Nervy z návštěvy tchána

Anonymní
11.12.19 01:55

Nervy z navstevy tchana

Zdravim, anonym nebo smazat…
S manzelem mame novy domov, ktery postupne, pomalu zarizujem, mame radi kvalitni dreveny, skleneny, kovovy nabytek, takze vybaveni jde kvuli penezum pomaleji nez kdybychom vse nakoupili v ikei,.. no a na vikend se ohlasil tchan se svagrovou, jejim pritelem a dedou, ze uz ten dum konecne chteji videt(nedali nam ani korunu)…a ja uz ted mam osypky, tchan vsechno kritizuje, pomlouva, na tchyni je jak pes, do oci ji rekne, ze jidlo je blaf a klidne plivne zpet do talire sousto :zed: kdyz nam tchyne vola a pta se co je noveho a my rekneme ze mame treba novy stolek k tv tak z pozadi je slyset tchan jak se smeje a ofrnuje, co jsme zas koupili za smejd :,( na svatbe nam pomluvil snad i ubrousky a nahlas komentoval vzhled ostatnich hostu.. furt si hraje na stredobod vesmiru, svagrova ta zase do vseho reje a dela si ze vseho srandu, treba se zeptala na muj parfem, tak jsem ji ho ukazala a ona se mi vysmala, ze na co parfem za 1000 kdyz stejny maji v trznici :roll: nebo kdyz jsem mela zanet ucha a odmitla jsem se s ni vybabovat po telefonu tak se mi vysmala jakej jsem hypochondr :cert: ja uz mam z te navstevy osypky, jeste budu varit slavnostni obed, (varim myslim obstojne, nic za co bych se stydela) protoze tchan do restaurace nepujde, ale uz vidim a slysim jak pomlouva vybaveni, zahradu, a hlavne jak se bude chovat u toho obeda :cert: varila jsem akorat u tchyne dynovku, tu odmitl, kdyz jsem prinesla treba chlebicky tak snedl jen uzeninu a syr a zbytek hazel zpet, na vanoce nam vzdy vraci darky, ze to jsou kraviny.. manzel je tu taky nechce, ale uz se vymlouvame skoro pul roku, ja uz od vcera suruju a stejne mu to nebude dobre, nejradsi bych se nekam vyparila, ale to bych byla za nejvetsi satorii :,( proste nesnasim sveho tchana…Mam z toho splin, ze co jen zavru oci tak slysim ty jeho kecy :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7761
11.12.19 02:16

Už jste se někdy vůči jeho chování vymezili? Já bych to brala jako dobrou příležitost k tomu to udělat. Naprosto ve vší slušnosti, ale asertivně mu říct, jak se ke mně bude chovat v mém vlastním domě. A pokud se mu to nelíbí, tam jsou dveře. Samozřejmě v tom musíš být ve shodě s přítelem, ale pokud by se tchán nadále choval jako dobytek a například plival mnou uvařené jídlo zpět do talíře, tak bych se klidně jako ta satorie zachovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 02:23

@Michelle_M kolikrat jsme se ohradili kdyz komandoval tchyni nebo mel nevhodne poznamky na nas ci na nas zivot, tak rekne at nedelame bububu, ze jsme jeste telatka :pocitac:, jednou tchyne chtela na sushi, ze ho nikdy nemela, tak se pozval taky, bylo to sushi na tom pase, rval po servirkach ze chce pribor a ne zadne tycky, pak to tam taky plival, a rikal co to je za humus proc jsme ho tam tahali :pocitac: me bylo na zvraceni… :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
14921
11.12.19 02:32

Nesmíš si to nechat líbit…to, že se chová jako největší despota je, že si to nechavate líbit. Respektuj to, ale odsud podsud.
Pokud bude remcat, ostře se vymezuj.
Možná vám to bude kazit vztahy, ale s takovým člověkem se vycházet nedá.
A že tchýně si nechá srraat na hlavu, je její věc..vy to dělat nemusíte..A když to nebude ani tak respektovat..utlumte vztahy na minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 03:08

@Malike my prave se nevidame s tchanem vubec az na vanocni svatek, tchyne je v pohode, ale ted se pozval, bydlime na horach a tchan je celkem sportovne zalozeny, ma rad dlouhe tury tak uz mam strach jak si bude se zalozenyma rukama prohlizet dum jak pansky synek a planovat jak u nas bude :zed: Manzel je zas trosku mekejs aby ho vykopl, protoze ho tchan fakt sjede jak 13leteho a stahne ocas :zed: a kdyz se ozenu ja tak je to zase bububu ty moje snasko :cert: on furt rika co mame dum, ze budeme mit povinnost se o nej postarat, az nebude moci, ze do pecovaku nepujde…

• Citovat
  • Nahlásit
11.12.19 03:08

K čemu takovéhle lidi? Pošli je do háje
Jestli máš ráda tchýni, tak pozvi jen jí a ostatní až se začnou chovat jak se sluší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
11.12.19 03:13
@Anonymní píše:
@Malike my prave se nevidame s tchanem vubec az na vanocni svatek, tchyne je v pohode, ale ted se pozval, bydlime na horach a tchan je celkem sportovne zalozeny, ma rad dlouhe tury tak uz mam strach jak si bude se zalozenyma rukama prohlizet dum jak pansky synek a planovat jak u nas bude :zed: Manzel je zas trosku mekejs aby ho vykopl, protoze ho tchan fakt sjede jak 13leteho a stahne ocas :zed: a kdyz se ozenu ja tak je to zase bububu ty moje snasko :cert: on furt rika co mame dum, ze budeme mit povinnost se o nej postarat, az nebude moci, ze do pecovaku nepujde…

No..je to prostě despota. A starat se o něj = přijít o nervy.
Pokud přítel a ty na něj neslapnete už teď..bude se po vás vozit furt.
Buď se vzpamatuje i partner a uzemnite ho oba, nebo mu řeknu, ať si otce hostí on a ty během návštěvy nebuď doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 03:32

Prave ze jsme zvali tchyni, ale on ji nepusti a musi se vsude vecpat, ona mu dela sluzku, byt je na tchana a svagrovou, k nam jit nemuze, bydlime 240km od jeji prace, na ubytovnu nechce, protoze by ji ponizoval jeste vic, manzel je tu nechce, deda je po mrtvici na voziku, nevi o svete a manzel to blbe snasi protoze to je pro nej vlaste jako otec, ze on ho vychoval a byl ten muzsky vzor, beztak ho sem bere jen abychom ho nevypalkovali, protoze pro manzela je dedecek jako otec…

• Citovat
  • Nahlásit
740
11.12.19 05:27

Nenech si to libit, ani manzel! VAS DUM, VAS HRAD, VASE PRAVIDLA! To by bylo neco na me… Druhy manzel moji mamky je stejny buran jako tvuj tchan, vzdycky do nas ryl, kritizoval i styl jakym dychame. Jeho decka jsou svate, my jsme nemozni, neschopni, lini. Dame darek, predvadime se co si muzeme dovolit koupit. Nedame darek, jsme nevdecni parchanti co neznaji slusne chovani. Ze on nam nikdy nedal nic… No a? On neni nas otec. Jak jsme se odstrihli do sveho, u nas doma drzi usta. Klidne se s nim hadame, branime se. Jsme dospeli a takovym reditelum zemekoule je treba nastavit zrcadlo. Tobe se to nelibi? Jeste ze nas to nezajima, my jsme moc spokojeni. Tobe to nechutna? My to ale jime bezne a radi, my zas nemusime zabijacky s koprovku. Bylo to podle tebe drahe? Nam cena vyhovovala, proto to mame. Vybral bys neco jineho? No, tak si to pak kup k sobe, my jsme spokojeni. Jsme rozmazleni parchanti? Klid, at ti nerupne cevka. Jed radsi domu, nikdo te sem chodit nenuti. TO ZVLADNETE! Oba se s manzelem odvazte. Jste dospeli, sikovni, samostatni. Zamindrakovany vecne nespokojeny chudak ma dost problemu sam se sebou. At si na to sezene prasek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
11.12.19 06:41

:hug: chápu, že nám se to dobře píše, ale v reálu jsi to ty, co to musí vyslovit. Já si taky kolikrát maluji, jak co řeknu a pak sotva pípnu :mrgreen: ale třeba překvapí a bude u Vás potichu. Ale jestli je takový stále, já bych už taky bouchla, když se naštve, tak ať :nevim: když se vídáte minimálně, žádné horší vztahy nastat nemůžou. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
11.12.19 06:44
@kve-tinka píše: :hug: chápu, že nám se to dobře píše, ale v reálu jsi to ty, co to musí vyslovit. Já si taky kolikrát maluji, jak co řeknu a pak sotva pípnu :mrgreen: ale třeba překvapí a bude u Vás potichu. Ale jestli je takový stále, já bych už taky bouchla, když se naštve, tak ať :nevim: když se vídáte minimálně, žádné horší vztahy nastat nemůžou. :kytka:

Taky záleží jaká je kdo povaha :mrgreen:
Já jsem něco jako nádoba…tak dlouho se přilíva..až praskne.
V mém případě bouchne..takže věřím, že když by mě vyprovokoval. tak to, co bych mu řekla, by si za rámeček nedal a vztahy na bodu mrazu do konce života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
11.12.19 06:51

Jakpak copak :nevim: Normálně bych ho územníl, hned při prvním rypani. Začala bych se smát a řekla mu, že jeho názor je to poslední, co tě zajímá. Případně rovnou poslat do prd… Vůbec se nemáš čeho bát. Váš dům, vaše rodina, vaše pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7868
11.12.19 07:03

Tvl takovyho dementa jsem mela za tchana 13 let. Ze ho nevidam povazuju za bonus k rozvodu.
Jednou jsem ho servala, utekl prede mnou. Na tyhle sra.ce se musi tvrde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14490
11.12.19 07:05

Teda, to je dílo 8o Jak říkají holky, musíte se vymezit, horší už to nebude. Řeknu Ti, jak krotím našeho pubertálního psa, když něco přepískne, funguje to i na lidi. Akorát Tobě to bude trvat déle, protoze muj pes je narozdil od Tveho tchána hodnej a chytrej :mrgreen: Nejdřív mu řeknu A dost už!, důrazně, ale normálním hlasem (Ty řekneš třeba Nemluv se mnou tímhle tónem, chovej se u jidla normálně) a když to nezabere, odcházím z místnosti. Normálně preruš, co zrovna děláš - prohlidku domu, polož příbor - a jdi si dělat neco jinam. Pokud by za Tebou lezl a měl kecy, jdi se projít ven. Je to otrava, zpočátku to treba budeš muset dělat často, ale fakt to funguje. Druhá možnost je uplne tohle chování i jeho kecy ignorovat. To dělám u sveho despotického otce já, ale ten je slabý odvar tchána. U toho bych volila výcvik. Drž se a přežij to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
11.12.19 07:10

Hele, je to na vás. Pokud se necítíš na drsnou konfrontaci, zkus si to nacvičit.

Já bych je v rámci zachování zdraví nezvala.

Když by mi udělali na první návštěvě dusno, víckrát bych je nepřijala do domu. Ať si řvou na zahradě a pomluví vás před širokou rodinou. Jak psaly holky výše, můj dům, můj hrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat