Reklama

Oslovování nebiologické matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

winter.gift
Stálice 75 příspěvků 30.08.18 13:58
Osloveni nebiologicke matky

Zajímalo by mne, jak v případě, že se miminko narodi už do vztahu dvou žen (takže nemá otce, ale primarne jej vychovavaji dvě matky), jak resite osloveni nebiologicke matky? Idealne někdo, kdo s tím má zkušenost…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

valacek
Nováček 9 příspěvků 30.08.18 14:03

Sestra má partnerku a ta má malého chlapečka, vychovávají ho obě od narození. Oběma holkám říká mami, když to musí specifikovat, tak použije jméno (,,maminka Petinka říkala…").

Uživatel je onlineEster13
Kelišová 5728 příspěvků 30.08.18 14:07

Taky vím o páru, kde jsou dvě maminky plus jméno.

Gituš
Závislačka 2595 příspěvků 30.08.18 14:08

Nedávno tu byla diskuze s podobným tématem, ačkoliv z jiné strany.

https://www.emimino.cz/…stvi-325159/

Znám takto dva páry, u obou je to rovnocené - maminka X a maminka Y.

lisma
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 30.08.18 14:11

Kamarátka je nebio mama a syn ju oslovuje menom rovnako ako jej partnerka :)

pecenaBrokolice
Stálice 71 příspěvků 30.08.18 14:17

Já mám teda dva kamarády, jeden je bio a druhý si ho vzal s dítětem a kluk říká tátovi normálně tati a druhému (tedy manželovi táty) říká normálně jménem, takhle bych to viděla ideálně i u žen, kdyby byly dvě spolu. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:21

Naše děti nás obě nazývají mami, když je potřeba konkrétní mamku řeknou mami a jméno. Nastavili si to tak sami.

winter.gift
Stálice 75 příspěvků 30.08.18 14:49
@Anonymní píše:
Naše děti nás obě nazývají mami, když je potřeba konkrétní mamku řeknou mami a jméno. Nastavili si to tak sami.

A nevadí bio mámě, že musí byt spešl specifikována?

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 30.08.18 15:09

Znám pár a dítě oslovuje mami X a nebo mami Y. Ale stejně většinou volá jen Mamíííí! a je jedno kdo se ozve :)

tininas
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 30.08.18 15:24

Jsem nad tím přemýšlela na základně té diskuze o „mamoušovi“.

A říkala jsem si, že kdybych se ocitla v takové situaci, tak bych:

• Biologickou matku nazývala mamka - „K“, protože je přece jen matka, maminka.
  • Nebiologickou nazývala mamča - „Č“ jako že dřív byl tatíček.

Takže MAMKA a MAMČA.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 30.08.18 15:28

Mě se líbil v diskuzi pod deníčkem návrh mami a teto. Nebo mami a druhá jménem.

Bubla_Bučková
Závislačka 3451 příspěvků 30.08.18 15:29
@tininas píše:
Jsem nad tím přemýšlela na základně té diskuze o „mamoušovi“.

A říkala jsem si, že kdybych se ocitla v takové situaci, tak bych:

• Biologickou matku nazývala mamka - „K“, protože je přece jen matka, maminka.
  • Nebiologickou nazývala mamča - „Č“ jako že dřív byl tatíček.
Takže MAMKA a MAMČA.

já jenom že i desetiletá neteř se občas splete a řekne mi mami a ne teto. Učit dvouletáka, že já nejsem mamka ale přece mamča musí být docela hardcore ne :lol:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 30.08.18 15:34
@Bubla_Bučková píše:
já jenom že i desetiletá neteř se občas splete a řekne mi mami a ne teto. Učit dvouletáka, že já nejsem mamka ale přece mamča musí být docela hardcore ne :lol:

No hlavně kolik dětí nepoužívá pro mamku (i taťku) jenom jedno oslovení. Mám v okolí dva lesbicé páry, u jednoho děti říkají biologické matce mami a druhé jménem, u druhého jsou obě mamky, při potřebě specifikace použíjí ještě křestní jméno.

tininas
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 30.08.18 15:45
@Bubla_Bučková píše:
já jenom že i desetiletá neteř se občas splete a řekne mi mami a ne teto. Učit dvouletáka, že já nejsem mamka ale přece mamča musí být docela hardcore ne :lol:

Ale tak přece nejde o to striktní rozlišování. Prostě jde o diferenciaci, že existují různá pojmenování pro dvě osoby stejného pohlaví ve sdílené domácnosti, jejichž funkce se můžou stírat. :)

Mně je absolutně jedno, jestli mě dvouletý nebo tříletý syn oslovuje mami, nebo tati. A stává se to docela často. A jestli si to budou plést i v 10 letech, tak je mi to taky fuk. :)

Ono to rozlišení v pojmenování nejspíš ty lesbické mamky/mamči potřebují víc než jejich děti - usuzuji dle diskuzí.

Bubla_Bučková
Závislačka 3451 příspěvků 30.08.18 15:52

@tininas to jo. Za mě prostě mamka x a mamka y. Vždyť jsou přece rodina :nevim: No to už je jejich věc…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >