Problém s návštěvou rodiny

Anonymní
8.12.19 10:44

Problém s návštěvou rodiny

Ahoj všichni nastala u mě situace, z které jsem víc než rozčarovaná a nevím jak na ni zareagovat. :think: Pokusím se být stručná. :D
Před pár lety jsme se já, brácha, ségra a rodiče dohodli, že se každý rok o vánočních svátcích sejdeme doma u jednoho z nás, že vznikne taková tradice.
První tři roky nebyl problém a ještě včera to vypadalo, že se uskuteční i čtvrtá návštěva. Jenže jsme obdrželi zprávu od bráchy, že den předtím přijede rodina jeho partnerky a už by toho na ně bylo moc. Věděli to hodně dopředu, že jsou na řadě a my dostaneme košem kvůli jiné rodině? Řešení zatím nevymysleli, ale předpokládám, že očekávají, že se toho ujme někdo z nás ostatních. Jenže minulý rok to bylo na mě a upřímně se mi do toho nechce. Ségra a rodiče to striktně odmítli, že jde o princip a že jednou za čtyři roky by si to měli umět zařídit. Jenže co teď? :(
Jak byste to prosím vyřešili vy? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
8.12.19 10:49

Domluvila bych se s brachou pro zachranu rodinne tradice, ze to letos udelas za nej u vas s tim, ze az budes na rade ty, on to udela na oplatku u nej, takze ty tedka dvakrat a on pak dvakrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10794
8.12.19 10:54

Nj, třeba rodina jeho partnerky má stejný zvyk a teď holt přišla řada na jeho partnerku ;) tak pokud se neumíte dohodnout ani na takové věci, jako je rodinná návštěva, tak se na to asi vybodněte, protože o setkání asi až takový zájem nemáte, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11048

Tohle je těžký, ona chce být na vánoce i se svou rodinou, což je pochopitelný, dalo se čekat, že tahle situace jednou nastane :nevim: Že už by toho bylo moc, myslí jak? Hodně lidí, nebo práce? Tak se asi budete muset nějak domluvit. Ty a sestra nemáte partnery, co by chtěli trávit vánoce se svou rodinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18810

No já bych mu řekla, že to věděl a měl s tím počítat, takže bohužel toho na něj letos bude moc…já bych se toho neujala za něj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
8.12.19 10:59

Tak to bude taková tradice, že když přijde řada na bráchu, tak bude každý doma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
8.12.19 11:04

Jo jakože máte tradici, že ať už si brácha najde kohokoliv, tak slečna bude smažit v lepším případě řízky v horším od půlnoci péct kachnu a lítat jak hadr na koštěti. Opravdu chápu, že zřejmě panu gaucakovi řekla NE. My máme tradici jinou, víkend před Vánoci jdeme do restaurace a zároveň si i měníme dárky v igelitkach, cukroví. Pak máme klid, nemusíme se zas hnát 25.12. 100 km na návštěvu a vidíme se zas po novém roce třeba. Jezdíme tedy pak jen ke tchyni na Vánoční svátky na oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6002
8.12.19 11:06
@amylon píše:
Tak to bude taková tradice, že když přijde řada na bráchu, tak bude každý doma :mrgreen:
🤣 🤣 🤣
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 11:08
@sagina píše:
Nj, třeba rodina jeho partnerky má stejný zvyk a teď holt přišla řada na jeho partnerku ;) tak pokud se neumíte dohodnout ani na takové věci, jako je rodinná návštěva, tak se na to asi vybodněte, protože o setkání asi až takový zájem nemáte, ne?

Její rodina žádnou tradici nemá, navštěvují se asi každých čtrnáct dní. My se všichni sejdeme pohromadě opravdu jen na ty svátky. Bydlíme totiž od sebe velmi daleko, zatímco její rodina bydlí kousek od nich. Proto mě velmi ranilo, že dostali přednost. A proto nemám vůbec chuť něco organizovat, když jsme evidentně na druhé koleji… :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 11:14
@Bubla Bůčková píše:
Jo jakože máte tradici, že ať už si brácha najde kohokoliv, tak slečna bude smažit v lepším případě řízky v horším od půlnoci péct kachnu a lítat jak hadr na koštěti. Opravdu chápu, že zřejmě panu gaucakovi řekla NE. My máme tradici jinou, víkend před Vánoci jdeme do restaurace a zároveň si i měníme dárky v igelitkach, cukroví. Pak máme klid, nemusíme se zas hnát 25.12. 100 km na návštěvu a vidíme se zas po novém roce třeba. Jezdíme tedy pak jen ke tchyni na Vánoční svátky na oběd.

Ale ona byla u toho, když se to domlouvalo a byla hned pro.
Já taky strávila s přítelem mnoho času přípravami, ale jednou za pár let mi to nepřijde jako něco hrozného. Neřeknu kdyby to bylo před tím než se stala součástí rodiny, ale takhle to beru jako podraz. :(

• Citovat
  • Nahlásit
18795
8.12.19 11:14

Hele a to teď fakt čekáte má to :no, tak co s vámi, no tak pro klid v rodině teda jo, no :roll: a pak přijdete a budete se smát jak měsíčky nad hnojem a chlubit se známým tradici :nevim: já bych tam nejela teda už a bratrovi to „připsala na účet“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9902
8.12.19 11:15
@Anonymní píše:
Její rodina žádnou tradici nemá, navštěvují se asi každých čtrnáct dní. My se všichni sejdeme pohromadě opravdu jen na ty svátky. Bydlíme totiž od sebe velmi daleko, zatímco její rodina bydlí kousek od nich. Proto mě velmi ranilo, že dostali přednost. A proto nemám vůbec chuť něco organizovat, když jsme evidentně na druhé koleji… :palec:

Urcite bych vánoce nebrala opět na sebe. Prostě brácha ať trochu hrabne a udělají vánoce u nich. Tři roky měli na odpočinek, tak teď ať se trochu posnazi. A jestli její rodina přijede den před vánoci, jaky je problém v tom, abyste tam na Štědrý den byli vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
8.12.19 11:16

Jinak vám do budoucna navrhuju tu restauraci, zvlášť v takhle velké rodině. To bydlíte všichni ve vila domech ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
8.12.19 11:19
@karkarka píše:
Urcite bych vánoce nebrala opět na sebe. Prostě brácha ať trochu hrabne a udělají vánoce u nich. Tři roky měli na odpočinek, tak teď ať se trochu posnazi. A jestli její rodina přijede den před vánoci, jaky je problém v tom, abyste tam na Štědrý den byli vy.

Myslí spíš vánoční svátky, takže tři dny srumec. Jako ke mně by se osm dospělých a bůhví kolik dětí nevešlo ani smykem. No ale chápu dohodli se, asi se něco stalo. Paní třeba potratila, nemají finance, vygradoval vztah s tchyni, někdo má neposlušné děti, nevhodné poznámky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18810
8.12.19 11:24
@Anonymní píše:
Ale ona byla u toho, když se to domlouvalo a byla hned pro.
Já taky strávila s přítelem mnoho času přípravami, ale jednou za pár let mi to nepřijde jako něco hrozného. Neřeknu kdyby to bylo před tím než se stala součástí rodiny, ale takhle to beru jako podraz. :(

A ta její rodina by tam měla být současně s vámi? Jo, já bych to brala taky jako podraz, takže bych mu řekla, že buď se zvedne z gauče a udělá co má nebo se končí s tradicí…máte se tam sejít všichni na oběd nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat