Nervozní autista

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanca1012
Kecalka 105 příspěvků 07.09.19 21:21
Nervozní autista

:mavam: Ahoj chtěla bych poprosit o pomoc pokud má někdo něco stejného doma protože už si nevím rady :roll: Syn diagnoza Atypicky autismus a stredne tezka ment. retardace (nemluví)v Listopadu 6 let. Vsechno se tak nejak da zvladnout smirena jsem snad se vsim i s tim ze bude hur… Je to zlaticko snaži se jen proste ty jeho zachvaty vzteku a hlavne jakym chovanim to dava najevo.. (krikem. kousanim, a mlacenim druhych) hlavne kdyz se mu neco zakaze nebo se po nem neco chce kdyz on nechce :think: ted ve skole ( pripravka - katastrofa co se tyce okoli deti a ucitelek) Otazka zni jak jak zmirnujete ty zachvaty vzteku nebo nejaka rada jak ho uklidnit nebo co pri tom delate drzeni proti jeho vuli ay se uklidnil nepomaha je pak jeste vic nastvany… ( opravdu se snazim vse vysvetlovat ze nesmi nebo ze musi pockat dopodrobna jako miminku aby tomu rozumel ale stejne…) :roll: prosim prosim nejake rady. Dekuji mooc :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pavlahar
Kecalka 126 příspěvků 07.09.19 21:39

Ahoj, já se přidám. Syn v listopadu bude mít 6 let, ale má jen ADHD a PAS. Dnes záchvat hodinovej, uklidnit nešel, já mám modřiny, on je domlacenej, věcí zničených. Má sílu jak 100 koní. Vše, co dřív fungovalo přestalo platit. Řádu nemám, počkám, zda někdo pořadí něco prinosneho :nevim:

Tarjei
Kelišová 5026 příspěvků 07.09.19 21:41

Nekdy je proste cas na medikaci. Syn ma 12 let, pas, smr. Uz tri roky ma leky jinak by uz asi byl nekde prikurtovanej a ja nejspis zalem taky. Jinak jsem hodne trpeliva no…

Tarjei
Kelišová 5026 příspěvků 07.09.19 21:43

Jinak tyhle deti jsou horsi na jare a na podzim, lita tlak a jim to nedela dobre.

Hanca1012
Kecalka 105 příspěvků 07.09.19 21:49

:roll: koukam ze nejsem sama… me teda pomaha nadavat jakoze zakricet a za trest do postele a prikryt se dekama ale ne vzdycky hlavne v te skole se prece nemuze zakryvat dekama :roll: :roll: :roll: nevim co s tema detma me se taky zda ze je to horsi a horsi hlavne maji vetsi a vetsi silu kdyz si pomyslim ze kdyz to nejak neukociruju e bych za par let o nej i mohla prijit praska mi :srdce:… proto volam uz o pomoc… on syn medikovany je bere chloroprothyxen ale zadna slava ma brat po pulkach rano odpo a vecer jenze slae davam cely rano (pri castych zachvatech vteku i odpo pulku) a vecer taky celej a stejne buraci :nevim:

truelly
Závislačka 3516 příspěvků 07.09.19 21:55

Středně těžká mentální retardací a přípravka??? A to je v normální ZŠ? Nemá být ve speciální?

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 07.09.19 22:38

@truelly autisticka specka má přípravný ročníky, neboj, žádné normální dítě na autistu se stmr koukat nemusí…

MaM
Kecalka 105 příspěvků 19 inzerátů 07.09.19 23:09

Dnešek byl asi vydatný všude. My taky válčili celé dopoledne (syn 15 let, autista, dmo, smr), možná za to opravdu může to počasí. Před cca 4 lety jsme dostali Zoloft (antidepresivum), sám sebe kousal, nás kousal. Teď to ale nějak nefunguje, příští týden jdeme na dva dny na neuro-vyšetření do nemocnice, tak doufám ve změnu léků. Jinak - jak začne ječet a vztekat se - nepomáhá nic - a vydrží řvát třeba tři hodiny.

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 08.09.19 06:39

Jinak -zmena režimu, počasí, tlaku… on je to pro ne fest zahul. A pokud šel poprvé do přípravky, tak noví lidé, prostředí, spolužáci k tomu.
Jak píše Tarjei - jaro a podzim stojí za prý a pak hojně ještě období kolem Vánoc, pokud si ho víc uvědomují.

Murka
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 08.09.19 09:18

Pokud jsou záchvaty časté, je při nich nebezpečný sobě i okolí, je možná na čase zkonzultovat s lékařem nějakou medikaci. A neboj se, nejdřív se nasazuje něco slabšího v malých dávkách. Máme autistu v rodině a naštěstí není vzteklý stále, má jen období, kdy je to špatný (většinou na podzim, začátek šk. roku, změna režimu po prázdninách). Nasazují mu léky, název tedy nevím, ale je to pak lepší.

Hanca1012
Kecalka 105 příspěvků 08.09.19 09:20

Do speciálky mi ho nevzali :roll: prý málo děti na to aby se otevřela a to byla od nás nejbližší 20km :nevim: tady je místní zš a pak přípravka kde takove deti berou v potaz je tam asistentka jen je tam sam mezi par detickama ktery jsou max opozdeny :think: chapu nove prostredi a pid vytahla jsem ho z domaci pohody a režimu do něčeho novyho a neznámého jenže mě jde o to že kousat ucitelky a děti nemůže… taky jdeme teď v zari k psycholozce a medicce tak doufám že mu dá nějaké jiné prášky… i když jsem proti předkům ale bez toho to asi fakt nepůjde :( takže vlastně s tím vztekem se nedá nic dělat max prášky na umírněný a být trpělivá tak to je mi fakt všech maminek s takovým detma líto :think: protože tohle je vyčerpávající vic než celá škola děti..

Hanca1012
Kecalka 105 příspěvků 08.09.19 09:33

@MaM noo to znám taky někdy si říkám že ty prášky asi budu taky potřebovat.. a to je malej :roll: a do toho mám ještě dcerku 2 měsíční ta je zlatá o ni opravdu ani nevim tak díky bohu za to s přítelem nejsem ten se k němu ani nehlásí jako otec jsme na něj jen my dva jeho nevlast. tatka a já všichni v okolí od něj dávají ruce pryč je hyperaktivni až hrůza a pak ty jeho scénky.. taky doufám že mu dají jiné prášky když už chodí aspoň do te skoly. Můžu se zeptat jak dlouho pozorujete cca že ty prášky mají účinek na to aby ho sklidnili my třeba máme ten chloroprothyxen že začátku lepší ale teď kdybych ho tím cpala jako bonbonkama nic… (to samozřejmě nedelam)

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 08.09.19 10:57

@Hanca1012 prosím tě, kde to zijes? I u nás (prd.el světa krizena s pastvinou a lesem) je specialka v bývalém okresním městě. A nemůžou neotevrit první třídu, tam se to micha podle schopnosti (coz mnohdy neni optimalni). Neumím si představit stmr v normo první třídě.

Hanca1012
Kecalka 105 příspěvků 08.09.19 12:07

@Katche no prý málo děti aby se mohla otevřít :? Speciální pro autisty tehdy jsme byli v škole Orli v Liberci to byla predskolni ta přípravná ale nechci ho dát až za rok chci aby na to byl připravený takže sem ho dala sem k nám sice to není ním moc ale ucitelky fajn a jsou na něj hodný jenže on je ma tak nějak… u něj je těžký upoutat jeho pozornost hlavně je to 1.malá třída je tam cca 5 žáků ktery se učí a nás Damianek tam pobíhá bere všelijaké hry v krabicích vše vysypava skáče na míči a pod… nedokáže se soustředit když je tam plno děti učitelka pořád něco mluví a děti si tam povídají a křičí jeden přes druhého on potřebuje klid takhle to nevidím moc dobře no… pokud to nepůjde budu muset vymyslet něco jiného kam ho dát a najít něco lepšího asi.. na něj se prostě musí pomalu a ne ho hned přehodit vlkum nejspis.. a jinak jak vlastně reagovalo vaše dítě že začátku na nové prostředí děti a pod..

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 08.09.19 12:50

@Hanca1012 myslím, že to nebyla šťastná volba. Je přetíženej, smyslově a nechápe, co se chce a má dělat. Do takhle malý třídy asi AP neseženou, aby tam někdo byl jen pro něj. Jak komunikuje, je funkčně verbální? Možná by stálo za to kouknout po okolí a dát ho do speciální školky.
Potřebuje asi rozvíjet úplně jiné věci než normální dítě v přípravce, ne? Sebeobsluhu, komunikaci, nácvik pracovního chování.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama