Neschopenka, kdo a kdy vyplácí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baruanny
Povídálka 22 příspěvků 20.11.18 18:09
neschopenka , kdo a kdy vyplácí

ahoj, ráda bych se zeptala na vyplácení neschopenky, jsem doma od 15.10.,a budu i nadále. Od zaměstnavatele mi tento měsíc už výplata přišla, do toho 14. jsem pracovala, a zbytek posílá čssz nebo hradí těch prvních 14 dní zaměstnavatel ?a mě už vlastně nic nepřijde? protože to vychází na těch 14 dní do konce měsíce? děkuju moc, marodím poprvé a tak se v tom nevyznám

Reakce:
Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 159 příspěvků 20.11.18 18:13

@baruanny od 15-29.10. platí zaměstnavatel což byla ta výplata a pak platí sociálka. Samozřejmě peníze neposílají přesně na den tak se nelekej. Musíš jen pravidelně posílat lístek na peníze. Buď ty osobně poštou na OSSZ nebo dávat zaměstnavateli a ten bude posílat.

vokishka
Extra třída :D 12890 příspěvků 20.11.18 18:13

Prvních 14 dní vyplácí zaměstnavatel. Asi by měly přijít tak dva dny od soc.správy. Za tento měsíc už jen sociálka.

Kriss Tina
Kelišová 6054 příspěvků 20.11.18 18:18

Těch 14 dní plati zaměstnavatel a přide to společně s výplatou, zbytek posílá sociálka, ale musíš v práci na každý měsíc odevzdat lístek na peníze… Takže za ty 2 dny by měla poslat ta sociálka.

1mila2
Kecalka 403 příspěvků 20.11.18 18:19

@baruanny 14 dni zamestnavatel (3dny nic a berou se jen pracovni dny), pak socialka. Odevzdas listek na penize a socka ma pak 30dni na vyplaceni. Pocitej, ze listek chvilku putuje mezi tebou a zamestnavatelem a zamestnavatelem a socialkou. Ja mela vzdy penize tak do 2tydnu od odevzdani do prace, vzdy jsem listek davala kolem 20teho v mesici (kdyz jsem byla na kontrole).

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 20.11.18 18:23

@baruanny a odevzdala jsi v práci již zmiňovaný lístek na penbíze? je to takové potvrzení, že ti na konci měsíce trvá neschopenka a tudíž, že ti mají zaplatit peníze za daný měsíc. Pokud to nedodáš, tak dostaneš peníze zpětně až při ukončení neschopenky. A taky pokud je neschopenka déle jak 14 dní, musí ti u doktora dát další díl neschopenky, který se pak posílá na sociálku, která přebírá platbu peněz místo zaměstnavatele. Pokud ti nepřišly peníze za neschopenku od zaměstnavatele ve výplatě, asi jsi ten lístek na peníze na konci října či hned na začátku listopadu v práci neodevzdala.

baruanny
Povídálka 22 příspěvků 20.11.18 19:06

díky všem, ted už to chápu, lístek na peníze jsem dala..jen jsem nevěděla jestli to pla ;) tí ten zaměstnavatel

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >