Je mi 43 a jsem těhotná po tom, co jsem to už vzdala....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 13:04
Potrat?? Jsem úplně bezradná..

Pěknou neděli vám všem..
Pro mne není moc pěkná, protože se blíží středa, tedy den, do kdy se musím rozhodnout co udělat :nevim: :nevim:
Abych Vám osvětlila svoji nelehkou situaci..
Je mi 43 let, manželovi 65… Děti žádné nemám, bohužel mám za sebou dvě umělé oplodnění, které skončily zamlklým potratem v 9tt :( Manžel má dospělou dceru z prvního manželství..
Bylo mi lékaři sděleno, že bohužel spontánní těhotenství se v mém případě rovná zázraku..Do třetího umělého se mi po předchozích 2 smutných zkušenostech už nechtělo..S manželem jsme si tedy zařídili život jinak..Já si našla úžasnou práci, manžel podniká, cestujeme…vše skvělé…
No a najednou jsem zjistila, že jsem v jiném stavu, naprosto nečekaně a spontánně..HA jsem nebrala roky, nač také…
Jsem v 8 + 4… pere se to ve mně strašně..
Pokud si dítě nechám, mám strach z věku nás obou..Když bude malému 7 let, bude mi 50..Když bude v pubertě, budu 60-ti letá bába…
Manžel mi řekl, že si vždy se mnou přál dítě, že mi bude pomáhat, jak to půjde a dokud bude stačit..ale má už věk…takže se musím rozhodnout sama…ač vypadá o mnoho let mladší a je skvělý, věk už má…
Jeho rodiče jsou již po smrti, já mám už jen matku, ale ta má problémy sama se sebou, moc dobře vím, že by mi s ničím nepomohla…navíc s dítětem bych přišla i o moji skvělou práci..
Ani já už nejsem zrovna nejmladší a ač jsem po dětech hodně toužila, nyní už tu touhu necitím - alespoň ne takovou… Na druhou stranu, mimi bude asi bojovník…ale snažím se rozhodovat nejen srdcem (tam by to asi bylo jasné), nýbrž i rozumem - budu mít 46 let, 3 leté dítě…Práci tam, kde bydlím, nemám šanci najít…Dojíždím každý den 50 km…Co chudák dítě…
Co si o tom myslíte??
Předem děkuji za reakce…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »
Reakce:
K82
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 28.07.19 13:12

A jak je to dlouho, co jsi byla na umelem? a mas nekoho, kdo by ti pomohl (hlidat..)?a financni situace, pokud bys byla doma a pak male uvazky, nez dite vyroste?

Mialina
Kecalka 105 příspěvků 28.07.19 13:12

Ahoj, to je těžká životní situace. Osobně bych si dítě nenechala. Mít staré rodiče není žádná hitparáda, navíc manžel je už ve věku dědečka a rodinu moc nemáte, co by pak bylo s dítětem, až vy nebudete… Přeji ti, ať se rozhodneš správně.

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 28.07.19 13:13

Mě přijde teda úplně neuveritelny, ze někdo, kdo se snaží o dítě i uměle, takže o nej vážně stojí, dokáže přemýšlet o potratu. Nemyslím to zle, jen nechápu ten obrat, ze třeba tři roky člověk touží, a pak by se o nej nechal pripravit

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 28.07.19 13:14

Myslím si, že to je zázrak a že 43 je v pohodě :palec: Kdybych žádné dítě neměla, určitě bych si ho nechala. Tvůj důvod k potratu je spíš pohodlí a to si myslím, že bys ořvala a měla záhy pěkné výčitky. ;) Neboj, to bude v pořádku, znám vícero matek 43let a i starší :palec:

K82
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 28.07.19 13:16

A jeste uplne nadrsno-mas nekoho, kdo se o dite postara, kdmyz vas zradi vek? a dokazala by ses vyrovnat se s prerusenim?

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 28.07.19 13:16

Otěhotnět v tomto věku přirozenou cestou je zázrak. Já bych na potrat nešla. :kytka:

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 26082 příspěvků 28.07.19 13:17

Taky jsem zázračně otěhotněla ve 43. Dite si nech pokud je to jen trochu možné. Asi bys pak hodně litovala.

warita
Extra třída :D 11818 příspěvků 28.07.19 13:17

Mas to tezke, ale byt tebou bych si dite nechala. Nejak bylo, nejak bude. Predstav si, ze bys sla na potrat a pak budes do konce zivota litovat, ze tu jedinou sanci byt matkou jsi zahodila a na stara kolena budes jako kul v plote. Tim jak je manzel starsi, tak musis pocitat s tim, ze spolecne z tohoto sveta neodejdete.

Anet131
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 28.07.19 13:17

Moje teta byla na umělém v 44 a myslím si že malá rozhodně nestrádá, ba naopak… v dnešní době to není žádná rarita ;) když už jste šli do umělého a prošli si tím vším a že to není lehké (mám to za sebou 5×), tak si myslím, že není nic hezčího, než že si vás miminko našlo nakonec samo, zrovna tak jako mě :)

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 28.07.19 13:18

Myslím, že je horší nebýt vůbec než být se starými rodiči. Podruhé jsem otěhtněla stejným zázrakem, byť o pár let mladší a se zázemím, ale tak nějak od začátku vnímám, že to dítě tady přese všecko strašně moc chtělo být a já mu tu šanci musím dát. Jo, je to šok, člověk už si tak nějak zařídí život způsobem, který s dítětem nepočítá, ale i tak mi přijde po tom všem to dobrovolně ukončit dost šílené.

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 28.07.19 13:19

Hodně těžké rozhodování. Kdybys doma už dítě měla, řekla bych ti jdi na potrat, ale takhle :think: já bych si ho asi nechala.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 28.07.19 13:22

Určitě děťátko nechat. Jak píšeš - je to bojovník. Takhle to mělo být, vše má svůj důvod, i když se nám to nezdá. Co bude za tři-čtyři roky, až budeš řešit práci, neřeš už teď. Nevíme, co bude zítra :) Gratuluju…

Markéta80
Hvězda diskuse 45895 příspěvků 28.07.19 13:23

Pokud jsi byla na IVF fakt by jsi ted řešila potrat? Navíc když jde o první dítě, je to zázrak. S tím bych se vnitřně nesrovnala o dítě se snažit, podstupovat kde co a kdy to vyjde nakonec samo tak jít a těhotenství ukončit :?. Ber to tak že je to Tvá jediná a poslední šance na vlastní dítě. Otec je věkově u jinde ale kolik je žen co rodí po 40. Podstoupila bych co nejvíc vyšetření jestli je miminko ok ;) a Ty asi zdravá jsi když jsi otěhotněla :lol:

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 28.07.19 13:25

Manžel je starý, tobě je dost, ale jsem v tvém věku, kdybych neměla žádné dítě, nad potratem bych neuvažovala ani minutu. Dítě bych zaopatřila vysokými pojistkami. Dítě bude mít dospělou sestru, nebude úplně samo, kdyby se vám něco stalo. Nešla bych na potrat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 48 Další »
Váš příspěvek
Reklama