Rozpačité randění

Anonymní
9.1.21 09:27

Rozpačité randění

Dobré ráno,
Už od svátků se scházím s jedním mužem. Vídáme se poměrně často, průměrně obden. Samozřejmě schůzky vypadají tak, že jedeme na nějakou túru, někdy si koupíme kafe s sebou a chodíme po městě. Jsme každý z jiného města.
Jde o to, že se pořád nemůžeme naladit na nějakou společnou vlnu a řeč, která by nás nějak přiblížila. Mluvíme jen o běžných, neutrálních věcech. Přitom je fajn, líbí se mi a vidím, že i já jemu.
Moc si nepíšeme ani přes den, prý na to není. Na tohle jsem nebyla zvyklá, vždy jsem s potencionálním partnerem komunikovala, zvlášť při poznávání a vzájemném oťukávání. Nevím ani, co očekává od vztahu atp. Tím, že se ale bavíme o věcech třeba že byl na výletě tam a tam a na toto téma mluvíme třeba půl hodiny, tak je blbý jen tak přesedlat na vážnější téma. Mám z něj pocit, že je mu nepříjemné se třeba bavit o minulých vztazích. Jenže jak se s ním emočně sblížit?
Pusu si při loučení dáme ale je to takové rozpačité. Prosím o radu, co mám změnit, jak to posunout?
Je nám oběma 30+. Prosím anonym, citlivé téma.
Díky a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1030
9.1.21 09:34

A co bys kam chtěla posouvat.Tak buď je to chlap, který umí zaujmout a slovo nuda s ním nepoznáš, nebo ťuňťa, kterého postavíš na roh cukrárny, obejdeš město sama a za 2 hodiny ho najdeš na tom samém místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
9.1.21 09:47
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
Už od svátků se scházím s jedním mužem. Vídáme se poměrně často, průměrně obden. Samozřejmě schůzky vypadají tak, že jedeme na nějakou túru, někdy si koupíme kafe s sebou a chodíme po městě. Jsme každý z jiného města.
Jde o to, že se pořád nemůžeme naladit na nějakou společnou vlnu a řeč, která by nás nějak přiblížila. Mluvíme jen o běžných, neutrálních věcech. Přitom je fajn, líbí se mi a vidím, že i já jemu.
Moc si nepíšeme ani přes den, prý na to není. Na tohle jsem nebyla zvyklá, vždy jsem s potencionálním partnerem komunikovala, zvlášť při poznávání a vzájemném oťukávání. Nevím ani, co očekává od vztahu atp. Tím, že se ale bavíme o věcech třeba že byl na výletě tam a tam a na toto téma mluvíme třeba půl hodiny, tak je blbý jen tak přesedlat na vážnější téma. Mám z něj pocit, že je mu nepříjemné se třeba bavit o minulých vztazích. Jenže jak se s ním emočně sblížit?
Pusu si při loučení dáme ale je to takové rozpačité. Prosím o radu, co mám změnit, jak to posunout?
Díky a hezký den :kytka:

Prostě špatná doba na randění :nevim:
Máte v podstatě jen jeden typ schůzky pořád dokola.

Pokud z něj máš dobrý pocit - pozvat ho k sobě a společně uvařit / kouknout na film / cokoli, co vás oba baví? ( fakt nemyslím rovnou sex ;) )
K tomu „emočnímu přibližování“ - ne každý tohle zvládá po dvou, třech týdnech.
Může být uzavřenější a potřebuje čas aby mluvil " o vztahu, o vás " a víc osobně.
Sbližují právě společné zážitky, témata pak přijdou přirozeněji a v návaznosti na to společně prožité - vyplynou ze situace.
Ještě to nevzdávej :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3450
9.1.21 10:00

Upřímně, kdyby na mě někdo po 3týdnech vybalil vážnější téma ohledně našeho vztahu či mých bývalích vztazích, tak okamžitě couvám.
Budu na tom asi jako ten chlap, své soukromí si chráním a neříkám jen tak někomu - nejdřív ho totiž musím pořádně poznat a to je klidně i půl roku…
Ja si na začátku se svým chlapem taky povídala o neutrálních tématech - jeho práce, moje práce, zájmy, denní vtiopné zažitky - a pak to začalo pomalu sklouzávat k tématům citlivějším.
Nikdy jsem se ho neptala jak to se mnou myslí - jemu se mnou bylo dobře, mě s ním bylo dobře a je nám pořád spolu dobře i po 5ti letech :lol:
Takže netlač na pilu a užívej si, že máš někoho vedle sebe s kým Ti je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 10:13
@alli_li píše:
Upřímně, kdyby na mě někdo po 3týdnech vybalil vážnější téma ohledně našeho vztahu či mých bývalích vztazích, tak okamžitě couvám.
Budu na tom asi jako ten chlap, své soukromí si chráním a neříkám jen tak někomu - nejdřív ho totiž musím pořádně poznat a to je klidně i půl roku…
Ja si na začátku se svým chlapem taky povídala o neutrálních tématech - jeho práce, moje práce, zájmy, denní vtiopné zažitky - a pak to začalo pomalu sklouzávat k tématům citlivějším.
Nikdy jsem se ho neptala jak to se mnou myslí - jemu se mnou bylo dobře, mě s ním bylo dobře a je nám pořád spolu dobře i po 5ti letech :lol:
Takže netlač na pilu a užívej si, že máš někoho vedle sebe s kým Ti je fajn.

Jako já bych s tím problém neměla půl roku se jen tak scházet, poznávat..ale z mých zkušeností naopak chlapi tlačili (hlavně kvůli sexu).
Nemyslela jsem bavit se přímo o minulých vztazích, to jsem napsala blbě, ale třeba co mi (ne)vyhovuje ve vztahu a podobně. Proste vědět jestli to pro oba není ztráta času (třeba kdyby nechtěl děti například)..

• Citovat
  • Nahlásit
2613
9.1.21 10:26
@Anonymní píše:
Dobré ráno,

Jak se emocne sblizuje? Proc by ti mel vykladat o predchozich vztazich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
9.1.21 10:29
@Anonymní píše:
Dobré ráno,

Jednoduche, tak moc te nezere mozna ma nevyreseny jeste minuly vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2613
9.1.21 10:31
@Anonymní píše:
Jako já bych s tím problém neměla půl roku se jen tak scházet, poznávat..ale z mých zkušeností naopak chlapi tlačili (hlavně kvůli sexu).
Nemyslela jsem bavit se přímo o minulých vztazích, to jsem napsala blbě, ale třeba co mi (ne)vyhovuje ve vztahu a podobně. Proste vědět jestli to pro oba není ztráta času (třeba kdyby nechtěl děti například)..

Sukat snad muzes i bez rozebirani vaznych temat? Nebo co ma s tim spolecneho. Jak ti ma nekdo rict, jak to s tebou mysli? Co je to za blbost? Ty mas naprosto poprehazene schema randeni co a urcitou posloupnost, navaznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2613
9.1.21 10:32
@lilith1 píše:
Jednoduche, tak moc te nezere mozna ma nevyreseny jeste minuly vztah.

Kdyz nekoho zeru, tam mu vybalim po tydnu vsechno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 10:32
@Anonymní píše:
Dobré ráno,

A jak jste se poznali? Na seznamce? Můžeš se třeba zeptat na sourozence, jestli má, co dělají. Na jejich děti. A pak nadhodíš téma, zda by chtěl v budoucnu také děti nebo je nechce. Přirozeně to vyplyne z konverzace. Sama můžeš rozhovor převést jinam, na to co tě zajímá. Ale budeš muset začít sama. Ale s některými věcmi se člověk začíná svěřovat až po čase, až k tomu člověku získá důvěru a tak nějak přirozeně plynou. Teď stejně nemáš moc jiných možností, takže ty procházky ve dvou jsou fajn a zpestření, i kdyby to mělo zůstat v kamarádské rovině. Mezitím uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 10:34

Může být prostě jen uzavřený, k tomu špatne zkušenosti… Sešli jste se už v soukromí, napr. u někoho z vás doma? Možná by pomohla sklenka vína, hezký film… Je to ale fakt zvláštní, když člověk nemá co skrývat, nevím, co je špatně na tom říct třeba: poslední vztah trval pět let, nevyšel… Další vztah si představuji tak a tak… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
58843
9.1.21 10:37
@Anonymní píše:
Dobré ráno,

asi to není to pravé :nevim: Brala bych ho zatím jako kamaráda, to se taky hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14875
9.1.21 10:37

No nejspolehlivější cesta na sblížení je sex.

Úplně nerozumím proč bych se s člověkem kterého si teprve oťukávám měla bavit o podobě vztahů, když jaksi ani není jasné, jestli spolu randíme.

Pokud je dotyčný introvertnější a spíš málomluvný, tak těžko z něj páčit osobní a citlivé věci - jedině že začneš mluvit sama o sobě, s takovou dávkou otevřenosti, jakou chceš od něj a uvidíš, jestli se přidá.

Ale obecně se v téhle fázi hledají témata které jednoho zajímají a druhý o nich chce něco vědět a nebo ještě lépe témata které zajímají oba.

Ale teda trávit půl roku planým žvaněním a pak zjistit že případný sex bude stejně plytký mi přijde jako plýtvání časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58843
9.1.21 10:39
@Dája999 píše:
Prostě špatná doba na randění :nevim:
Máte v podstatě jen jeden typ schůzky pořád dokola.Pokud z něj máš dobrý pocit - pozvat ho k sobě a společně uvařit / kouknout na film / cokoli, co vás oba baví? ( fakt nemyslím rovnou sex ;) )
K tomu „emočnímu přibližování“ - ne každý tohle zvládá po dvou, třech týdnech.
Může být uzavřenější a potřebuje čas aby mluvil " o vztahu, o vás " a víc osobně.
Sbližují právě společné zážitky, témata pak přijdou přirozeněji a v návaznosti na to společně prožité - vyplynou ze situace.
Ještě to nevzdávej :kytka:

pokud nemam zájem o sex, tak bych fakt chlapa domu nezvala a vaření bych nechala do mnohem vzdalenejsi budoucnosti, kdy uz by se to vyvinulo ve vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58843
9.1.21 10:42
@Pavlik Morozov píše:
Kdyz nekoho zeru, tam mu vybalim po tydnu vsechno?

když někoho zeru, tak mu nevypravím o výletech, ale chci ho vic poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat