kterého to znamená udělat se do kelímku, než se nechám řezat, ne? :roll:

Ale když tam jít nechce, tak ho asi nikdo nedonutí, asi bych se zamyslela nad tím, jestli tahle povaha je vhodná do života a k zakládání rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
9.9.18 14:46

Já bych se na něj vykvákla. Můj partner věděl, že kvůli mojí nemoci půjdeme na IVF a nikdy ani nezaváhal, naopak mi byl celou dobu oporou. Od začátku se mnou chodil po všech doktorech a i když nesnáší jehly, tak šel několikrát na odběr když to bylo třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat