Nepřibírání kojenců

17.11.15 11:24

Nepřibírání kojenců

Ahoj maminky chtěla sem se zeptat zda máte někdo zkušenost.. Mám 10ti msíčního syna který hrozně špatně přibírá, porodní váhu měl 3120g a 50cm a teď má jen 6860g a 69cm, sem s toho neštastná papá všechno možné (je fakt že ještě do toho kojím) UM mi odmítá (vyzkoušené asi 4značky a nic). Podle dr. je pořád v tabulkách takže se to zatím řešit nebude. Prosím je tu maminka co má nebo měla to stejné a jestli je prcek v pořádku nebo si třeba vyžádat odběry? :nevim: Děkuji za jakékoliv odpovědi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
17.11.15 11:38

Nevim, jake tabulky ma doktorka. podle tech mych je pod 3.percentilem (niz uz se to nerozlisuje), takze ja bych odbery chtela. lepsi jedno pichnuti a mit jistotu, ze ma vse co potrebuje.

jinak co sni za den? zadne jine problemy nema?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
17.11.15 11:38

Dcera byla stejná, dr. mi říkala, pokud křivka neklesá je to ok, byla stabilně na 3.-5. percentilu. Jsou jí 4 pryč a proti vrstevníkům je menší a drobnější, jinak se zdá být ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
17.11.15 11:49

Jestli už je po 3. percentilem, tak bych asi pro sichr možná chtěla nějaké vyšetření. Na druhou stranu bych ale přihlédla i k tomu, jestli skutečně jí dobře/dostatečně, jaký somatotyp a jaký metabolismus máte vy jako rodiče.
Dcera PV 2,3 kg a v 7 měsících 6,4 kg při 64 cm. Hubená není, nemá být po kom veliká. Syn na tom byl s váhou líp, ale s dýlkou stejně. Jen hlídám, aby nevypadávali z grafu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
17.11.15 11:50

Pokud máš 180cm, a manžel 190, tak bych to řešila možná, ten odběr bych si vyžádala, pokud máš 150cm a manžel 170, nechala bych to být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24412
17.11.15 12:01

Dcera porodní hmotnost 3kg, v půlroce měla něco přes 6kg, v roce 7,3kg.
Je v pořádku, jen drobnější.
Teď jí bylo 7, má necelých 120cm a 20kg. Mezi prvňáčkama patří k drobnějším, ale není nejmenší ve třídě.

Okolo toho roku už taky byla pod tou nejnižší křivkou růstového grafu. Dr. ji častěji vážila, sledovala… Ale ona baštila dobře, byla spokojená, veselá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 12:22

Právě že jí dobře těch cca 150-200ml 4-5× denně.. Já mám 159cm, přítel 178cm takže nejsme z největších rodičů. Chodíme na kontrolu každý měsíc. Jinak moc děkuju za rady a odpovědi asi mu tu krev nechám pro jistotu nabrat.. A nevíte ještě jaká jídla jsou tak nějak nejkaloričtější? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 12:24

Jinak já mám 50kg a přítel 98kg..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 12:34

@Barunka121 Hele Ty jsi drobná, já bych to nehrotila - minimálně pokud dítě blbě snáší doktory. Pokud je mu to buřt, vyšetřit můžeš.

Jinak nerozumím těm „krmným dávkám“: to je 150-200ml přesnídávky, nebo MM? Pokud sní velkou přesnídávku čtyřikrát denně a ještě se napije, tak to jí teda dobře…

Hele upřímně, pokud ho chceš „vykrmit“, dávala bych víc kaše nebo příkrmy ze sladšího ovoce. Ale nepřeháněla bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
17.11.15 12:53
@Barunka121 píše:
Jinak já mám 50kg a přítel 98kg..

Tak pokud má co se konstituce týče geny po tobě, tak nemá být po kom velký ani mohutný. Smířila bych se s tím, že bude v dětském věku střízlík, co bude lízat dno tabulek a jen kontrolovala, že nepadá už nějak mimo.

Jinak kaloričnost zvýšíš zvýšením příjmu obilovin (kaše nebo můžeš zkusit dávat přílohu k masozelenině), banány, avokádo. Dát občas tučnější zakysaný výrobek (řecký jogurt, zakysanou smetanu). Ale zase bych to nepřeháněla, aby jsi mu nezadělala na obezitu. Ne každé miminko musí být jak barokní andělíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
17.11.15 13:19

No dle meho neni pod 3.percentilem.. @Barunka121 bud v klidu a uzivej si ho.. jdi na www.rustovyhormon.cz, dole na hl. strance dej interaktivni rustovy graf, zadej potrebne informace… mladsi byl na tom stejne a je zdravy, ten tvuj taky a netrap se… krevni testy maji smysl delat tak ve 2 letech (lepek), tedka akorat tak krevni obraz, ktery urcite bude dobry.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 13:52

MM mi nepije, kojím ráno, večer a v noci takže dávky jsou přesnídávky, defakto jí obědy s námi akorát mu nekořenim, občas masozel. přesnídávky kupované od Hami.. Mě to taky dr. říkala že jsem hubená že prostě může být po mně.
Maminky moc vám děkuju aspoň už nejsem tak vystresovaná když znám i jiné názory :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.11.15 21:58

Ahoj, nepamatuji si presne vahy a miry, ale malej byl malej uz v porodnici a nepribiral. Furt mi nutili dokrm coz jsem odmitala a odmitam. Je maly a ma byt po kom- my s manzelem take nejsme zrovna dlouhani. Ten nas jeste nechtel moc jist, je jak motorova mys a i na prsu se vic ukaji nez koji :)

Rostl hodne skokove zvlast, kdyz se zrovna rozjedl. Mel obdobi kdy mu nerostla ani hlava a nepribiral, ale sli jsme po mesici na prevazeni a zase dobry.

Od roka se to srovnalo. Zacal poradne bastit a nic uz ani nesledujeme. Kojim dal skoro po kazdem jidle - on chce a me to neva. Dlouhan z nej asi nikdy nebude, ale je videt, ze rozhodne hlady netrpi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.11.15 22:01
  • dost se rozjel v recku - recky jogurt je pecka :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu