Neschopenka v těhotenství 2019

Anonymní
29.7.19 14:29

Neschopenka v těhotenství 2019

Hezký dobrý den,
dělila jsem se s Vámi o svoje duchy na TT a teď bych měla obecný dotaz. Četla jsme spoustu diskuzí, ale nenašla žádnou úplně aktuální. Kvůli těhu jsem teď chodila na vyšetření do nemocnice, jelikož měli podezření na mimoděložní těhotenství. Také se mi okolo levého vejcovodu (vaječníků) objevila větší cysta a nějaká tekutina (lékaři vyloučili, že by šlo o krev). Dělám práci v callcentru, kde jsem žádala o možnost homeoffice, jelikož do práce dojíždím 25 km a z toho ještě 20 minut chodím z parkoviště do práce. (To je celkem v pohodě, ale..) Často jsem trávila chvile na toaletě, ještě před tím, než jsem se o těhu dozvěděla. Často chodím čůrat, či zvracím. Jsem v šestém týdnu, proto mi to bylo záhadou, ale doktorka mě uspokojila, že nevolnosti jsou časté i takhle na začátku.
Homeoffice mi v práci nedali a v nemocnici mi napsali neshopenku, abych byla v klidu. Zatím tedy vycházky nemám, ale ráda bych se zeptala. Zítra jdu konečně ke svému lékaři (do nemocnice zatím už nemusím) a ráda bych se s ním domluvila na dalším postupu. V callcentru pracuji rok a půl a chtěla jsem z práce odejít, kvůli časté bolesti hlavy a migrénám. Také jsem permanentně byla ve stresu, protože po nás zaměstnavatel vyžadoval něco, co jsme pak nakonec ani dělat nemohli, zákazníci jsou dost nevrlý, urgují naší práci apod. Vím, že nemám dovoleno užívat Ibalgin apodobne prášky, ale mám strach, že budu muset být na nedhcopence až do konce těhotenství a pro vycházkách 6 hodin denně bych se zbláznila.
Máte někdo zkušenost, že jste šli dělat něco jiného? Nebo jste získali delší vycházky? Já se v tom moc nevyznám a jsem těhotná a takto na neschopence v těhu poprvé :?
Moc Vám děkuji za zkušenosti a snad diskuse nevadí.

• Nahlásit
  • Upravit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
24806
29.7.19 14:32

Nevím co by jsi chtěla dělat ještě za lehčí práci než sedět v kanclu na telefonu. Když budeš doma, vycházky jsou prostě 6 hodin. Nebo choď do práce. Jinou práci a ni překážku v práci že jsi těhotná ti nikdo nedá, není důvod.

• Nahlásit
3399
29.7.19 14:32

Vic jak 6 hodin denne dostat nemuzes. Dnes uz se tehulim celodenni vychazky nedavaji.

• Nahlásit
14919
29.7.19 14:34

6 hodinový vycházky jsou úplně v pohodě. Po porodu nebude ani to :mrgreen:

• Nahlásit
50802
29.7.19 14:37

Delší vycházky ti nikdo nedá. Ale můžeš dát výpověď, být na pracáku a s vycházkama bez omezení. A kdo ví, třeba by ti na tom pracáku i něco v těhotenství našli (no asi ne, ale za zkoušku to stojí).

• Nahlásit
18195
29.7.19 14:38

Delší vycházky nedostaneš. Můžeš jit leda tak na pracak (ale tam je pak otázka jestli bys dosáhla na mateřskou, spíš ne) :think: nebo si najít jinou práci, ale nevím co bys chtěla dělat snazšího než jenom sedět u telefonu a těhotnou se taky každý nepohrne zaměstnat :nevim: takže buď zatni zuby a chod normálně dal do práce a nebo jdi na neschopenku, ale počítej že se následující půl roku nedostaneš pořádně z domu…

• Nahlásit
13999
29.7.19 14:38

Pokud potřebuješ vycházky víc než 6 hod, tak je ti prd.
Měla jsem rizikové těhotenství a mohla jsem akorát tak na wc a zpět, upřímně bych víc ani nedala, i ze schodů mě manžel nosil
Nechci být hrubá, ale vážně myslíš, že sezení u telefonu je náročná práce pro těhotnou?

• Nahlásit
Anonymní
29.7.19 14:40
@pikola píše:
Nevím co by jsi chtěla dělat ještě za lehčí práci než sedět v kanclu na telefonu. Když budeš doma, vycházky jsou prostě 6 hodin. Nebo choď do práce. Jinou práci a ni překážku v práci že jsi těhotná ti nikdo nedá, není důvod.

Já jsem spíše doufala, že mi někdo tedy odpoví, jak to chodí, protože jsem v tomhle ohledu dost nezkušená. Fyzicky náročná práce to není, ale na psychiku to má celkem velký vliv. Ne nadarmo se říká, že životnost operátora je jeden rok. Práce s lidmi je vždy velký oříšek a snažila jsem se požádat, že bych mohla dělat ostatní práci okolo (protože té je také hodně), ale spíš mi bylo řečeno něco v tom smyslu, že si pravděpodobně myslí, že stejně budu na neschopence, když jsem od začátku hlídaná kvůli podezření na mimoděložní těhotenství.
Mají nás tam za roboty. Dokud člověk mluví, tak ať jede. Proto jsem chtěla práci změnit. Ne jen fyzická práce je náročná. Tak to prosím neberte zle, tento můj příspěvek :hug:

• Nahlásit
2539
29.7.19 14:41

@Roma20 delší vycházky nejdou. Max 6 hodin denně. A od bolesti můžeš max paralen 500 a to max 2 tablety denně (pokud ti tvůj dr dovolí)

• Nahlásit
4629
29.7.19 14:42

Hele na neschopence jsi buď protože ti je tak blbě že se dal jak na WC a ani nedostaneš a nebo se nemáš hýbat aby jsi si nevyvolala potrat a na to ti 6 hodin fakt stačí a nebo mazej do práce telefonistka není zas tak náročná práce a že se projdes tě nazabije.

• Nahlásit
3399
29.7.19 14:42
@Roma20 píše:
Já jsem spíše doufala, že mi někdo tedy odpoví, jak to chodí, protože jsem v tomhle ohledu dost nezkušená. Fyzicky náročná práce to není, ale na psychiku to má celkem velký vliv. Ne nadarmo se říká, že životnost operátora je jeden rok. Práce s lidmi je vždy velký oříšek a snažila jsem se požádat, že bych mohla dělat ostatní práci okolo (protože té je také hodně), ale spíš mi bylo řečeno něco v tom smyslu, že si pravděpodobně myslí, že stejně budu na neschopence, když jsem od začátku hlídaná kvůli podezření na mimoděložní těhotenství.
Mají nás tam za roboty. Dokud člověk mluví, tak ať jede. Proto jsem chtěla práci změnit. Ne jen fyzická práce je náročná. Tak to prosím neberte zle, tento můj příspěvek :hug:

Ale co jak chodi? Vychazky muzes dostat max. 6 hodin denne. Kdo te zamestna jinde jako tehotnou? Asi nikdo. A nevim jak je to s prerazenim na jinou pozici, ale pokud nedelas s chemikaliemi, atd. tak si myslim ze zamestnavatel nema duvod a nemusi te nikam presazovat.

• Nahlásit
24806
29.7.19 14:43

@Roma20 Psala jsi tady několikrát, je to pořád stejné. Dělala jsem operátora 10 let, není to žádný mozkový výkon, stres je v každé práci. Neřídíš letový provoz aby to bylo omezené těhotenstvím a není to důvod tě někam přeřazovat. Pro dítě to také nebezpečné není.

• Nahlásit
13999

No chodí to tak, že bu budeš doma s 6 hod vycházkami nebo budeš v práci, nic jiného není. Můžeš ještě na pracák, pak budeš mít vycházek habaděj.

Jsem učitelka, zvracela jsem 14× denně a při posledním těhotenství jsem nemocenskou nedostala a to ve škole byla spála a neštovice

• Nahlásit
Anonymní

Já nepotřebuji delší vycházky. V tuto chvíli stejně trpím hodně na bolesti žaludku a zvracím. Jen jsem se obecně ptala a myslela, že se můžu normálně svěřit. Ne že tu do mě budete rýpat, že „sedět u telefonu“ je pro těhotnou to nejjednodušší.
Ptala jsem se jen obecně, abych měla rozhled, ale vidím, že to byla chyba.

• Nahlásit
2539
29.7.19 14:44

@Roma20 pokud chceš mít pak národ na MMD tak bych výpověď nedávala a byla na té neschopence. Dopoledne se prospíš pěkně a od 12 do 18 hodin jsou vycházky v pohodě. Já to tam měla celé těhu… Teď už čekám na porod a přežila jsem to :hug: :hug:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama