Nepříjemný manžel

Anonymní
9.1.21 22:27

Nepříjemný manžel

Zdravím všechny a prosím o názory. Jak to máte u vás doma vy? Manžel je velmi pracovně vytížený. Dělá 8h v práci a pak jeste cca 1 az 2h doma denne po práci a o víkendu v sobotu 4 h a v neděli to stejné. Nemá jediný volný den. Vydělává opravdu hodně peněz, ale problém je v tom, že toto nasazení je často vykoupené jeho dobrou náladou. Samozřejmě ne 100% času. Podle mne ho práce baví, ale taky je velmi náročná a vyčerpává ho. Je často nepříjemný. Má vztek. Vylévá si na mě zlost. Vyletí kvůli kravině. Často mívám pocit, jestli mne ještě vůbec miluje. Mám taky svoje problémy (autoimunitní onemocnění), stezky a strašně mě někdy bolí, že on mne tímto ještě ničí moji dobrou náladu a naši rodinou pohodu. Co mám dělat? Chybí mi pohlazení, pocit, že je tu pro mě a nejen pro tu práci. Chybí mi základní potřeba schoulit se k němu na rameno nebo objetí. Nemá čas. Jinak dětem se věnuje sportovně a sobě rovněž - sportuje denně. Dřív z toho měl endorfiny. Ted už to na něj nefunguje mi přijde. Výhledově za deset let už nebude pracovat v takovém tempu…ale nevim, jak to do té doby zvládnout…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4042
9.1.21 22:38

8 hodin v práci a 2 po práci mi nepřipadá moc. Můj muž má pracovní dobu 8 hodin ale často je tam 9 plus hodina jízdy do práce a hodina z práce, takže je mimo domov 11 hodin, někdy i víc, když něco vyřizuje a často ještě pak pracuje doma.
Z čeho je tak nervózní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 22:41
@bigl píše:
8 hodin v práci a 2 po práci mi nepřipadá moc. Můj muž má pracovní dobu 8 hodin ale často je tam 9 plus hodina jízdy do práce a hodina z práce, takže je mimo domov 11 hodin, někdy i víc, když něco vyřizuje a často ještě pak pracuje doma.
Z čeho je tak nervózní?

Já usuzuji, že je to prací, protože když je dovolená, je v pohodě…Má toho v práci fakt hodně. Vůbec se nezastaví, skoro nedojde na záchod. Jen 30 minut na oběd.

• Citovat
  • Nahlásit
18506
9.1.21 22:41
@bigl píše:
Z čeho je tak nervózní?

to jsem také chtěla napsat, to je naprosto normální pracovní doba, třeba taťka jako dělník dělával jednu dobu 16tky, noční denní, a zaměstnavatel s tím nařizováním takové pracovní doby přestal, až se jim 1 pracovník cca 34 let zabil v autě při cestě z práce - usnul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
9.1.21 22:42
@Anonymní píše:
Já usuzuji, že je to prací, protože když je dovolená, je v pohodě…Má toho v práci fakt hodně. Vůbec se nezastaví, skoro nedojde na záchod. Jen 30 minut na oběd.
:lol: někteří podnikatelé pracují naprosto běžně 16 hodin denně, a někdy i o víkendech
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8159
9.1.21 22:43
@Anonymní píše:
Zdravím všechny a prosím o názory. Jak to máte u vás doma vy? Manžel je velmi pracovně vytížený. Dělá 8h v práci a pak jeste cca 1 az 2h doma denne po práci a o víkendu v sobotu 4 h a v neděli to stejné. Nemá jediný volný den. Vydělává opravdu hodně peněz, ale problém je v tom, že toto nasazení je často vykoupené jeho dobrou náladou. Samozřejmě ne 100% času. Podle mne ho práce baví, ale taky je velmi náročná a vyčerpává ho. Je často nepříjemný. Má vztek. Vylévá si na mě zlost. Vyletí kvůli kravině. Často mívám pocit, jestli mne ještě vůbec miluje. Mám taky svoje problémy (autoimunitní onemocnění), stezky a strašně mě někdy bolí, že on mne tímto ještě ničí moji dobrou náladu a naši rodinou pohodu. Co mám dělat? Chybí mi pohlazení, pocit, že je tu pro mě a nejen pro tu práci. Chybí mi základní potřeba schoulit se k němu na rameno nebo objetí. Nemá čas. Jinak dětem se věnuje sportovně a sobě rovněž - sportuje denně. Dřív z toho měl endorfiny. Ted už to na něj nefunguje mi přijde. Výhledově za deset let už nebude pracovat v takovém tempu…ale nevim, jak to do té doby zvládnout…

Jsou chlapi kteří pracují třeba celý den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
9.1.21 22:45
@bigl píše:
Z čeho je tak nervózní?

Napadlo me uplne to same. Ted jsem na rodicaku, ale jinak jsem bezne delala 9-10 i vice hodin denne plus casto i vikendy. Jako uznavam, ze pokud celorocne nema jediny volny cely den o vikendech je to na prd hlavne pro rodinu, a na mozek to leze, to ne ze ne. Ale jinak to zas nejake extremni vytizeni v mem pojeti prace neni… Zakladatelko, soboty a nedele jsou nutne? To neni ochotny nejak omezit? Nebo nemuze?

Příspěvek upraven 09.01.21 v 22:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
9.1.21 22:46

Tak co co tady píšeš zkus říct přímo manželovi. Na rovinu mu řekni, že má poslední dobou stále špatnou náladu, že ti chybí pohlazení, objetí, pocit, že je tu pro tebe a rodinu atd., ať si každý den najde chvíli času věnovat se tobě. U nás funguje spolu navzájem mluvit o čemkoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
9.1.21 22:56
@Anonymní píše:
Já usuzuji, že je to prací, protože když je dovolená, je v pohodě…Má toho v práci fakt hodně. Vůbec se nezastaví, skoro nedojde na záchod. Jen 30 minut na oběd.

To jsi nenapsala z ceho je nervozni…
Kvuli cemu nejcasteji vybuchuje? Mluvis hodne o sobe a co tobe chybi apod., co tvuj muz, proc je nespokojeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
9.1.21 23:03

Nechápu z čeho je nervózní, pracuje po práci i doma? Má nějakou vyšší pozici?

Já až do 7 měsíce pracovala 13 a někdy 17 hodin denně, tři roky, a teda výbušná jsem nebyla (jen v práci), volno doma jsem si užívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
9.1.21 23:04
@Anonymní píše:

no me spis napadlo, proc myslis, ze je nervozni z prace a ne z tebe? (nemysleno nikterak ve zlem)… pises, ze mas nejake neduhy, jak se chovas ty? neustale si stezujes, jak jsi unavena? chodis s nima sportovat nebo se „vymlouvas“ na svuj zdravotni stav?… ja jednou zazila vedle sebe chlapa fnuknu a vim, jak jsem byla pak „nervni“ :mrgreen: ntb. pracovni doba tveho muze neni nic neobvykleho,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
9.1.21 23:05
@alena1995 píše:
Nechápu z čeho je nervózní, pracuje po práci i doma? Má nějakou vyšší pozici?Já až do 7 měsíce pracovala 13 a někdy 17 hodin denně, tři roky, a teda výbušná jsem nebyla (jen v práci), volno doma jsem si užívala.

Zakladatelka nenapsala duvod, ani zda ona sama pracuje. Pokud je doma, muz prijde a v dome/byte je bordel a zena se vali na gauci, taky bych vyletela z kuze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
9.1.21 23:07

Mě to tedy přijde dost. Stejně nevěřím, že člověk může celou dobu kvalitně pracovat. 9 nebo 10 hodin se třeba jednou půl až hodinouvou pauzou, tak to pak pochybuji, že bude efektivní a že se celou dobu bude ten dotyčný opravdu soustředit na práci.
Potřebujete ty peníze k něčemu? Pokud ne, tak ať ten cas věnuje třeba sobě.
Taky jsem dokázala pracovat 12 hodin, ale sama na sobě jsem viděla, že koncentrace a reálný výkon jdou během dne do pryč, a to byla celkem obyčejná kancelářská práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 23:08

Když mu to tolik vadí, tak ať se podívá na realitu jak dřou jiný chlapi. Klasický lenochod, doma pomáhá?

• Citovat
  • Nahlásit
2902
9.1.21 23:09

Mě tu docela pobavily ty komentáře, že nemá proč být unavený z práce :D Ono není práce jako práce, že? Já klidně přiznám, že i když jsem měla x hodin přesčasů a některé dny jsem se nezastavila, tak jiné jsem měla těžkou pohodu a i s přesčasy jsem byla svěží a plná energie. :nevim: A naopak znám lidi, co oddělají 40 h/týden a jejich práci bych nevydržela dělat ani ten týden. Zakladatelko zkus si s mužem o tom normálně promluvit, jestli existuje způsob jak mu ulevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat