Nepozorné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Kazimíra Olejovka
Kecalka 307 příspěvků 06.09.18 13:52
Nepozorné dítě

Ahoj,

synovi je 6 let a má roční odklad.

Celkově je hodně akční - nechodí, ale běhá :mrgreen: Když mu řeknu, aby si šel vyčistit zuby, tak těch pár metrů do koupelny běží, cestou se 3× přerazí, objeví 2 pavouky a 1 komára a udělá salto. A tak je to vlastně vždy.

Včera jsme spolu jeli na výlet. Říkám mu, ať si vyndá sandály a připraví si je na schod, že dojdu pro oblečení na převlečení. Když jsme mu to říkala, seděl v klidu, držela jsem ho za rameno a koukali jsme se do očí (to aby vnímal :mrgreen: ). Vrátila jsem se za dvě minutky a on měl obuté tenisky a sandály nikde. Říkám, že to popletl, ať si připraví ty sandálky a tenisky si sundá. Tak si obul sandálky a já mu říkám, že je měl jen připravit a obuje si je, až se převlékne.

Nebo jedeme busem a říkám mu…tohle všechno je Praha…tady Praha končí a až bude naše město, řeknu ti…a tohle už je naše město…kouká, směje se, že je to naše město a po pár minutách se mě ptá: A tohle je všechno ještě Praha?

Celkově je neklidný, ukecaný, roztěkaný, často různě zakopává a naráží, jak nekouká na cestu a je hrrr. Je hodně citivý. Výchovné problémy zatím pouze co se týče konfliktů se sestrou, která se za sebe umí velice dobře postavit. :mrgreen: Občas se stává, že někomu v nepozornosti ublíží, není to nic krvavého, ale spíš že omylem do někoho vrazí atd.

Májí to Vaše děti taky tak? Řešíte to nějak? Spíš chci Vaše postřehy, zkušenosti a nápady…ještě budu mluvit s doktorkou.

Reakce:
 
Uživatel je onlinekačka39
Kecalka 280 příspěvků 06.09.18 14:01

Sestry syn to měl taky tak. Chodila s ním po poradnách, ve škole měl nějaký problém, ale né žádný zásadní. Teď je mu 25, vystudoval VŠ, má holku, ale je takovej jinej. Jinej, ale ne ve špatným smyslu.

 
Qwentin
Hvězda diskuse 64309 příspěvků 06.09.18 14:05

Řeším to podobně jako ty, dívám se mu do očí, nechám ho opakovat rozkaz, jestli ho pobral. Informace pro dítě se snažím vizualizovat, mluvené těžko pobírá. Padá, běhá, stále mluví, celý den se nezastaví.
Je nutný režim, předvídatelnost, trpělivost, laskavost a pevné hranice.
Vyhýbání se změnám.
Hlavně důslednost.

 
Hoa Mai
Kelišová 5720 příspěvků 19 inzerátů 06.09.18 14:09

@Kazimíra Olejovka mám teda mladší děti, ale když vidím vývoj u dětí v rodině, tipuju, že to bude ještě na dlouho. Týká se jich to oblékání. A to jsou jinak naprosto standardní, nezbrklí, když mají motivaci, umí se i poměrně dobře soustředit, jsou velice šikovní. Jsou teda taky hodně akční,ale dají se dobře kočírovat, ve většině věcí s nimi domluva není problém. Ale jak dojde na oblékání, chovají se jako naprostí mimoni. Když se mají jít oblékat, vždycky začnou dělat stopadesát jiných věcí, všechno si oblečou naopak, přesto že ví, jak poznají, jestli to mají nebo nemají správně, jsou schopní si napřed obléknout kalhoty a až pak bádat, jak si obléct spodní prádlo, u obouvání to samé. Vše jim musím říkat krok po kroku hodně nahlas a neustále se ujišťovat, jestli mě vnímají. Přikládám to tomu, že je ta činnost nebaví. Nevím, jak to dělají ve školce, ale učitelky si nikdy nestěžovaly. Devítiletý synovec je to samé v bleděmodrém, když se má oblékat, 20 minut zmateně pobíhá, neví, kde co má, co si má obléknout…a má to takhle ve více věcech týkajících se domácnosti a osobní samoobslužnosti. Přitom jinak je to inteligentní a šikovné dítě, do školy šel bez odkladu a je mezi premianty. Ale asi to bude silně nepraktický tip, bude muset mít trpělivou a schovívavou manželku. :mrgreen:

 
Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 06.09.18 14:15

@Kazimíra Olejovka V PPP jste tím pádem byli - intelekt má v normě?

 
Kazimíra Olejovka
Kecalka 307 příspěvků 06.09.18 14:34

@Zabatko ano byli a intelekt ok, v něčem vyniká, v něčem pozadu, ale nic neobvyklého a zásadního

chystám se to probrat s doktorkou a hlavně zítra ve školce - tam si na něj nikdy nestěžovali - jen teda že lítá a musí se mu úkoly dávkovat

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 14:38

Syn tedy neběhá, ale jinak je to stejné. S vnímáním, realizací pokynů (boty naprosto odpovídají)… Ale je na poměrně těžké výběrové škole, absolutně bez problémů. Když mě nemá za „zádelí“, tak je na něj 100% spolehnutí. Pokud mě za sebou má, zcela vypíná právě tak, jak popisuješ. Zkus mu dát v maximální, jeho věku úměrnou svobodu. Domluvte se na něčem, a pak už ho nech. Věci znovu neopakuj, on si zvykne, že musí poslouchat, jinak už se to prostě nedozví (u nás to zafungovalo). Někdo mi kdysi radil nastavit jasně dané, vizualizované harmonogramy, aby se mu nic nemuselo připomínat. V tomto věku už jsou děti samy schopny vnímat čas a řídit se jím. U nás ale tohle moc nefungovalo a navíc nejsem moc plánovací, tak mě to ani nebavilo. Jinak syn je o 2 roky starší než ten tvůj.

PS: Je to občas dřina, jsou však horší věci, hlavu vzhůru… :)

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 06.09.18 15:18

Není ve znamení Panny ?

 
Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 06.09.18 15:38

Taky máme takové zrychlené běhací dítě, vyklusává i na místě :mrgreen: , neustále rozbitá kolena do krve, není schopen sedět, stát na místě, jíst v klidu je nadlidský úkol. Jsem zvědavá, jak to “poberou” ve školce. Zatím to aktivně neřešíme, ale brzy asi budeme muset :think:

 
WERISKA
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 06.09.18 19:05

@Kazimíra Olejovka jako by jsi popisovala mojí holku. I věk sedí :mrgreen:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 21:23

@Kazimíra Olejovka Můžu se prosím pro zajímavost zeptat, zda se tvůj syn v mladším věku díval na televizi (od kdy) a používal tablet (od kdy)? Děkuji. Nedávno zde probíhala diskuze o nesoustředěnosti dětí v pozdějším věku v důsledku časného koukání na TV a používání tabletu.

 
Kazimíra Olejovka
Kecalka 307 příspěvků 07.09.18 05:26
@Anonymní píše:
@Kazimíra Olejovka Můžu se prosím pro zajímavost zeptat, zda se tvůj syn v mladším věku díval na televizi (od kdy) a používal tablet (od kdy)? Děkuji. Nedávno zde probíhala diskuze o nesoustředěnosti dětí v pozdějším věku v důsledku časného koukání na TV a používání tabletu.

Televize poprve ve 3 letech a fakt jen kratka pohadka jako treba Krtek. Tablet az posledni pul rok cili od 5.5 a ma ho jen za odmenu 1× za 3 dny na 30min. Spis se priklanim k dedicnosti. :mrgreen:

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >