Neschopenka, PPM

Anonymní
4.12.19 15:45

Neschopenka, PPM

Ahoj, jsem na rizikovem tehotenstvi od 26.11.2019, byla jsem v PN jen jednou v zivote asi na 4 dny v pulce mesice. Chtela jsem se zeptat jak to funguje s listky na penize, zamestnavatel po me chce za ty 4 dny v listopadu, pri tom 14 dni me plati zamestnavatel, u lekare mi rekli ze mi to vystavi az 9.12. Po tech 14 dnech a dale se tam pro ten listek chodi jak? Chtela jsem se jeste zeptat, kdyz jsem na rizikovem, muzu po te jit na PPM nebo se jde rovnou pro rodicak?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1008
4.12.19 15:59

Podle mě po 14 dnech dostaneš další díl neschopenky a pak až na konci každého dalšího měsíce musíš odevzdat lístek na penize. Ten dostaneš právě na konci měsíce, tuším, že ti ho doktor může dát asi 3 dny dopředu. A na PPM normálně nastoupit můžeš, pokud máš nárok. Prostě si vybereš který den (6-8 týdnů před termínem porodu) a jen ten předcházející den ti lékař ukončí PN a ty v práci odevzdas konec neschopenky a zároveň papír na PPM od lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
4.12.19 16:01

Mám taky rizikové těhotenství. Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, po 14. dnů posíláš papír co ti dá lékař k zaměstnavateli. Co se týče papíru na peníze záleží na lékaři, mě ho můj doktor dá vždy na poslední kontrole v měsíci, nebo si prostě musíš zavolat sestřičce nebo rovnou zajít k doktorovi? Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 16:02

@NinaU. Ja jsem (podle me) dostala vsechny dily neschopenky, takovy to jak vypisujes to cislo bankovniho uctu, ten co das zamestnavateli s cervenym prouzkem tusim a se zlutym mam doma s terminem dalsi kontroly. Jsem z toho celkem nestastna, neschopenku jsem nechtela, nevim co s ni mam delat :D na PPM samozrejme narok mam, ale nevedela jsem jak to funguje s tou PN

• Nahlásit
  • Citovat
328
4.12.19 16:03

Jelikož to máš takhle od konce měsíce, tak to netuším. Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, poté sociálka. Ten první měsíc nevím, jak vyresis, zeptej se na gynde. Jinak potom ty další měsíce se odevzdává lístek na peníze na konci měsíce.
Co se týče druhého dotazu, tak po PN nastoupis klasicky na PPM a poté na rodicak. PN se ukončuje 8-6 týdnu před porodem a nastupuje se na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 16:08

@Beth 92 a co je to za papir po tech 14 dnech?
@krysoleta ja jsem to prave od konce mesice chtela, protoze jsem se na zacatku domluvila s lekarem, ze nemuzu ted ze dne na den sebrat a neprijit do prace, tak mi dala cas do dalsi kontroly - tedy 26.11. Ale nevedela jsem ze by to mohl byt problem :nevim: a nevim proc po me chce listek na penize kdyz me plati oni :nevim: ale sestra mi rekla, ze mam prijit 9.12. Pro listek

• Nahlásit
  • Citovat
1008
4.12.19 16:10
@Anonymní píše:
@NinaU. Ja jsem (podle me) dostala vsechny dily neschopenky, takovy to jak vypisujes to cislo bankovniho uctu, ten co das zamestnavateli s cervenym prouzkem tusim a se zlutym mam doma s terminem dalsi kontroly. Jsem z toho celkem nestastna, neschopenku jsem nechtela, nevim co s ni mam delat :D na PPM samozrejme narok mam, ale nevedela jsem jak to funguje s tou PN

No, celkem jich je 5, I. posílá lékař na socialku, druhý je tvůj a máš ho mít u sebe, třetí dáváš zaměstnavateli na začátku neschopnosti, čtvrtý bys měla dostat po 14 dnech jako pokračování a zaměstnavatel ho posílá na socialku a pátý je pak ukoncovaci. Mezi tím jsou na konci každého měsíce ty lístky na penize, jakože PN pokračuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
4.12.19 16:13
@Anonymní píše:
@Beth 92 a co je to za papir po tech 14 dnech?
@krysoleta ja jsem to prave od konce mesice chtela, protoze jsem se na zacatku domluvila s lekarem, ze nemuzu ted ze dne na den sebrat a neprijit do prace, tak mi dala cas do dalsi kontroly - tedy 26.11. Ale nevedela jsem ze by to mohl byt problem :nevim: a nevim proc po me chce listek na penize kdyz me plati oni :nevim: ale sestra mi rekla, ze mam prijit 9.12. Pro listek

Ano, oni ti dají lístek na peníze i po těch 14 dnech (myslím, už si to úplně nepamatuju). Jen nechápu, proč zaměstnavatel to po tobě chce už teď. Datum neschopenky není problém, já jen že já ji měla od začátku nového měsíce, tak nevím, jestli se to neřeší jinak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 16:19

@NinaU. @krysoleta no to je srani, uz aby to maly bylo venku a ja mohla mit (hahaha) „klidek“ na matersky :zed: :,(
Tak snad jim bude to, co mi daji po 14 dnech stacit, dal si teda prijdu zase na konci prosince, pak na konci ledna a unora a pak jdu na PPM. Staci ten listek zasilat doporucene postou zamestnavateli, nebo se musi osobne?

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 16:32

Zaměstnavatel bude chtít lístek na peníze k 30.11. aby měl jistotu, že neschopenka nebyla ukončena třeba už 27.11. A lístky na peníze stačí posílat poštou ;-)
A pokud máš odpracovaných 12 měsíců v předchozích dvou letech není problém s nástupem na mateřskou z neschopenky, rovnou na rodicak by se šlo pouze v případě neodpracovane doby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
4.12.19 16:35
@Anonymní píše:
@NinaU. @krysoleta no to je srani, uz aby to maly bylo venku a ja mohla mit (hahaha) „klidek“ na matersky :zed: :,(
Tak snad jim bude to, co mi daji po 14 dnech stacit, dal si teda prijdu zase na konci prosince, pak na konci ledna a unora a pak jdu na PPM. Staci ten listek zasilat doporucene postou zamestnavateli, nebo se musi osobne?

Já jsem měla práci kousek, takže jsem to nosila osobně. Myslím, že by to šlo i poštou, ale abys měla jistotu, že to tam do konce měsíce budou mít :nevim:
Máš pravdu, je to s*ani :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama