Neschopenka po SP

Anonymní
29.7.19 09:02

Neschopenka po SP

Ahojky. Jdu k vám pro radu. V dubnu jsem prodělala spontánní potrat v 6tt, a následnou revizi. Příští měsíc se chceme začít snažit znovu, jelikož v září dostanu smlouvu už na dobu neurčitou, tak jsme ještě počkali. Myslíte že mě Mudr nechá doma při dalším těhu, bojím se aby se potrat neopakoval :? Dělám v soukromé ordinaci sestru, a s nadřízeným to není jednoduché, chová se ke mě hrozně, pořád něco vyčítá, do práce chodím se staženým žaludkem a nervama, je to na delší povídání, ale už teď se bojím abych v tom stresu znovu nepotratila. Na druhou stranu kdybych zůstala ze dne na den doma, tak nemám za sebe zástup a je mi to blbé se na to takhle vykašlat. :nevim: Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10838
29.7.19 09:08

SP v předchozím těhotenství není důvodem pro neschopenku. Takže si úplně nemyslím, že tě nechá doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50799
29.7.19 09:15

Takhle - pokud nejsou jiné zdravotní problémy, samotný prodělaný potrat v 6.tt není důvodem k neschopence, to by na ní byla doslova každá druhá. Naprostá většina těchhle raných konců je daná už od začátku geneticky a to se moc vyležet nedá. Ale pokud se dokážeš s doktorem domluvit, on si nějakou diagnózu přimyslí, budeš akceptovat maximálně šest hodin vycházek, tak tu PN dostaneš, jen bych s „nárokem“ na ni automaticky nepočítala. Já potratila dvakrát, jednou v pracovním procesu a podruhé jsem byla doma. Pokud ti práce nevyhovuje, nemůžeš ji zkusit změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
29.7.19 09:16

Pokud nebudou komplikace (krvácení, silné nevolnosti a pod.) Pak SP v ranném těhotenství není důvod k neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.19 09:20

Jsem po předčasném porodu s úmrtím a Dr mě hned informoval že další těhotenství je pro mě rizikové a ať počítám s tím, že budu doma v klidovém režimu.

• Citovat
  • Nahlásit
16461
29.7.19 09:34

Pokud už chceš být zbytečně a bez důvodu doma, tak měj aspoň tolik slušnosti a nadřízeného o tom předem informuj ať si najde náhradu. Pokud ho totiž takhle vypečeš, tak moc nepočítej s tím, že se budeš mít kam vrátit nebo se ti tam bude dobře pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14902
29.7.19 09:40
@Anonymní píše:
Ahojky. Jdu k vám pro radu. V dubnu jsem prodělala spontánní potrat v 6tt, a následnou revizi. Příští měsíc se chceme začít snažit znovu, jelikož v září dostanu smlouvu už na dobu neurčitou, tak jsme ještě počkali. Myslíte že mě Mudr nechá doma při dalším těhu, bojím se aby se potrat neopakoval :? Dělám v soukromé ordinaci sestru, a s nadřízeným to není jednoduché, chová se ke mě hrozně, pořád něco vyčítá, do práce chodím se staženým žaludkem a nervama, je to na delší povídání, ale už teď se bojím abych v tom stresu znovu nepotratila. Na druhou stranu kdybych zůstala ze dne na den doma, tak nemám za sebe zástup a je mi to blbé se na to takhle vykašlat. :nevim: Co myslíte?

Sama vidíš, že některý lékaři jsou na ránu, tak pokud je ze stejnýho těsta tvoje gyndarka, tak nedá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
29.7.19 10:21

Pokud byl potrat, snažíte se dlouho a gynekolozka bude hodně vstřícná tak tě nechá. Jinak jak bylo řečeno, automaticky důvod jít na PN to není. Pokud máš rizikovou práci, kterou v těhotenství nelze vykonávat, tak tě má zaměstnavatel přeřadit na jinou pozici, což je tady asi nesmysl… A pokud nemá tu možnost, tak bys měla normálka dostávat prachy za to, že jsi doma, aniž bys byla na PN, což jsem teda ještě takovýho frajera zaměstnavatele neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.19 10:45

Letos jsem měla totéž dvakrát, neschopnost ani jednou

• Citovat
  • Nahlásit
13290
29.7.19 12:15

Zažila jsem několikrát a nikdy jsem neschopenku nedostala, proč taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama