Reklama

Vytopení souseda a náhrada škody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 12:15
Vytopení souseda a náhrada škody

Hezký den, mám dotaz. Včera mi přišel dopis z pojišťovny, že jsem prý v dubnu provedla škodu sousedům vytopením. V dopise je, že oni měli byt pojištěný a po mě teď chce pojišťovna náhradu škodu ve výši 3600 Kč. Pokud vím, tak mě tekla voda pod dřezem někdy v únoru, v dubnu si nejsem ničeho vědoma. V bytě jsem v podnájmu a pojištěnou domácnost nemám. Nikdo za mnou v dubnu nebyl, aby mě o škodě informoval. Má pojišťovna právo chtít škodu uhradit po mě nebo by to měl zaplatit majitel? Soused mi řekl, že majitele o tom informoval, ale ten mi nic neřekl! Poradíte mi někdo, kdo s tím má zkušenost nebo rozumí těmhle událostem? Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kacenka.k8
Povídálka 41 příspěvků 25.08.18 12:30

Kdo souseda vytopil? Ty nebo majitel? Jestli jsi skodu zpusobila ty, tak proc by to mel za tebe platit majitel?? 8o

Verun83
Echt Kelišová 8674 příspěvků 33 inzerátů 25.08.18 12:34

Co mas v najemni smlouve? A spoj se s majitelem.

pst007
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 25.08.18 12:38

Odepsala bych, že si nejsem ničeho vědoma a tudíž neplatím. My vytopili souseda kdysi a pojišťovna jim bez řečí zacvakala a nic po nikom nechtěla. Od toho pojistku lidi platí, ne? Případně ať ti prokážou, co a jak jsi zavinila. Jako já přece nemůžu za to, že kdesi ve zdi praskla trubka, že jo.

pst007
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 25.08.18 12:40

Plus nás jendou vytopil přes stupačku soused o dvě patra výš, voda protekla skrz sousedy nad náma aniž by o něčem věděli, takže je klidně mohl vytopit i někdo nad tebou.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.08.18 13:12
@Mithiela píše:
Hezký den, mám dotaz. Včera mi přišel dopis z pojišťovny, že jsem prý v dubnu provedla škodu sousedům vytopením. V dopise je, že oni měli byt pojištěný a po mě teď chce pojišťovna náhradu škodu ve výši 3600 Kč. Pokud vím, tak mě tekla voda pod dřezem někdy v únoru, v dubnu si nejsem ničeho vědoma. V bytě jsem v podnájmu a pojištěnou domácnost nemám. Nikdo za mnou v dubnu nebyl, aby mě o škodě informoval. Má pojišťovna právo chtít škodu uhradit po mě nebo by to měl zaplatit majitel? Soused mi řekl, že majitele o tom informoval, ale ten mi nic neřekl! Poradíte mi někdo, kdo s tím má zkušenost nebo rozumí těmhle událostem? Děkuji moc.

Je to cele divne. Za 1) kdyz Ste ho vytopili a oni se ani nezminili???????

1. Vy Ste najemnici a veskery majetek je vlastnika a jestlize nemate vynimku na tohle. Tak by Ste to nemeli platit Vy.Urcite mrknete do smlouvy?
  2. Vlastnik bytu pojisteny neni?

Evelýna 1
Kecalka 331 příspěvků 6 inzerátů 25.08.18 13:40

Nás nedávno vytopil soused, ale opravdu hodně. Byt máme 1,5 roku po rekonstrukci. Máme udělané podhledy a museli jsme to vše sundat. Škoda byla 80 tis. Kč.

Protože soused není pojištěný, nahlásili jsme to svojí pojišťovně, která škodu uhradila. Mohli jsme se rozhodnout, jestli to chceme po něm vymáhat nebo to půjde z naší pojistky a my tím pádem budeme platit dle podmínek příští rok vyšší pojistné. Nechali jsme to tak, šlo to z naší pojistky.
Podle mě sousedé měli taky na výběr. Vybrali si nechat to uhradit vás.

Mě zaráží, že u vás nikdo nezazvonil a neřešil to. Jak už někdo psal, nemuseli jste ho vytopit vy, klidně někdo o 2 patra jinde. A taky to nemusí být ani pravda.....

Já bych kontaktovala majitele a řešila to s ním. Určitě bych nic neplatila

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 13:53
@rena621 píše:
  1. Vy Ste najemnici a veskery majetek je vlastnika a jestlize nemate vynimku na tohle. Tak by Ste to nemeli platit Vy.Urcite mrknete do smlouvy?

Soused tvrdil, že na mě zvonil a ťukal, já jsem žádné ťukání ani zvonění neslyšela a mohl tedy přijít později, pokud jsem zrovna nebyla doma. Soused byl naštvaný, protože ho prý bývalý nájemníci, kteří tu bydleli přede mnou několikrát vytopili, tak asi proto reagoval takhle. On prý majitele informoval a ten mi nic neřekl…

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 13:55
@rena621 píše:

Ve smlouvě mám bohužel, že tyhle závady mám mít pojištěné a to jsem neměla. Majitel pojištěný byt taky nemá. Je vlastníkem více bytů…

Janli
Kelišová 5635 příspěvků 9 inzerátů 25.08.18 14:05

Zaprvé máš mít pojištění domácnosti a škody způsobené v občanském životě. Že to nemáš je neskutečná hloupost. Za provoz bytu jsi odpovědná ty a vytopení jde za tebou. Pojišťovna po tobě může škodu uplatňovat a pokud je to několikátá škoda, kterou sousedovi proplácí, tak už to prostě dělá. Zaplať a urychleně si udělej pojištění. Chtěla jsi ušetřit pár stovek, teď tě to bude stát několikanásob­ně více.

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 14:47

Ale já si nejsem vědoma, že bych v dubnu měla v bytě vodu a je mi divné, že by to bylo vytopené až v 1 patře, když já bydlím ve 3. Nechce se mi platit za něco, čeho si nejsem vědoma, že jsem udělala.

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 14:47

Ale já si nejsem vědoma, že bych v dubnu měla v bytě vodu a je mi divné, že by to bylo vytopené až v 1 patře, když já bydlím ve 3. Nechce se mi platit za něco, čeho si nejsem vědoma, že jsem udělala.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.08.18 14:53
@Mithiela píše:

Mohli se ozvat driv kdyz to bylo v dubnu,vid? Cas na to meli. Ted kdyz uz vse opravene. Hruza. Vite i castku kolik stala oprava?

PetraJ
Kelišová 6705 příspěvků 25.08.18 14:56
@Mithiela píše:

V tom případě bych šla za sousedama pod tebou a zeptala bych se jich, jestli o tom něco ví. Oni by přece taky museli mít nějakou škodu. Kdyby o ničem nevěděli, tak bych to odmítla platit a napsala to pojišťovně.

Mithiela
Povídálka 17 příspěvků 25.08.18 15:24
@PetraJ píše:
V tom případě bych šla za sousedama pod tebou a zeptala bych se jich, jestli o tom něco ví. Oni by přece taky museli mít nějakou škodu. Kdyby o ničem nevěděli, tak bych to odmítla platit a napsala to pojišťovně.

Sousedi tu bohužel většinu roku nejsou a když jsem zmínila sousedovi, s kterým jsem záležitost řešila, jak to, že neměli vodu sousedi pode mnou, tak mi řekl, že to skrz ně nějak šikmo steče vždy k nim 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >