Reklama

Lesbické rodičovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 15.08.18 15:14
Lesbické rodičovství

Budu se snažit co možná nejobjektivneji popsat situaci. Žiji s partnerkou, máme miminko, biologicka matka jsem ja. Jsem doma na mateřské. Partnerka chodi do práce, dceru miluje. Sve deti nemá (a mit nebude ) a pasovala se do role „mamouše ". Původní domluva byla mamka Deni (jmenuje se Denisa ), z cehoz jsem ja usuzovala, že proste zustane jen to "Deni“. Ale jak jsem psala, říka si mamouš, prisla s tim po narození dcery. No a ja to zatím nějak nemohu přijmout. Ačkoliv ji miluji, vadi mi to. Řekla jsem ji to, cítila se dotcena, že teta či Deni je pro X lidi, že i ona chce vuci dceři nějaké jedinečné oslovení a ze moje oslovení "mami, mamko, maminko " mi nikdo nebere… ze ji miluje jako svou a prostě nechce byt pouhou Deni.
Jinak mame krásný vztah, pohodu, díky ni mam super mateřskou, ona chodí do práce, stara se o naše pohodlí. Nechci ji nic upřít, na druhou stranu s tím tak nějak vnitrne bojuji…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8202 příspěvků 15.08.18 15:16

Nechala bych ji mamouse :nevim:

tininas
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 15.08.18 15:21
@aaaki píše:
Budu se snažit co možná nejobjektivneji popsat situaci. Žiji s partnerkou, máme miminko, biologicka matka jsem ja. Jsem doma na mateřské. Partnerka chodi do práce, dceru miluje. Sve deti nemá (a mit nebude ) a pasovala se do role „mamouše ". Původní domluva byla mamka Deni (jmenuje se Denisa ), z cehoz jsem ja usuzovala, že proste zustane jen to "Deni“. Ale jak jsem psala, říka si mamouš, prisla s tim po narození dcery. No a ja to zatím nějak nemohu přijmout. Ačkoliv ji miluji, vadi mi to. Řekla jsem ji to, cítila se dotcena, že teta či Deni je pro X lidi, že i ona chce vuci dceři nějaké jedinečné oslovení a ze moje oslovení "mami, mamko, maminko " mi nikdo nebere… ze ji miluje jako svou a prostě nechce byt pouhou Deni.
Jinak mame krásný vztah, pohodu, díky ni mam super mateřskou, ona chodí do práce, stara se o naše pohodlí. Nechci ji nic upřít, na druhou stranu s tím tak nějak vnitrne bojuji…

Osobně si myslím, že problém je trošku jinde než v oslovení „mamouš“.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 15.08.18 15:23
@aaaki píše:

Začal bych shrnutím faktů, ona není matka a není ani rodič. Tvrdit pak dítěti opak znamená mu fakticky lhát. Jak se s tím popasujete je na vás. Hodně štěstí (zvláště dítěti).

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 8896 příspěvků 15.08.18 15:24

@aaaki ty máš své biodítko a ona má co? Sebereš jí i toho „mamouše“? uvědom si, že ona bude vždy tahat za kratší konec, dcerka nikdy nebude „její“. Takže ona se o vás stará, zajišťuje vás a ty? Žárlíš na oslovení „mamouš“...….pro­miň, ale chudák partnerka.

lištička_z_prahy
Kecalka 107 příspěvků 15.08.18 15:25

a máte díte „společné“, nebo nejdřív bylo díte a až pak partnerka?

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19453 příspěvků 15.08.18 15:27

tak pokud prvotní dohoda zněla mamka Deni, tak si z toho neměla usoudit, že jen Deni…

Navíc pokud dceru společně vychováváte jako společnou, tak i jí chápu, že nechce být jen nějaká Denisa :think: Nějak sem měla pocit, že lesbický páry, když mají dítko, tak jsou prostě obě mámy, a nehrají si na to výsostné právo biologického rodiče.
A ten mamouš ti není pod fousy? :think: Mě to přijde jako docela rozumnej kompromis.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19453 příspěvků 15.08.18 15:30
@AlphaOmega píše:
Začal bych shrnutím faktů, ona není matka a není ani rodič. Tvrdit pak dítěti opak znamená mu fakticky lhát. Jak se s tím popasujete je na vás. Hodně štěstí (zvláště dítěti).

takže když si chlap začne s ženskou, třeba těhotnou, a pak s ní žije do konce života, aniž by se biologický otec jakkoliv staral, tak mu taky to dítě nesmí řikat tati? ;)

Možná bych měla přestat říkat mýmu bráchovi brácho, protože je jen vyženěnej. A až potkám babičku, tak jí řeknu Květoslavo, protože to vlastně taky není moje babička :zed: :zed: :zed:

AnastazieB
Echt Kelišová 8318 příspěvků 15.08.18 15:30

Taky nechápu, co ti na tom vadí, máma, maminka jsi ty a ona může být „mamouš“, ať to máte rozdělené. Jménem bude říkat kamarádům, ne rodičům, přeci. Kdyby byla muž, tak taky bude „táta“ a ne třeba Honza.

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 15.08.18 15:35

Já pochopila, že jste rodina, tak snad oslovení mami je zcela v pořádku. Pokud si vybrala mamouš, tak to zní taky fajn.
Nebo jí má říkat tati?
Spíš bych hledala cestu, jak právně zařídit, aby si ji mohla osvojit, kdyby se ti něco stalo.
Divím se, že se cítila pouze dotčená, já bych byla vzteky bez sebe.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10005 příspěvků 15.08.18 15:36

Moc nechápu, ze v úvodu píšeš, ze mate miminko - tedy vy obě. A pak ti vadí to oslovení. Tak jak to je? Bud beres dítě jako vás obou nebo ne. To si ujasni sama. Za mne řešíš blbinu a zbytecne vyvoláváš spory

Bábrdl
Generální žvanilka 21101 příspěvků 15.08.18 15:42
@AlphaOmega píše:

Je nevlastní rodič. 50% dětí v tomhle státě se musí popasovat s nevlastním rodičem. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21101 příspěvků 15.08.18 15:43
@Tichošlápek píše:
Moc nechápu, ze v úvodu píšeš, ze mate miminko - tedy vy obě. A pak ti vadí to oslovení. Tak jak to je? Bud beres dítě jako vás obou nebo ne. To si ujasni sama. Za mne řešíš blbinu a zbytecne vyvoláváš spory

Souhlas.
Připadá mi, že zakladatelka nevnímá partnerku jako „druhého rodiče“, byť to tak prezentuje.

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 15.08.18 15:43

Tak vám dekuji za názory. Máte pravdu, mám milující partnerku a krásnou zdravou dceru a resim takové kraviny. Dcera se narodila do našeho vztahu.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 15.08.18 15:47
@Mar__tanka1983 píše:
takže když si chlap začne s ženskou, třeba těhotnou, a pak s ní žije do konce života, aniž by se biologický otec jakkoliv staral, tak mu taky to dítě nesmí řikat tati? ;)Možná bych měla přestat říkat mýmu bráchovi brácho, protože je jen vyženěnej. A až potkám babičku, tak jí řeknu Květoslavo, protože to vlastně taky není moje babička :zed: :zed: :zed:

Víš, pokud slova znamenají cokoli si vymyslíš, neznamenají nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcela Holanová (68): Jsem moc sexy na to, abych hlídala vnoučata

Marcela Holanová (68) je známá zpěvačka, jejíž jméno média dlouho skloňovala... číst dále >

Rolins válcuje svého ex: Slavní jsou ve sporu s Rytmusem na její straně

I když se Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) rozešli už před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >