Neschopenka - jsem těhotná, končí mi RD

radárek
18.2.10 10:30

neschopenka

Zdravím chci se vás zeptat mate s tím někdo zkušenos.Jsem na MD s tříletou variantou do práce bych měla nastoupit 10.3.2010,ale jsem opět těhtná.V březnu budu ve 3M a v praci mi řekli at si necham napsat neschopenku,že prý mě nemaji kam dát,ale gynekolok mi jí nechce napsat.Je možné aby mi neschopenku napsala nejdříve obvodní doktorka a pak si mě vzal pod sebe gynekolok.Díky za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4120
18.2.10 10:45

Gynekolog ti nechce napsat neschopenku? Tak to se celkem divím.
Já měla opačnej problém, jak mi gynekoložka napsala neschopenku, kvůlu amniu, už mi ju nechtěla zrušit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
18.2.10 11:08

většinou s gynekologynení problém, mají z neschopenek taky peníze .jinak zaměstnavatelmá povinnost tě vzít a jestli jsi těhu tak ti nemůže dát výpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
18.2.10 11:52

Může ti jí napsat i obvodní, asi bude vymyslet nějakou rozumnou diagnózu. Já mám taky teď neschopenku od obvodní a podle toho, jestli se ještě vrátím nebo nevrátím do práce, tak bych si jí převedla na gyndu.
Jinak zaměstnat je tě opravdu povinnej, takže jestli nechceš být doma kvůli prvnímu dítku nebo kvůli čemukoliv, tak zbytečně nebuď, přeci jenom na tý marodní proděláš i dost peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
18.2.10 11:54

ahoj holky mimčo teda ještě nemám, ale snažíme se. Chtěla jsem se zeptat jestli až budu těhotná a nebudu mít nějak závažné problémy, nechá mě doktorka domá? v práci mě to nebaví už teďka, ale bohužel jinou nemůžu sehnat. dík za odpovědi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2249
18.2.10 12:02

ahoj, u mně teda gynekoložka taky dělala fóry, otěhotněla jsem a v práci mě neměli kam přeřadit, tak jsem od 5. měsíce chtěla marodit. Keců měla hromadu, jakože je to povinnost zaměstnavatele, takhle že moji neschopenku zaplatíme všichni ze svých daní a bla bla bla, na tyhle řeči jsem poměrně háklivá, tak jsem se s ní zhádala, něco jako že 12 let chodím do práce a platím daně, tak holt teď si to jakoby vyberu o ty dva měsíce víc,,,,nakonec teda napsala, ale už k ní nechodím. Klidně bych šla za obvoďákem, však on už nějakou diagnozu vymyslí :)
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
18.2.10 12:04

bajunko co na to odpovědět, záleží na lékaři, ale podle mě těhotenství není nemoc a pokud nejsou problémy, tak mi to přijde stejné, jako když bys šla za doktorkou netěhotná, že tě to v práci nebaví a chceš neschopenku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
18.2.10 12:17

Ja mela neschopenku od obvodaka a „stacilo“ mu, ze mi gynekolog napsal do prukazky, ze mam nejaky problem… Ze zacatku jsem spinila a mela hematom, stale bolesti bricha, bolesti zad ke konci apod.
(Neschopenku mi vystavili v nemocnici, nebot kvuli tomu hematomu jsem tam musela byt hospitalizovana a pak jsem ji mela celou dobu tehu u obvodaka.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.10 12:40

radárku je to každého osobní věc… proč si neschopenku nevzít?? podle mě pokud vyloženě do práce nechceš sama…tak bych byla doma…Neschopenku ti může napsat i obvoďák......Tyhle gynekology, co se škubou to napsat miluju…dělají jako by to platili ze svého…a přitom se v našem státě promrhá zbytečně takovej milionů…a x lidí je na neschopence, jen tak..a pak jdou do inv. důchodu…a pokud nemáš vyloženě extra příjem, tam mě konkrétně se vyplatí být na neschopence - tj. vyjde mi to odečtení dopravy do práce atd… úplně stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
5051
18.2.10 13:13

Já mam neschopenku od začátku, nemůžu chodit do práce dělám s jedovatými látkami a jidne není místo, gynekolog mi ji naosal okamžitě bez problémů a po prvních třech měsících mi napíše neomezené vycházky což je super. Mě nevadí být doma, pořád zvracím tak bych to stejně nezvládla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
18.2.10 15:25

holky děkuju za rady, vím že těhu neni nemoc, ale v práci je to děs, šéf je někdy dost protivnej a jezdíme i do terénu a třeba celej den jsme venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama