Urgovali byste přání k Vánocům?

Anonymní
6.12.19 09:24

Urgovali byste přání k Vánocům?

Prosím anonym. Nechci být spojená s nickem. Před cca 3 týdny jsem poprosila manzelovu sestru, aby mi napsala, co chtějí jeji deti (5, 3) od Ježíška. Asi se na to vyprdla. :D Mame takovy nijak extra vřelý vztah, ale slušný. Nicmene znovu zjišťovat nechci, abych se nevnucovala. Dala jsem si termín do 10.12. Pak neco koupím sama. Asi tusim zájmy, vim, co potesi, ale snad nrdostanou 2×. :think: Urgovali byste, nebo nakoupili sami bez toho, aby rekla ona? Nechci zklamání, ale taky ne resit na poslední chvili, fronty, tlačenice. Sama sháním ted pro své deti, rodinu. :think: Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50243
6.12.19 09:25

Normálně bych se jí znovu slušně zeptala. Na tom není nic špatnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
6.12.19 09:27

Normálně bych se zeptala znovu. Já třeba taky občas něco vypustím z hlavy a byla bych ráda za připomenutí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10912
6.12.19 09:27

Ještě jednou bych se zeptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
6.12.19 09:30

Koupila bych podle svého. Tyhle dětičky jsou malé, ty budou mít radost ze všeho, to není jako u puberťáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875
6.12.19 09:30

Když ji napíšeš něco ve stylu: „Maruš, nezapomněla jsi na mě s tím přáním k ježíšku pro děti? Chtěla bych dárky nakoupit už teď a vyhnout se tak největšímu předvánočnímu shonu. Díky moc“. To žádné vnucování není. Třeba na to jen pozapomněla (pro tohle já mám pochopení :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17374
6.12.19 09:31

Já bych se upřímně neptala ani jednou. Předpokládám, že nebudeš kupovat dárky za několik tisíc a u takhle malých dětí se většinou nesekneš, uděláš radost čímkoli v okruhu jejich „zájmů“. Můžeš si pro jistotu nechat účtenky, ale vážně myslíš, že se s rodiči trefíš zrovna do stejného Dupla, knížky nebo plyšáka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11164
6.12.19 09:33

Urgovala bych, zavolala bych, slušně bych řekla, že nechci nakupovat v předvánočním blázinci, tak jestli ti dá tip, nebo jestli můžeš koupit např. X, Y, Z
Já to takhle se ségrou a bráchou dělám taky, vždycky se navzájem zeptáme, ale zároveň každý navrhne i tipy, co ho napadají. Je to fajn, když vidím, že přemýšlí o tom, co udělá mým dětem radost. Brácha si většinou třeba jeden z těch mých tipů pro jeho děti vybere, ségra většinou ne (ale napíše slušně např., že už je to moc podobné tomu, co dostanou od někoho jiného, nebo že tohle je super tip, ale jestli může poprosit až na narozky apod.). Nikdo se neurazí, důležité je, že děti mají vždycky radost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31763
6.12.19 09:36
@Anonymní píše:
Prosím anonym. Nechci být spojená s nickem. Před cca 3 týdny jsem poprosila manzelovu sestru, aby mi napsala, co chtějí jeji deti (5, 3) od Ježíška. Asi se na to vyprdla. :D Mame takovy nijak extra vřelý vztah, ale slušný. Nicmene znovu zjišťovat nechci, abych se nevnucovala. Dala jsem si termín do 10.12. Pak neco koupím sama. Asi tusim zájmy, vim, co potesi, ale snad nrdostanou 2×. :think: Urgovali byste, nebo nakoupili sami bez toho, aby rekla ona? Nechci zklamání, ale taky ne resit na poslední chvili, fronty, tlačenice. Sama sháním ted pro své deti, rodinu. :think: Děkuji.

Slušně zeptat se snad není problém. Jestli ti vadí nakupování v obchodech, tak to objednej. Švagrová není rodina? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31763
6.12.19 09:38
@unuděná píše:
Já bych se upřímně neptala ani jednou. Předpokládám, že nebudeš kupovat dárky za několik tisíc a u takhle malých dětí se většinou nesekneš, uděláš radost čímkoli v okruhu jejich „zájmů“. Můžeš si pro jistotu nechat účtenky, ale vážně myslíš, že se s rodiči trefíš zrovna do stejného Dupla, knížky nebo plyšáka? :think:

Jo, my jsme málem dostali stejné Duplo (mašinku) a pak jsme dvakráz dostali autíčka z Lidlu. Dotyční se předem nezeptali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 09:38

@Russet Proč tak rypave? Tak lépe širší rodinu. Stačí?

• Citovat
  • Nahlásit
31763
6.12.19 09:39
@Popokatepetla píše:
Když ji napíšeš něco ve stylu: „Maruš, nezapomněla jsi na mě s tím přáním k ježíšku pro děti? Chtěla bych dárky nakoupit už teď a vyhnout se tak největšímu předvánočnímu shonu. Díky moc“. To žádné vnucování není. Třeba na to jen pozapomněla (pro tohle já mám pochopení :mrgreen: )

Já jsem taky hlava děravá, takže mám celkem pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
6.12.19 09:40
@Anonymní píše:

Bezne to v rodine urgujeme navzajem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A jeste z toho mame srandu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
6.12.19 09:40

Úplně upřímně, já bych dárečky mezi neteřemi a synovci na vánoce zrušila. Děti toho majjí až nad hlavu, doma plno zbytečností. Bohatě stačí drobnosti na narozeniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17374
6.12.19 09:41
@Russet píše:
Jo, my jsme málem dostali stejné Duplo (mašinku) a pak jsme dvakráz dostali autíčka z Lidlu. Dotyční se předem nezeptali.

A? Vždyť je to naopak super, kompatibilní - víc kostek, víc autíček ;) Nám se ještě nepodařilo dárek duplikovat, ale je to asi tím, že my jako rodiče obvykle koupíme něco drahého, co by babičky (natož naši sourozenci) nekupovali a tím se to eliminuje. Ale chápu, že pokud celá rodina nakupuje dárky v Lidlu, tak tam to riziko prostě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat