Neschopenka - "lístek na peníze"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 20.10.09 12:52
Neschopenka - "lístek na peníze"

Ahoj, jsem od 1.10. na neschopence a vůbec tomu nerozumím jak to s těma papírama je. Takže den před nástupem jsem odevzdala zaměstnavateli neschopenku s modrým pruhem, po 14 dnech jsem mu posalala neschopenku s červeným pruhem a volala mi sekretářka, že si mám říct o lístek na peníze. Tak jsem to včera řekla sestře a ta mi vyplnila nějaký papír „potvrzení o trvání prac. neschop.“, vyplnila mi to až jakoby ke konci měsíce, že to nemám odevzdávat dřív, ale na něm je napsáno, že se má odevzdat po 14 dnech trvání neschopnosti. Tomu teda nějak nerozumím. To je fakt neštěstí to marodění, kdyby to nebylo nevyhnutelně nutné, tak mě na nemocenskou nikdo nedostane. Místo abych byla v klidu, tak jen řeším nějaké věci ohledně toho. Nejdřív boj o zjištění, který zvonek u vchodových dveří je náš. Teď zas další bojovka s neschopenkou. V práci bych asi byla víc v klidu :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 20.10.09 12:56

Mufi, klid :lol: . Udělala jsi všechno správně, tak jak máš. Lístek na peníze se opravdu odevzdává až na přelomu měsíce a nemá být oficiálně vystavený dříve než tři dny předem.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 12:59

mufi - já odevzdávala zvlášť papír o nemoc. - ta je součást toho štosu papírů, z kterého ti zůstalo tvoje potvrzení o neschopence

lístek na peníze (na konci měsíce) a lístek pro CSSZ po 14-ti dnech jsem dostávala na zvláštních tiskopisech, takových šedobílých - je to téměř čtverec (škoda, bych ti ho oskenovala,ale včera jsem ho odevzdávala), já to moc nestudovala, ale formulář může být v podstatě stejný - jestli to máš jako lístek na peníze, tak to neřeš :wink: , kdyby bylo něco špatně, neboj, oni ti dají vědět - tedy naše účetní ano!

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 20.10.09 13:12

Boris , tohle je na šedobílým tiskopise a jmenuje se to „potvrzení o trvání dočasné prac. neschopnosti nebo karantény“ a na druhé straně tohoto lístečku je napsáno, že se má odevzdat po uplynutí 14 kalendářních dnů neschopnosti zaměstnavateli. Takže to už mělo být. Navíc mi tam sestra napsala datum až 30.10. Lístek na peníze je teda ještě něco jiného? To mi nevystavila vůbec. Přitom jsem jí to výslovně řekla. Bože to je složitý. Myslím, že jsme místo přiblblých školení o bezpečnosti práce měli mít školení „jaké všechny papíry si musíte vyřídit, když budete nemocní“ :roll:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 13:15

mufi - máš to správně, je to lístek na peníze (to je hovorové označení :lol: ) a odevzdat opravdu až na konci měsíce, neboj sestřičky ví, co dělají :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.09 13:17

Ahoj.

Zaměstnavatel po Tobě chce lístek, který mu odevzdáváš po 14dnech nemoci, ten zůstane zaměstnavateli a na jeho podkladě Ti zaměstnavatel uhradí prvních 14 dní nemocenské.
Na konci měsíce dostaneš další lístek na peníze, ten opět předáš zaměstnavateli, ale on jej tentokrát pošle na CSSZ, odkud Ti dojde alší platba nemocenské.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 20.10.09 13:20

No dobrá, dobrá. Tak aspoň něco. Tak teď už jenom pořešit špatnou adresu zaměstnavatele na neschopence. To je taky věc, sídlo zaměstnavatele je na jiné adrese, než kde ve skutečnosti jsme. No a já jsem si řekla, že je to jedno, co tam bude uvedené a tak mi tam sestra napsala adresu pracoviště a babky ze mzdovýho už mají problém. Jenže sestra mi řekla, že si to mají opravit sami, že mi kvůli tomu nebude vystavovat novou nemocenskou. Tak jsem to před chvilkou psala naší mzdové účetní, tak jsem zvědavá. Doufám, že mi aspoň odpoví :roll:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 13:24

jojo mufi- já mám taky pořád nějaké papírové komplikace, jsem letos podruhé na nemocenské (poprvé po LPS, kdy mi brali vejcovod) a vždycky jsem něco musela doplňovat nebo měnit :roll: fakt magoři, co to vymýšleli :twisted:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 20.10.09 13:27

No hele, holky, moc si nestěžujte, protože co máme říkat my, které ty papíry vyplňujem a posíláme. :D Když to ofotíte, mají všechny stejnou šedivnou barvu, navíc se kopírují špatně, protože v ruce vypsané nejdou vidět. Nehledě na to, kolik se nám těch papírů sejde měsíčně :roll: .

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 13:32

hele makino - my si nemůžeme vybírat, ale ty práci jo :lol: :wink: , však říkám magoři :evil:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 20.10.09 13:34

No ještě si můžete vybrat odmítnout nemocenskou :lol: .

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 13:37

to jsem vážně nemohla, protože bych přišla o práci, neb do práce bych po odsátí tekutiny z břicha vážně nedošla :wink: stejně jako po laparce, to bych asi druhý den do práce nedošla, leda utéci z JIPky :lol: jo a účetní mě bude mít na svědomí :lol:

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 20.10.09 13:42

Makino , já to chápu, že to taky paní nemají jednoduchý, ale tak mají udělat nějaký pokyn pro zaměstnance jaké adresy kam uvádět, co na kterým lejtru má být napsané atd. Myslím, že by se jim to vyplatilo, když máme po republice cca 400 zaměstnanců.

Jinak, nemocenskou jsem samozřejmě odmítnout mohla, ale vzhledem ke krvácení v těhotenství bych to fakt neriskovala. Už jen vzhledem k vymodlenosti dítěte :wink:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 20.10.09 13:44

mufi -tak založíme sdružení za jednodušší nemocenské,ne? :lol:

ps je to o lidech, já sice musela doplňovat, ale vždy jsme se krásně domluvili :wink:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 20.10.09 13:45

Ježiš, hoky, prosím vás, to byl HUMOR!!! Já už raději mlčím… 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >