Reklama

Nepořádek způsobuje stres

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 16:32
Nepořádek zpusobuje stres

Dobré odpoledne všem, ráda bych se vás zeptala, jak fungujete doma s dětmi (batole, předškolák) ohledně sklízení hraček. Už jsem strašně unavená z nepořádku, který způsobují, rozčiluje mě překračovat hračky při běžných provozních činnostech v kuchyni/obývaku, všude je něco vytaháno. Večer sklizený byt, přes den se nakupí hrůza a mě tečou nervy, ještě malá je hrozný uřvánek. Vůbec se mi pak nechce se k dětem přidat a hrát si s nimi, když je to jeden velký blazinec. Sklízí děti průběžně? Nebo mají hračky jen u sebe v pokojiku? Už jsem hračky probrala, nemají jich děti tolik. Přála bych si minimalistický přístup, jedna panenka, jedno auticko a byl by klid… :) Děkuji za vaše nápady…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 27.08.18 16:37

Já nějak (ani nevim jak, asi v nějakým záchvatu :D ) zavedla, že když se, tím spíš po upozornění, budou hračky válet jinde než v pokojíčku, tak poletí do popelnice.
A hle, po bytě je maximálně pár věcí (v pokojíku je to už větší saigon, ale „c'est la vie“, pokojíček má dveře :jazyk: )

Lenka_Hal
Závislačka 4826 příspěvků 27.08.18 16:39

Sklizi jak kdy, ale tenhle typ neporadku mi teda vubec nevadi. Jsou to deti, kdyz je budu porad a kazdou chvili pucovat, at si ty hracky uklidi, tak jim to hrani jen zneprijemnim…staci at si uklidi vecer nebo treba jeste pred obedem, protoze pak jdou treba hned spat…

Lenka_Hal
Závislačka 4826 příspěvků 27.08.18 16:44
@Mar__tanka1983 píše:
Já nějak (ani nevim jak, asi v nějakým záchvatu :D ) zavedla, že když se, tím spíš po upozornění, budou hračky válet jinde než v pokojíčku, tak poletí do popelnice.
A hle, po bytě je maximálně pár věcí (v pokojíku je to už větší saigon, ale „c'est la vie“, pokojíček má dveře :jazyk: )

To zase nejde vsude, lidi co maji dvoupatrovy dum s pokojiky nahore asi budou chtit na batole pri hrani videt, o castych vyletech po schodech ani nemluvim. Vyhradila jsem kus obyvaku, mala mi porad neco nosi ukazovat, „uklizi“ (nosi ruzne hracky do skrinek atd)…tak mam hracky ruzne rozmistene, to nemluvim o hrackach kocoura a psa… :lol: proste to sbiram mimo hraci plochu a prubezne prenasim…vzdyt jde o par sekund navic, trocha pohybu navic me taky nezabije. Na vytvareni problemu mi tohle nestaci :D …

Macecha.Bože
Povídálka 36 příspěvků 27.08.18 16:45

Vadí mi to hrozne :oops: Od toho mají pokoj

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 27.08.18 16:45

Ahoj.

Radím Ti, omez si hrací plochu jen na určitou část bytu/domu.

A někde uprostřed postav podobný dětský stan (viz foto). Když si děti nebudou chtít hrát, tak to tam musí zanést zpátky. A vždy budou vědět, že tam tu hračku najdou.

Já to tak dělám a funguje to.

vannilka
Povídálka 32 příspěvků 27.08.18 16:49
@Lenka_Hal píše:
To zase nejde vsude, lidi co maji dvoupatrovy dum s pokojiky nahore asi budou chtit na batole pri hrani videt, o castych vyletech po schodech ani nemluvim. Vyhradila jsem kus obyvaku, mala mi porad neco nosi ukazovat, „uklizi“ (nosi ruzne hracky do skrinek atd)…tak mam hracky ruzne rozmistene, to nemluvim o hrackach kocoura a psa… :lol: proste to sbiram mimo hraci plochu a prubezne prenasim…vzdyt jde o par sekund navic, trocha pohybu navic me taky nezabije. Na vytvareni problemu mi tohle nestaci :D

Nedělala bych celý den nic jiného než dávala věci zpět. Přijde mi to i nemotivační pro dítě, když má toho vytaháno víc, nemůže se přeci soustředit na jednu činnost. Nemluvím o panenkách ve vláčku a podobné kombinace :) Nevím… Nejsem žádný maniak na úklid, jen mi to nějak poslední dobou nějak ubírá síly…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 27.08.18 16:54
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne všem, ráda bych se vás zeptala, jak fungujete doma s dětmi (batole, předškolák) ohledně sklízení hraček. Už jsem strašně unavená z nepořádku, který způsobují, rozčiluje mě překračovat hračky při běžných provozních činnostech v kuchyni/obývaku, všude je něco vytaháno. Večer sklizený byt, přes den se nakupí hrůza a mě tečou nervy, ještě malá je hrozný uřvánek. Vůbec se mi pak nechce se k dětem přidat a hrát si s nimi, když je to jeden velký blazinec. Sklízí děti průběžně? Nebo mají hračky jen u sebe v pokojiku? Už jsem hračky probrala, nemají jich děti tolik. Přála bych si minimalistický přístup, jedna panenka, jedno auticko a byl by klid… :) Děkuji za vaše nápady…

No, taky mám stres z bince..ale hračky vem čert, ty se prostě průběžně uklízí a pak večer se to uklidí důkladněji. Mě spíš stresuje starej statek, nový máme jen v patře nábytek a okna, jinak chodba stará, dole u starého pána, o kterého se staráme, je taky všechno starý. A venku hospodářství, natahá se toho hrozně moc do chodby na botech a mě nejvíc frustruje to, že vygruntuju, propotím u toho triko, než uklidím dvoupatrovej barák a ono je to za malou chvilku všechno zase při starym :cert:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 27.08.18 16:57

Mne je to fuk, jen to večer musí byt na svém místě. Když ti to vadí, tak zaveď nějaký systém. Hračky jen v pokojicku, jen pět hraček najednou venku, než se jde jist uklidit - co ti bude vyhovovat. Ty jsi matka, tak si je zorganizuj jak potřebuješ

Lenka_Hal
Závislačka 4826 příspěvků 27.08.18 16:58
@vannilka píše:
Nedělala bych celý den nic jiného než dávala věci zpět. Přijde mi to i nemotivační pro dítě, když má toho vytaháno víc, nemůže se přeci soustředit na jednu činnost. Nemluvím o panenkách ve vláčku a podobné kombinace :) Nevím… Nejsem žádný maniak na úklid, jen mi to nějak poslední dobou nějak ubírá síly…

Tak to je taky vekem, u starsich uz nejake to uklizeni, organizace nutna je. Ja to tak mam, protoze si nemyslim, ze 19mesicni naucim po sobe uklizet, jedine kdyz to budeme delat spolu. Ona se sice snazi napodobovat i pomahat, ale je to jeji forma, pribory z mycky mi dava do supliku (na jednu hromadu), zbytek tak nahodne do skrinek, neco hodim do kose, ona prijde, zavre skrinku, doji, polozim pred ni ubrousek, uz pucuje stolek, ale holt na to, aby sla nekam s hrackou, uvedomila si, ze ji nemuze nechat jinde a sla ji vratit, na to to jeste neni. :D …a z miry me to nevyvadi, co jde, to zmenim, co nejde me nerozcili. Ale ja uz mam praxi tri deti, dva prvni fakt rostaci, mam nervy ze zeleza…

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 27.08.18 16:59
@vannilka píše:
Nedělala bych celý den nic jiného než dávala věci zpět. Přijde mi to i nemotivační pro dítě, když má toho vytaháno víc, nemůže se přeci soustředit na jednu činnost. Nemluvím o panenkách ve vláčku a podobné kombinace :) Nevím… Nejsem žádný maniak na úklid, jen mi to nějak poslední dobou nějak ubírá síly…

To o tech více hračkách najednou není pravda naopak to stimuluje fantazii. V tomhle bych je nechala ať si hrají jak chtějí. Jen si potom zavést pravidla na uklid po hraní

Lenka_Hal
Závislačka 4826 příspěvků 27.08.18 17:03
@Evulina píše:
No, taky mám stres z bince..ale hračky vem čert, ty se prostě průběžně uklízí a pak večer se to uklidí důkladněji. Mě spíš stresuje starej statek, nový máme jen v patře nábytek a okna, jinak chodba stará, dole u starého pána, o kterého se staráme, je taky všechno starý. A venku hospodářství, natahá se toho hrozně moc do chodby na botech a mě nejvíc frustruje to, že vygruntuju, propotím u toho triko, než uklidím dvoupatrovej barák a ono je to za malou chvilku všechno zase při starym :cert:

Tak tak…tady to same. Kluci ven dovnitr ven dovnitr, za kazdeho pocasi. Predsin jak chlivek behem chvilky, uklidis a za chvili to same. Pry je to jedna z forem muceni, nechas makat fyzicky clovek na praci, ktera nikam nevede…proste nulovy vysledek. Nedavno mel sef ke mne proslov, jak se omlouva, ze to musi byt frustrujici…musela jsem delat na projektu, ktery se ukazal uplne zbytecny. Ja na neho chvili koukala, rikam, vzdyt jsem v tomhle rutiner, kazdodenni chleba. :lol:

vannilka
Povídálka 32 příspěvků 27.08.18 17:03

@Tichošlápek Myslela jsem to tak, že když utečou od malování vodovek k legu a nechají to tam rozdělaný, to mi moc k rozvoji fantazie nepřijde.

Janasas
Kelišová 5251 příspěvků 27.08.18 17:04

My jsme měli pro děti v koutě s těch pěnových podlahu a na tom měli co chtěli, ale jenom ta,.. pak to nepůsobilo tak bordelovitě :mrgreen:
Pokojík byl pokojík, a v obyváku měli takvoý koutek, kde si toho natahali.. Ted má kluk k 10 roku mladší k 5 roku, už je to jiné, starší si hraje jinak, ale ještě tak před dvěma lety to bylo jak u vás :mrgreen:
Pak jsem to jenom trochu urovnala ,když jsme šli ven…
No a malování a takové vodovkové, se prostě uklízelo hned.. to já už poznám, kdy je to nebaví, tak jim pomůžu a uklidí se to

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 27.08.18 17:05

@vannilka tak to je dost specificky příklad. To bych nedovolila ani já a to je mi bordel fuk. Ale takovéhle činnosti po sobě uklizi rovnou. Ale zase a opět - je na tobě si to tak zavést

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >