Reklama

Úklid dospělých dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 13:34
Úklid dospělých dětí

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Předem se omlouvám a prosím o zachování anonymu, protože tady chodí mnoho známých a nechci, aby mě poznali. Jsem z manželem 10 let, bydlíme v RD, který jsme si spolu koupili, s jeho dcerou z prvního manželství (bydlí u nás cca 3 roky). Má 20 let. My děti nemáme. A teď k problému. Vůbec nám nepomáhá, někdy si připadám fakt jak služka. Chodím do práce na plný úvazek, vařím, peru, uklízím, chodím nakupovat, prostě vše. Nedělá nic. Pořád jenom chodím a sbírám po ní prázdné skleničky a dávám do myčky, protože si vezme jednu, napije se s ní, někde jí položí a pak vezme novou. Prádlo z pokoje si do špíny taky nedá, abych ho mohla já vyprat, vyžehlit a odnést v komínkách zpět do jejího pokoje, protože kdybych jí ho neodnesla, tak je v obýváku týden (vždy jsem jí řekla, ať si ho odnese, odpověď byla že až půjde do pokoje, tak si ho vezme, den, dva nic, pak se vždy naštvu, protože mi to tam zavází a odnesu to nakonec sama). Manžel jí říká, ať něco pomůže, ale když to neudělá, tak prostě na ní ten hlas nezvedne, není na ní naštvaný, nic jí nevyčítá, prý nechce mít doma dusno a dělat konflikty. On mi pomáhá dost, a ještě abych já nebyla naštvaná, že ona nic nedělá, tak kolikrát jde a udělá to místo ní. Fakt už nevím, co s tím, začínám toho mít plné zuby, čekám kdy to ve mně bouchne a už i uvažuju, že lépe bych se měla, kdybych byla sama :,( :,( :,( Máte to taky některá tak? Jak moc pomáhají vaše dospělé děti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5776 příspěvků 27.08.18 13:37

Její špinavé prádlo bych tak max dala na jednu hromadu. A nic bych neprala. Ať si chodí v čem chce. A jinak se obávám, že někdo zaspal, když jí bylo tak 5 :(

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 27.08.18 13:38

Ahoj, nevím jak to bude v dospělosti, ale i mé čtyřleté dcery mají víc „povinností“. Prádlo například uklízejí ony. Já bych rázně zakročila :-)

P4ja
Kelišová 5776 příspěvků 27.08.18 13:38
@Bella13 píše:
Ahoj, nevím jak to bude v dospělosti, ale i mé čtyřleté dcery mají víc „povinností“. Prádlo například uklízejí ony. Já bych rázně zakročila :-)

Teď už nezakročíš, obvzlášť když jí to 3 roky tolerují a tatík to navíc dělá za ni.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 27.08.18 13:41

Řekni jí, že svoje prádlo si bude prát sama, nebo minimálně si ho aspoň odnese do koše na prádlo. Jako to jí chodíš po pokoji a sbíráš jí špinavé oblečení? Vždyť ať se v tom klidně utopí. Ať se jednou probudí a nebude mít v šuplíku čistý kalhotky. To není tvoje starost, je dospělá. A s ostatním… řekni, že v sobotu se uklízí a rozděl úkoly všem. Nazdar bazar. To není tak těžké, snad máš v rodině nějaké slovo. Ale teda nechce se mi věřit, že by holka ve dvaceti letech byla tak neschopná. To je zanedbaná výchova minimálně deset let zpátky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 13:51

Upřímně, můžeš si za to dost sama… Na prádlo bych ani nesáhla, ať si chodí v čem chce, skleničky buď nechávala bez povšimnutí nebo nechala na používání tak 4 a zbytek někam uklidila, jasně sdělila, že její část lednice je tady, tam ať si koupí co chce a na zbytek nesahá… A dál bych se tvářila, že tam není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 13:52

Ale já psala, že to není moje dcera, ale manželova z prvního manželství. Na její výchovu jsme neměli vliv až do jejich 17 let. Ty první dva roky, co u nás byla, jsem to přehlížela, to je opravdu moje chyba, ale brala jsem to tak, že si zvyká na nové prostředí a že se to časem zlepší. Ale už fakt nemůžu :(

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 27.08.18 13:53

Já bych jí nic nenařizovala, ale ptala se stylem „Dnes večer chceš radší uvařit večeři nebo vyžehlit prádlo? … Je potřeba dojít nakoupit a poskládat ponožky, co chceš udělat ty? …
O víkendu budeme mýt okna, hodí se ti víc sobota nebo neděle?“
Manželovi řekni, že teď sice nechce dusno a konflikty, ale do budoucna je dost reálné, že pokud si dcera neosvojí základní návyky, tak bude mít dusno a konflikty ve svých vztazích a případném budoucím manželství, takže menší dusno teď jí podstatně ulehčí život do budoucna.

arinecka
Závislačka 4676 příspěvků 27.08.18 13:53

A proč to za ní všechno děláš? Je dospělá a i kdyby nebyla tak nevidím důvod jí obskakovat. Jaké pak pomáhání? Snad tam bydlí tak se bude podílet na chodu domácnosti jako ostatní. Zapnout pračku snad zvládne každý, to samé myčka a vysavač. To bych jí teda hnala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 13:55
@Čičorečka píše: Řekni jí, že svoje prádlo si bude prát sama, nebo minimálně si ho aspoň odnese do koše na prádlo. Jako to jí chodíš po pokoji a sbíráš jí špinavé oblečení? Vždyť ať se v tom klidně utopí. Ať se jednou probudí a nebude mít v šuplíku čistý kalhotky. To není tvoje starost, je dospělá. A s ostatním… řekni, že v sobotu se uklízí a rozděl úkoly všem. Nazdar bazar. To není tak těžké, snad máš v rodině nějaké slovo. Ale teda nechce se mi věřit, že by holka ve dvaceti letech byla tak neschopná. To je zanedbaná výchova minimálně deset let zpátky.

Jenže když to řeknu, tak se v sobotu ráno zdejchne k nějaké kámošce a přijde v neděli večer. A když se s ní pohádám, tak se naštvaně zavře do pokoje a stejně je to další den zase nanovo. Já jsem na ní naštvaná a nemluvím s ní, ale manžel jo, protože nechce mít doma „dusno“

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 13:57
@Anonymní píše:
Jenže když to řeknu, tak se v sobotu ráno zdejchne k nějaké kámošce a přijde v neděli večer. A když se s ní pohádám, tak se naštvaně zavře do pokoje a stejně je to další den zase nanovo. Já jsem na ní naštvaná a nemluvím s ní, ale manžel jo, protože nechce mít doma „dusno“

No a co, tak když je v čudu, tak nedělá bordel… ono ji časem to prádlo dojde a to jídlo taky. Prostě odmítáš se zapojit do společného hospodaření, fajn, hospodaříš solo.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 27.08.18 13:57

Mně přijde,že ty sis ani pro řadu nepřišla,ale chtěla sis prostě jen postěžovat a probrat to s někým,kdo to má třeba podobné. Já bych jí na prádlo a věci,které kde nechá poházené prostě nesáhla. A nebo bych je posbírala a odnesla jí je do pokoje. Myslím,že máš strach jí ty osobně něco říct,ale proč? Žije s vámi,ve vašem domě,sedni si s ní osobně bez manžela a řekni jí to. Kdyby jí bylo o pět let méně,pochopím,já v jejím věku měla svoji domácnost a k tomu ještě naleštěnou. A to mi je jen o pár let víc,než jí. Manžel chce mít klid a co s ní bude dál? Těžko si najde partnera,který to bude dělat za ni. :zed:

arinecka
Závislačka 4676 příspěvků 27.08.18 13:59
@Anonymní píše:

Hm, tak jí nic neříkej a jejích věcí si prostě nevšímej. Ono jí to dojde až zjistí že nemá nic čistého na sebe :nevim: Ona ještě studuje, nebo už chodí do práce?

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 27.08.18 13:59
@Anonymní píše:

Tak ať jí to řekne táta. Děláš jim oběma akorát služku. Měla by jsi nastavit nějaká pravidla, už není mimino a když nebude prádlo v koši s prádlem, nevypereš ho, nebo líp ať si pere sama. Bude se jí to v životě hodit.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 27.08.18 14:03

Dám ti radu, jestli na to máš odvahu. Sežeň si na 14 dní nebo i měsíc nějaké ubytování, jestli je to v rámci tvých možností a normálně je v tom nech oba vymáchat. Stojíš mezi nimi,tatíček raději skáče kolem dcerunky,aby byl klid,ale až to za ní bude muset dělat všechno a třídit její špinavé kalhotky,tak asi tak klidný nezůstane,pokud není úplný trouba. Ať si oba uvědomí,kolik práce a času tě to stojí. Jinak si tě vážit nezačnou ani jeden.

Příspěvek upraven 27.08.18 v 14:06

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >