Kontrola neschopnosti a spor s bytovým výborem

1627
9.6.21 21:31

Neschopenka- kontrola - bytový výbor

Dobrý večer. Včera jsem se dozvěděla od sousedky, že budou nové štítky na zvonkách. Ale bude tam pouze jméno toho kdo tam má trvalý pobyt.
Přítel který u mě žije, nemá zde teda trvalý pobyt. Tak jsem v jeho začátku nemocenské ( operace ). Nalepila na zvonek jeho a moje příjmení. Aby mohla popřípadě kontrola zazvonit. Do domu se nelze dostat ani do pater pěšky ani výtahem. Veškeré dveře jsou na čip. Tudíž kdo nemá čip tak se nikam nedostane. To si vymysleli místní důchodkyně ( které se jmenovali jako domovnice - výbor nebo já nevím ) je pravda, že teda zařizují věci, které by třeba nebyli a nebo ne tak rychle.
Teď veškeré jmenovky - polepené zvonky. Odstranili a vytiskly jména těch majitelů. A teď mi jde o to co dělat, když přijde kontrola a na zvonku bude pouze moje jméno. Takže oni přece nevědí jestli Novák bydlí u Novotné nebo Nové?
Když jsem se ohradila, že je na nemocenské a asi ještě nějakou dobu bude, tak my řekla že si musí nechat do nemocenské nechat zapsat, že označení zvonku je pod jménem. Což se mi zdá jako kravina.

Máte s tím někdo zkušenosti? A nebo jak to řešit?

Jinak trvalý pobyt nebude předělávat. Protože mám v plánu se na konci léta stěhovat já k němu. A i kdyby tak než by se vyřídilo papírování, tak stejně zvonek mu neoznačí.
Holky mám dost. :zed: to jsou zase nápady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4600
9.6.21 21:34

Ano, daji to do poznamky u nemocenske jake je jmeno na zvonku.
Stacilo se zeptat jednou vetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1627
9.6.21 21:37

@Simmcaa děkuji za odpověď. Jinak ano, ale že zkušenosti vím, že jednou větou se zde zeptat není úplně dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
9.6.21 21:42

Co to je za blbost? Takže když budu mít dvacet bytů, které budu pronajímat, tak na všech bude moje jméno, i když tam budou bydlet nájemníci? Měli byste si udělat s těma bábama pořádek. O tom, co bude napsáno na zvonku, nebo dveřích za jméno rozhoduji já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
9.6.21 21:46

Ano nahlásit to u neschopenky jako dodatek.. Blbost to není dělá se to tak 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
9.6.21 21:47

@Pan Dan když pronajímáš byt, nájemník si v něm na základě nájemní smlouvy může udělat trvalý pobyt. Tobě přijde jen ohlášení Už to platí nějaký ten rok a dle zákona mu to nemůžeš zakázat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17146
9.6.21 21:48
@Marion84 píše:
Dobrý večer. Včera jsem se dozvěděla od sousedky, že budou nové štítky na zvonkách. Ale bude tam pouze jméno toho kdo tam má trvalý pobyt.
Přítel který u mě žije, nemá zde teda trvalý pobyt. Tak jsem v jeho začátku nemocenské ( operace ). Nalepila na zvonek jeho a moje příjmení. Aby mohla popřípadě kontrola zazvonit. Do domu se nelze dostat ani do pater pěšky ani výtahem. Veškeré dveře jsou na čip. Tudíž kdo nemá čip tak se nikam nedostane. To si vymysleli místní důchodkyně ( které se jmenovali jako domovnice - výbor nebo já nevím ) je pravda, že teda zařizují věci, které by třeba nebyli a nebo ne tak rychle.
Teď veškeré jmenovky - polepené zvonky. Odstranili a vytiskly jména těch majitelů. A teď mi jde o to co dělat, když přijde kontrola a na zvonku bude pouze moje jméno. Takže oni přece nevědí jestli Novák bydlí u Novotné nebo Nové?
Když jsem se ohradila, že je na nemocenské a asi ještě nějakou dobu bude, tak my řekla že si musí nechat do nemocenské nechat zapsat, že označení zvonku je pod jménem. Což se mi zdá jako kravina.

Máte s tím někdo zkušenosti? A nebo jak to řešit?

Jinak trvalý pobyt nebude předělávat. Protože mám v plánu se na konci léta stěhovat já k němu. A i kdyby tak než by se vyřídilo papírování, tak stejně zvonek mu neoznačí.
Holky mám dost. :zed: to jsou zase nápady.

Tobě se to zdá jako kravina, ale paní ma pravdu. Bud at nahlási pod jakým zvonkem je nebo ať rovnou nahlási svoje telefonní číslo. Nic těžkého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
9.6.21 21:51

Bych si to tam prepsala. Tvuj zvonek, tvoje jmenovka. Baby srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53504
9.6.21 21:51

Neschopenka je jedna věc, ta už byla zodpovězena. Ale že si jako majitel bytu nemůžu rozhodnout, co budu mít napsáno na zvonku, je jiná a za to bych se teda rvala. Pokud pronajímám byt, i když tam nájemníci nemají tp, tak s naprostou samozřejmostí povoluji, aby si označili zvonek tak, jak chtějí. Už jenom kvůli poště, si neumím představit, že do každého eshopu píšu poznámku - objednala Vonásková, zvonit na zvonek Houžvičková. Což mi připomíná, sakra, já nemám tp hlášený v bytě, kde už deset let žiju, to bych měla asi s výborem dooost problém, co :mrgreen: Teda spíš asi oni se mnou, kdyby mi zakazovali uvést si na zvonku svoje jméno, kdy jsem vedená jako spolumajitel v katastru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53504
9.6.21 21:53
@Aduš8 píše:
když pronajímáš byt, nájemník si v něm na základě nájemní smlouvy může udělat trvalý pobyt. Tobě přijde jen ohlášení Už to platí nějaký ten rok a dle zákona mu to nemůžeš zakázat

Ale nemusí. Moji nájemníci si z mnoha různých důvodů pobyt ke mně nikdy nepřepisovali (i když by samozřejmě mohli). Zvonek si ovšem přeznačili všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
9.6.21 21:54
@Aduš8 píše:
@Pan Dan když pronajímáš byt, nájemník si v něm na základě nájemní smlouvy může udělat trvalý pobyt. Tobě přijde jen ohlášení Už to platí nějaký ten rok a dle zákona mu to nemůžeš zakázat

Ale však jo. Jenom jde o to, že když tam třeba budu bydlet, klidně bez trvalého pobytu, bez smlouvy, třeba jenom u kamaráda nebo partnera, tak si tam přece můžu napsat svoje jméno na zvonek. Po tom nikomu nic není, co mám na zvonku. Proto říkám že si tam s těma bábama maji zjednat pořádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
9.6.21 21:58

Půjdu obejmout sousedky, říkala jsem si, že vymýšlí samý kraviny a nakonec jsem na tom ještě dobře :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
9.6.21 22:08

@ugluk já neříkám, že musí. Ta reakce byla jen na těch 20 bytů. Já se s tím, co píše zakladatelka, setkala už častěji. V některých panelácích se alespoň zeptali, kdo v bytě žije a co na zvonku chce. My jsme třeba museli vyplňovat žádost o změnu. Šlo ve skutečnosti jen o to, aby ty de. bilní zvonky vypadaly celistvě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
9.6.21 22:10

K tem kontrolam pri PN, kdyz nekdo nema zvonek, ale v PN je uvedeny jeho telefon, bude kontrola volat? Nebo je mozne do poznamky napsat neco jako „chybi zvonek, prosim prozvonte“? Nebo jak se to resi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1627
9.6.21 22:15

Přesně, tak. Můj byt, můj zvonek, tak tam mohu mít jména jaké chci. Proto se mi to zdá jako blbost. To samé s těmi čipy. V noci přijede záchranka a jak se dostanou do baráku? Přes domovní telefon dveře otevřít nelze. Takže představa, že je někomu blbě a sotva si zavolá záchranku, tak nevím jak se dostanou dovnitř. Pokud teda ten člověk nebydlí s někým, kdo může přes čip otevřít.

A takových " zlepšováků" tady je víc.

A pro ty, kterým se nelíbilo že jsem napsala kravina, tak jako sorry. A upozorňovat, že to není nic těžkého, to vím, jenom jsem nevěděla zda to lze či né. :pankac: @lachtanice86

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat