Nervozne rucicky ?

34
4.1.05 09:43

Nervozne rucicky ?

Moj 4 mes. syn obcas velmi „myka“ rucickami. Doslova nimi sermuje. Viem, ze existuje Moorov reflex, ale ten by vraj mal zmiznut do 3 mes. U nas je to sermovanie dost velky problem, pretoze ked ho boli brusko, neustale sa rucickami budi, vyhadzuje dudlik a potom placka, lebo ho nema…atd. Je to niekedy dost na nervy. Nemate niekto informacie alebo dokonca osobne skusenosti ?
dakujem
Sona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
4.1.05 14:15

Ahoj,

můj dnes 4letý syn dělal přesně totéž. Málo spával, a když konečně usínal, tak si ručičkama nafackoval a opět byl vzhůru. Taky mě to dost vadilo, byla jsem unavená. U doktorky mi řekli, že má něco se svalovým napětím, dnes už nevím co. Nicméně nám nic neporadili (cvičení na úpravu svalového napětí …). Dnes je můj syn, dle vyjádření mnohých už na první pohled, jako z divokých vajec. Je neposedný, pořád musí mít něco v ruce, minimálně kope u stolu nohama, poposedává, pusu opravdu nezavře ani na minutu, i ve školce jsou z něj nešťastní. Samo, když po obědě nikdy neusne a neumí mlčet. Nadruhou stranu byl už od malička velmi zvídavý, naučil se písmena už v 1,5 roce, ve čtyřech letech čte plynule. Na svůj věk je velmi nadaný, ovládá i hlavní města států, vlajky…
Těžko říci, jestli to neustálé mávání ručkama se dá nějak napravit, nebo je způsobené vrozeným temperamentem. Ale i z tohoto období prcek vyroste a uteče to opravdu dost rychle a malej bude usínat sám a bez „nafackování si“.
Zkus se na to zeptat tvé doktorky. Asi jsem ti moc neporadila a snad tě nevyděsila.

Přeji zdravíčko
Lila + Tom 4r. + Petr 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
4.1.05 15:24

ahoj,
moje mala ma taky problemy s ruckama, je ji ted 11 tydnu, podle doktorky je to normalni, vzdycky rozhodi rucky a je vzhuru, vzdycky se lekne … napsala mi vit. B - pyridoxal (nebo tak nejak), pul tablety denne. podle svagrove - rehabilitacni sestra u miminek to rozhazovani neni moor.reflex, ten je kdyz mimco lezi na podlozce a kdyz s ni trhneme, tak rozhodi rucicky. jo na noc jsem balila pevne do pleny aby se tim trhanim nebudila, ve dne jsem to tak nechala. kazdopadne mam pocit ze se to zlepsuje, tak uvidime, vam drzim pesticky at se to zklidni a at si moc „neublizuje“. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.1.05 17:00

Lila, zeby som mala genia ? :D
Lenculka, to B-cko zabera ? Hovorila som s mojou Dr. este pred koncom 3.mes a povedala, ze je velmi temeperamentny…na jednej strane som rada, ze nebude utiahnute dietatko, ale z toho jeho temperamentu tiez vela nenaspime..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
4.1.05 17:39

Nasho Daninka (takmer 5,5mes.) tiez budia zo spania rucicky. Tak mu ich na noc zavinujeme… :wink: Mozno aj tebe bude stacit toto.
Pa!
schamka + Daninko
http://lilypie.com/baby1/050723/2/15/0/+1/.png:http://lilypie.com/…15/0/+1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.1.05 23:27

Ahoj Sonjo, něco podobného jsem tu před časem také řešila. Mám 3,5m chlapečka a ten měl ten samý problém, jako tvoje mimi. A k tomu byl ještě lekavý. dostala jsem pár rad, některými jsem se řídila (nošení v klubíčku, zvedání nejdříve hlavičky…) Přesně úderem 3m začaly problémy odeznívat a teď už akorát sem tam klepeme těma ručkama :) Odpovědi na můj dotaz najdeš v rubrice Miminka - dotaz : lekavé-dráždivé mimi. Třeba ti také něco pomůže. Držím palce!!!
Peťka a Rudy 14t a 2d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
5.1.05 11:15

ahoj,
SONJA - mam pocit ze je to lepsi, ale spis to pricitam celkovemu zklidneni, zeptej se na to sve dr., je to jen vit. tak proc to nezkusit. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama