Nesaje mi z prsu

Hanča21
3.11.09 08:56

nesaje mi z prsu

Dobrý den,
mám 14 denní miminko a už od narození mi nechce sát z prsu, v porodnici jsme se sestřičkami zkoušely všechny možné finty a nic. Musím tedy odstříkat mléko a pak jí nakrmit přes stříkačku. Je to celkem náročné, ale nedá se nic dělat. Chtěla jsem se zeptat kolik by měla maličká vypit mléka. Váží 2.70 kg a pije mi max 60ml, není to málo? A jěště jeden dotaz kolik bych měla mít mléka v prsou? Ráno totiž odstříkám max 80ml a přes den 60 ml ale trvá to poměrně dlouho a přitom mě prsa bolí tím jak sou nalitá. Děkuji za pomoc a přeji hezký den :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29075
3.11.09 09:18

Dobrý den

Nám se stalo něco podobného,ale skončilo šťastně.Holčička se mi narodila lékařsky vyvolávaným porodem 12dní před termínem.Vážila 3550g.Po narození vůbec nesála z prsu.Z kojením jsem zkušenosti měla,protože je mé druhé dítě.Sestřičky nám v porodnici pomohly a po 5 dnech malá začala pít.Dnes je jí skoro rok a kojím ji dodnes.Přisuzovala jsem to vyvolávanému porodu.

Myslím si,že dávka mléka je dostatečná.Já jsem pro svoji dceru musela ve věku 10-17 dní taky odstříkávat mléko.Po úspěšném rozkojení se nám vrátila novorozenecká žloutenka a musely jsme do nemocnice.Krmit jsem musela jedině odstříkaným převařeným mlékem.V té době pila na váhu kolem 3,5kg 60-70ml po 2-3 hodinách.Paní doktorka říkala,že je to v pořádku.

Mléko v prsu je individuální.Já jsem měla vždy dost,když jsem nekojila,odstříkala jsem i 400ml,udělala jsem si zásoby do mrazáku.V porodnici jsem dávala mléko pro nedonošené děti.

Myslím si,že ještě není nic ztraceno.Věřím,že takové krmení je únavné a vyčerpávající.Já jsem z toho týdne odstříkávání a krmení v nemocnici byla tak vyčerpaná,že jsem se na alternativu vykašlala a vzala jsem láhev.Malá se mi bez problému k prsu vrátila.

Ještě bych vytrvala a zkoušela kojit dál.Přeji hodně štěstí a hlavně zdravé spokojené miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hanča21
3.11.09 13:24

Děkujim Vám za povzbuzení a dobré zprávy. Toto je mé první miminko a teprve se všechno učím, tak jsem ráda za každou radu. My jsme měli termín porodu 23.10. a narodili jsme se 21.10. o dva dny dřív a to tím, že mi v porodnici praskly plodovou vodu.Maličká mi ze začátku trochu z prsa vypila. Musela jsem ji vážit a těch 10-15ml vytáhla, ale pak dostala žloutenku a to byl konec. Už se nechtěla prsa chytnout a jenom se u něj vztekala. Když jsme přijeli z porodnice domů zkoušeli jsme to a zjistila jsem, že musí mít náladu. Někdy si prso chytne a saje (ale nemáme představu kolik toho vypije, ale moc to není, protože jí pak musím stejně dát jěště stříkačkou) a z toho se jen vztekne a vůbec si to prso nechytne i když jí to mléko sama tlačím do pusinky. Je to škoda zkusím jěště vydžet, ale je to fakt náročné…

• Nahlásit
  • Citovat
17086
3.11.09 13:40

Tak mě se malá chytala na kloboučky, nevím zda jste zkoušely? ale jinak jsem měla podobné problémy, sice se chytla ale nechtěla sát, byla lenoch, hodně spavá, měla i žloutenku a do toho o měsíc dřív narozená takže slabá.

Tenkrát jsem na netu našla že by si děti měly vypít 1/6 své váhy za den. Je to tedy orientační, mě malá pila spíš míň. Takže na váhu 2,7 kg mi vychází cca 450 ml za den což při třeba 7 kojení dělá 64 ml takže těch 60ml je podle mě v pořádku.

No a co se týká odstříkávání, já měla díky tomu mlíčka míň takže jsem za den odstříkala tak 3/4 dávky + zbytek byl dokrm. nejvíc bylo ráno, nejméně večer.

No a krmení ze stříkačky jsem osobně vydržela asi měsíc a půl a pak to vzdala a dala flašku. Nakonec jsme skončily po dlouhém boji na UM (nyní jsem spokojená) ale doporučila bych možná ještě suplementor - já se o něm dozvěděla dost pozdě, ale přijde mi to jako dobrá věcička. Prsa se tím stimulují a dítě se učí sát. Tak můžeš vyzkoušet.

Hlavu vzhůru ono to šestinedělí je mazec ale zlepší se to uvidíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29075
3.11.09 14:04

Zapomněla jsem napsat,že i mě kloboučky moc pomohly,když malá nechtěla pít z prsu v porodnici.Napřed začala pít s kloboučkem a postupně,behem pár dní i bez kloboučku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hanča21
3.11.09 14:56

kloboučky jsme taky zkoušely ale marně, vůbec je nechce a vzteká se protože jí to neteče… Ohledně toho odstříkávání mě řekla jedna sestřička, že ráno je vždycky víc mlíčka jak večer protože tělo když v noci spí nedělá nic jiného než že tvoří mlíčko :-) přes den je to horší protože člověk pořád něco dělá a ubývá mu energie na jiné věci než na tvorbu mléka. S tou stříkačkou taky uvidím zatím bojujemem 14 dní kdo ví jak dlouho mi to vydrží :-)Za rady moc děkuji a na ten suplementor se zkusím podívat. Jste moc hodná díky a přeji Vám štěstí a hlavně zdraví pro Vás i děťátko :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
Hanča21
3.11.09 14:58

Paní Janě také moc děkuji a přeji Vám také štěstí a hlavně zdraví pro Vás i děťátko :-))) ps: ty kloboučky jsou taky marné :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
15470
4.11.09 12:16

Hlavně nevěšte hlavu, ono to půjde. Ze začátku mi taky trvalo strašně dlouho, než jsem vůbec něco odstříkala, bylo toho vždycky fakt málo, ale tak nějak do měsíce už to bylo o něčem jiném. Odstříkávání trvalo kratší dobu, povedlo se mi odtříkat víc a víc a po ránu nebyl problém dostat z jednoho prsu 140ml, přičemž jsem tam dost mlíčka i nechala. Začátky jsou prostě naprd, ale zvládnete to obě. Držím palečky, aby malá začla ochotněji sát :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
21.7.16 14:00

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a jak to dopadlo…??

Malý se natrodil 4.7., měl infekci a pak žloutenku. Nyní je mu něco málo přes 2 týdny. Dva týdny jsme byli v nemocinici a zkoušeli kojit. Malý je hodně spavý. Na kojení budím, u kojení spí. Děláme vše možné, pošťuchujeme, drbeme pod bradou, mačkáme ručičky a vůbec vše. Jenže s ním to ani nehne.
Já se moc snažím abychom kojili, ale už začínám ztrácet naději.
Nejdříve byl problém v tom, že dával jazýček nahoru, když se tohle zlepšilo po cvičení orofaciálky, zase si vymyslel jiný problém a bradavku jazykem vystrkuje. Vůbec se nepřisává. Co jsme doma, tak se mi z prsa nenapil, vypil jen to co mu nateklo do pusiny samospádem. Mléka mám zatím stále dost a stále odstříkávám. Žloutenka se mu lepší, ale je stále velmi spavý.

V nemocnici jsme kojili jen s pomocí sester. Jenže to byl stejně hodinový boj, po kterém občas tedy něco málo maličko vysál, ale už jsme museli dokrmovat stříkačkou.
Doma ho nejdřív přikládám a cca po čtvrt hodině vždy podám stříkačku. Připadá mi, že už začíná špatně sát i z ní - prostě by raději spal.

Chtěla bych mu dát ještě nějaký čas celkem cca 4 týdny jeho života.
Pak asi bohužel skončí na lahvi. Doma mám ještě 21 měs. starého syna a nejde jen celý den zkoušet kojit a pak dokrmovat + odstříkávat - celý tento proces zabere víc jak hodinu :zed:

Měla jste některá podobný problém a jak jste dopadli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
21.7.16 14:01

PS kloboučky jsme zkoušeli a snimi nám to také nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
21.7.16 14:21

Oba kluci skončili na odsavanem mléku z flašky. Ale já nikdy nebyla hysterka ohledně kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama