Neschopenka po SP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:02
Neschopenka po SP

Ahojky. Jdu k vám pro radu. V dubnu jsem prodělala spontánní potrat v 6tt, a následnou revizi. Příští měsíc se chceme začít snažit znovu, jelikož v září dostanu smlouvu už na dobu neurčitou, tak jsme ještě počkali. Myslíte že mě Mudr nechá doma při dalším těhu, bojím se aby se potrat neopakoval :? Dělám v soukromé ordinaci sestru, a s nadřízeným to není jednoduché, chová se ke mě hrozně, pořád něco vyčítá, do práce chodím se staženým žaludkem a nervama, je to na delší povídání, ale už teď se bojím abych v tom stresu znovu nepotratila. Na druhou stranu kdybych zůstala ze dne na den doma, tak nemám za sebe zástup a je mi to blbé se na to takhle vykašlat. :nevim: Co myslíte?

Reakce:
Šáruší
Závislačka 4367 příspěvků 29.07.19 09:08

SP v předchozím těhotenství není důvodem pro neschopenku. Takže si úplně nemyslím, že tě nechá doma.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 29.07.19 09:15

Takhle - pokud nejsou jiné zdravotní problémy, samotný prodělaný potrat v 6.tt není důvodem k neschopence, to by na ní byla doslova každá druhá. Naprostá většina těchhle raných konců je daná už od začátku geneticky a to se moc vyležet nedá. Ale pokud se dokážeš s doktorem domluvit, on si nějakou diagnózu přimyslí, budeš akceptovat maximálně šest hodin vycházek, tak tu PN dostaneš, jen bych s „nárokem“ na ni automaticky nepočítala. Já potratila dvakrát, jednou v pracovním procesu a podruhé jsem byla doma. Pokud ti práce nevyhovuje, nemůžeš ji zkusit změnit?

monzaj
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 29.07.19 09:16

Pokud nebudou komplikace (krvácení, silné nevolnosti a pod.) Pak SP v ranném těhotenství není důvod k neschopence.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:20

Jsem po předčasném porodu s úmrtím a Dr mě hned informoval že další těhotenství je pro mě rizikové a ať počítám s tím, že budu doma v klidovém režimu.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9855 příspěvků 29.07.19 09:34

Pokud už chceš být zbytečně a bez důvodu doma, tak měj aspoň tolik slušnosti a nadřízeného o tom předem informuj ať si najde náhradu. Pokud ho totiž takhle vypečeš, tak moc nepočítej s tím, že se budeš mít kam vrátit nebo se ti tam bude dobře pracovat.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7886 příspěvků 29.07.19 09:40
@Anonymní píše:
Ahojky. Jdu k vám pro radu. V dubnu jsem prodělala spontánní potrat v 6tt, a následnou revizi. Příští měsíc se chceme začít snažit znovu, jelikož v září dostanu smlouvu už na dobu neurčitou, tak jsme ještě počkali. Myslíte že mě Mudr nechá doma při dalším těhu, bojím se aby se potrat neopakoval :? Dělám v soukromé ordinaci sestru, a s nadřízeným to není jednoduché, chová se ke mě hrozně, pořád něco vyčítá, do práce chodím se staženým žaludkem a nervama, je to na delší povídání, ale už teď se bojím abych v tom stresu znovu nepotratila. Na druhou stranu kdybych zůstala ze dne na den doma, tak nemám za sebe zástup a je mi to blbé se na to takhle vykašlat. :nevim: Co myslíte?

Sama vidíš, že některý lékaři jsou na ránu, tak pokud je ze stejnýho těsta tvoje gyndarka, tak nedá ;)

Prtulak
Kecalka 494 příspěvků 29.07.19 10:21

Pokud byl potrat, snažíte se dlouho a gynekolozka bude hodně vstřícná tak tě nechá. Jinak jak bylo řečeno, automaticky důvod jít na PN to není. Pokud máš rizikovou práci, kterou v těhotenství nelze vykonávat, tak tě má zaměstnavatel přeřadit na jinou pozici, což je tady asi nesmysl… A pokud nemá tu možnost, tak bys měla normálka dostávat prachy za to, že jsi doma, aniž bys byla na PN, což jsem teda ještě takovýho frajera zaměstnavatele neviděla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:45

Letos jsem měla totéž dvakrát, neschopnost ani jednou

lachtanice86
Echt Kelišová 8684 příspěvků 29.07.19 12:15

Zažila jsem několikrát a nikdy jsem neschopenku nedostala, proč taky?

Váš příspěvek
Reklama