Nerozvedená a těhotná s jiným

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulina1979
Závislačka 3373 příspěvků 24.03.12 21:37
nerozvedená a těhotná s jiným

Ahoj mám docela problém, nevíte někdo jak to je s tím když jsem ještě pořád vdaná, ale už víc než sedm let spolu s manželem nežijem, (ani nevím kde je mu konec) a s přítelem čekáme miminko. jediné co mám z roku 2004 je podepsané, je čestné prohlášení manželem, že se mnou nesdílí domácnost a nepřispívá mě na ni, kterou jsme sepsali na sociálce. V každém případě chceme aby byl jako otec uveden přítel, ale v OP mám napsáno že jsem vdaná a je tam i jméno manžela :(, nemáte s tím někdo zkušenost? do porodu už moc času nemám … myslíte že by nám pomohlo když by jsme aspoň měli podanou tu žádost o rozvod a to čestné prohlášení?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 24.03.12 21:42

Myslím, že by mělo stačit čestné prohlášení přítele, že je otec a že žádá o zápis do rodného listu. Ale jistá si nejsem.

veria
Nadpozemská drbna 26030 příspěvků 24.03.12 21:43

Nepomohlo. Buď se musíš do porodu rozvést a znovu vdat, nebo pak postoupit popření otcovstvi soudní cestou. Což bude asi komplikovane pokud manzel neni k sehnání…

cher
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.12 21:44
@lenulina1979 píše:
Ahoj mám docela problém, nevíte někdo jak to je s tím když jsem ještě pořád vdaná, ale už víc než sedm let spolu s manželem nežijem, (ani nevím kde je mu konec) a s přítelem čekáme miminko. jediné co mám z roku 2004 je podepsané, je čestné prohlášení manželem, že se mnou nesdílí domácnost a nepřispívá mě na ni, kterou jsme sepsali na sociálce. V každém případě chceme aby byl jako otec uveden přítel, ale v OP mám napsáno že jsem vdaná a je tam i jméno manžela :(, nemáte s tím někdo zkušenost? do porodu už moc času nemám … myslíte že by nám pomohlo když by jsme aspoň měli podanou tu žádost o rozvod a to čestné prohlášení?

V RL dítěte, bude zapsán jako otec manžel. Ono je lepší uzavřít první život i papírově a pak začít druhý. Bohužel nikoho nebude zajímat, že nesdílíte domácnost. Pokud se teda nezměnily zákony :think:

magratka
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 24.03.12 21:46

Otcem bude automaticky manžel. Jediná možnost aby byl po narození rovnou zapsán pravý otec je se do porodu rozvést a vdát se za nového partnera. Jinak se po narození dítěte musí soudně popřít otcovství manžela a potvrdit otcoství přítele.

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.12 21:46

Pokud nejsi rozvedená je za otce automaticky manžel.Dokonce je tam i nějaká lh§ta po rozvodu.Takže jediné co vám zbývá, je tebou nebo přítelem po porodu napadnout otcovství, udělají se testy DNA (nevím jestli nestačí jen čestné prohlášení :think: ) a bude vám vystaven nový rodný list.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 24.03.12 21:47

Ty jo to je absurdistán. To opravdu nestačí, že ten přítel podepíše, že je otec? :think:

Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 24.03.12 21:50

Bohužel je to jak píšou holky, Budete muset počkat až se prcek narodí, potom s RL podat žalobu o popření otcovství a pak prohlášením všech 3 „ty,manžel a biologický otec“ se popře otcovství tvého „manžela“ a pak teprve se tam může zaspat tatínek. U nás to trvalo 8 měsíců. Bohužel jinak to nejde :zed: Jo a musela jsem mít v porodnici souhlas se jménem od otce podepsanej jinak y i to jméno „křestní“ musel určit soud. Bylo by tam -nezjištěno- a na matrice mi říkala že to trvá cca měsíc což by nás taky otravovalo.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 24.03.12 21:51

@zichisek je tam tuším 300 dní od rozvodu. V rodině se bratránek rychle ženil. Nejdřív se ani brát nechtěli, pak si tohle někde přečetli a rychle se v 8m těhotenství brali.
Kamarád spadl do té 300 denní lhůty a jelikože chtěl být veden jako otec, tak museli k soudu. Kde ex řekl, že není otec, a kámoš řekl, že je otec. Pak se teprve změnil zápis v RL. Poplatek 1000,– zaplatil ex :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.03.12 v 21:52

Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 24.03.12 21:51
Hanule04
Závislačka 2625 příspěvků 24.03.12 21:52

Mám to to samý, už sice rozvedená sem, ale v té době už jsme byla těhotná, od rozvodu musí uplynout 300dní do porodu.
Otec dítěte v RL bude tvůj manžel, až dostanete rodný list dítěte musíte poslat na soud nějaký papíry o určení otcovství.

Leňule4
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 24.03.12 21:52
@veria píše:
Nepomohlo. Buď se musíš do porodu rozvést a znovu vdat, nebo pak postoupit popření otcovstvi soudní cestou. Což bude asi komplikovane pokud manzel neni k sehnání…

Přesně tak, můj bratr to měl úplně stejně. Jeho přítelkyně s ním otěhotněla, ale byla stále vdaná za jiného. Aby dítě nemělo příjmení manžela a nemělo ho napsaného i jako otce v RL, musela se hned rozvést a jelikož je daná lhůta státem, která říká, že i po rozvodu, narodíli se dítě do určité doby, je zákonitě brán za otce bývalý manžel. Nevím, kolik je přesně ta lhůta, zda 9 nebo 6 měsíců.
Bratr to vyřešil tak, že se přítelkyně rozvedla a hned co měla rozvodové papíry, tak se vzali, aby byl bratr v RL jako otec a mělo mimčo jeho příjmení.

Maartina7
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 24.03.12 21:53

kamarádka se odstěhovala od manžela za přítelem a začal probíhat rozvod…nedokázali se dohodnout, takže se to táhlo snad dva roky…asi po roce stále jako vdaná otěhotněla, dítko automaticky dostalo příjmení manžela (dokonce musel souhlasit se jménem dítěte) a pak teprve probíhal soud…ačkoliv manžel popřel otcovství, přítel se k otcovství hlásil, tak byly nařízeny testy DNA a poté teprve získalo dítko příjmení po skutečném otci…

Hanule04
Závislačka 2625 příspěvků 24.03.12 21:54

A ještě musíš mít do porodníce souhlas od manžela s křestním jménem, musí ti to podepsat a je tam i číslo občanky. Jinak bude dítě beze jména, bude mít jen přijmení.

Leňule4
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 24.03.12 22:02

To je síla, co je v tomto státě všechno možné.
Prostě je nejlepší, pokud skončí manželský vstah, to stvrdit i písemně rozvodovým papírem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama