Zjištění tatínka

267
3.1.05 14:48

Zjištění tatínka

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

120
3.1.05 15:22

Ahoj Martinka, podla mojich informacii partnerovi sa krv na urcenie skupiny standartne neberie. Iba nahlasis jeho skupinu a rh faktor v pripade, ze ty si rh negativ. Inak podla krvnej skupiny sa bezne otcovstvo neuruje koli tomu, ze hoci je matka napr. A a otec A tak dieta moze byt A alebo O = to zavisi od toho - a tu uz nastupuje tazka hodinka biologie, ci rodicia maju krvnu skupinu Aa (homozygotna) alebo A0(heterozygotna)…Priklad :

Otec AO
Matka AO

Deti mozu mat AA, AO, OO …

No a ak je jeden z rodicov napriklad AB a druhy O tak deti mozu mat skupiny A, B, AB, O

Dufam, ze som to nepomotala a bolo to aspon trosku zrozumitelne

Pa a drz sa !!!!

Lili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
3.1.05 15:39

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
3.1.05 16:49

Martino, ty skupiny jsou jednoduchy - predstav si, ze kazda skupina musi mit 2 pismena.
Tak treba A - je bud AA nebo A0 - neber to jako O ale jako 0 (nulu).

a jak je spano v predchozim prispevku: Ty mas treba Acko - pak muzes mit bud AA nebo A0. A dite od tebe dostane jedno tohle pismenko - Bud dostane A ( kdyz bys byla AA) nebo muze mit A nebo 0 ( kdz bys byla A0).

A druhe pismeno da partner. Kdyz by on byl treba B - tak zase je bud BB nebo B0. takze decku da B (kdyz by byl BB) nebo 0 ( pokud je B0)

A vysledek? AB, A0, B0 - takze potomek muze byt AB, A nebo B.

Krev otce budou chtit halvne pokud zjisti, ze ty jsi Rh negativni. A s dědičností Rh faktoru je to složitější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
3.1.05 16:49

Prepáč, že som to tak skomplikovala - chcela som hlavne povedať, že na základe krvnej skupiny otca sa nedá na 100% určiť otcovstvo, pretože partneri môžu mať deti s rôznymi krvnými skupinami … Otcovstvo sa dá určiť IBA testami DNA a to by ste museli obaja súhlasiť, alebo by otecko musel mať súdne rozhodnutie…Lili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
3.1.05 16:51

Lili ze by telepatie????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.1.05 20:09

Nezlob se, ale osobne uprimne lituji Tveho pritele. Planovat miminko s nim a zaroven „nechat se stahnout emocemi“ a vyspat se se svym byvalym… to mi prijde hodne ubohe a nezodpovedne.
Copak bys dokazala zit s tim, ze mozna to narozene mimi je tveho byvaleho a cely zivot se tvarit a namlouvat sobe i svetu, ze je jeho? To je hrozne. Opravdu je mi ho hluboce lito!
Mozna by stalo za to se nad sebou trochu zamyslet. Jak by asi bylo tobe, kdyby ses dozvedela, ze tvuj pritel prave ted, kdyz planujete mimco spolu, otehotnel se svoji byvalou??
Nic, omlouvam se, ale muselo to ze me ven. Kazdy strujcem sveho stesti.. Vim, ze kazdy delame chyby, ale musime si uvedomit i ty nasledky, ktere jsou pak na cely zivot.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.1.05 20:10

Krevní skupiny se dědí po rodičích ,ale třeba i prarodičích,tudíž jen podle skupiny matky a otce se neda jednoznačně říct,zda je mimčo „tatínka“.Bylo by potřeba genetické vyšetření,které se provádí jen na vlastní žádost.
Tudíž nemusíš mít strach z prozrazení jen kvůli krevní skupině.Ale nikdy nevíš,co vaší rodinu potká,která choroba a nutnost transplantace jak orgánů,tak kostní dřeně a malér je na světě.A ješte bolestnější.
Takže je na zvážení jak situaci vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.1.05 20:23

Ahoj Martino.
Víš určitě, že kdybys byla těhotná, podtoupíš riziko, že nebude tvého přítele? Vím sice z vlastní zkušenosti, že táta není ten, kdo dítě udělá, ale ten kdo ho vychová, hraje s ním pexeso a skáče přes kaluže, ale uneseš to, když budeš vidět jak dítko roste do podoby svého biologického otce (v případě, že jím nebude tvůj současný přítel)? Nechci a ani nemám v úmyslu dělat kázání o morálce, jen chci zasít semínko pochybnosti abys v budoucnu nelitovala. Každá malá aférka mimo trvalý vztah je moc vzrušující, jen rizika vyzrazení by se měla minimalizovat. Mluvím z vlastní dávné zkušenosti: otěhotněla jsem se svým expřítelem, který je malého vzrůstu a trošku při těle a můj muž je vysokánský a hubený..... . Rozhodla jsem se pro tajnou miniinterupci a přísahám, že nelituju a nikdy jsem nelitovala. Muž nic neví a pořád je to ten nejlepší manžel na celém světě, ale kdoví co by bylo, kdybychom měli třináctiletého klučinu, menšího než já a s podobou mého ex…? Opravdu potřebuješ rozvíjet debatu o krevních skupinách? (mimochodem i pro mne je to poučná debata, takže i za to holkám díky)
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
267
4.1.05 09:05

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
4.1.05 09:13

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.1.05 09:27

Martino, neříkej to. Radím ti to upřímně a bez obalu. Neznám nikoho kdo by takového rozhodnutí nelitoval. K oznámení nevěry je potřeba mít tolerantního partnera, který bude ochotný se o tebe dělit a to jsem pochopila, že tvůj partner není. Počkej jestli budeš těhotná, ale určitě mlč. Dr. Plzák řekl, že je důležité zapírat, zapírat, zapírat a když ho na tobě najdou, řekneš, že na tebe upad! Moje dost dobrá kamarádka se tím ve vztazích dlouho řídila. Sice jí žádný ze vztahů nevydržel - ne kvůli nevěře. Až jeden její přítel jí nevěru chtěl tolerovat (moc hodný kluk?), ale neunesl to oznámení a s obrovskými scénami se rozešli, přestože to měla „povoleno“. Můj bývalý kolega z práce zahnul manželce 3 dny po svatbě - byl opilý. A? No, řekl jí to! Takže konec manželství. Takových příkladů mám kolem sebe dost a dost a všechny potvrzují Plzákovo pravidlo. Promiň, upřímně a moc ti přeju, abys pro tentokrát nebyla těhotná. Těm co jsou narození pod šťastnou hvězdou se problémy řeší samy. Patříš k takovým lidem?
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.1.05 09:32

Přeji ti ten krásný pocit, milovat se se svou bývalou láskou. Pocit nekonečného štěstí, že jsem to zase já, kdo skončil v jeho náruči, že on mě možná miluje jako dřív, vzpomínky, kouzlo noci. Jen člověk by měl být připraven nést následky takových povyražení a to ty evidentně nejsi! Nežijeme v telenovele, jenom jsme jimi okouzleny a máme zatemnělé mozečky, když se necháváme k něčemu takovému strhnout. Stejně jako Radina Ti přeji abys byla dítětem štěstěny a nemusela řešit následky. Štěpánka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.1.05 09:33

Mě sestřička říkala, že otec kt. já uvádím, není pro ně jistý, že stejně, kvůli miminku musí počítat s tím, že je neznámý, aby byli připraveni na případné komplikace co se mimča týče. No nic moc, kdyby to vybalili na budoucího otce :( , ten by se asi divil. I když jsem sestřičce tvrdila, že u mě je to tedy 100% - měla jsem ve svém životě jen svého současného manžela, tak mi říkala věřit může, ale nemusí. A to je to velmi milá a sympatická sestřička.
Situaci Ti vůbec nezávidím, a nevím jak bych jednala. V první řadě počkej až budeš vědět, jestli jsi nebo nejsi těhu, ale zase nadruhou stranu riskovat potrat by se mi nechtělo. Sama jsem jeden nechtěný prodělala - mimi přestalo se vyvíjet, takže já bych další i z tohoto důvodu asi neriskovala - zatím mimi nemám a stále nevím jestli mi ten nechtěný potrat neudělal neplechu.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
267
4.1.05 09:41

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu