Neschopenka vs. hory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 19.01.19 15:47
Neschopenka vs. Hory

Zdravím ženy..

Mám takový dotaz ohledně neschopenky. Už x měsíců máme s přáteli rezervovanou a zaplacenou chatu v Jeseníkách, kam jsme chtěli jet na snowboardy.

Já jsem teď v týdnu špatná na nohu, šla jsem k doktorovi a vyfasovala jsem dlahu a neschopenku až do půlky února. S doktorkou jsem diskutovala a bylo mi řečeno, že si můžu na těch pár dnů té dovolené změnit místo pobytu. Mám si to promyslet a dát začátkem příštího týdne vědět, jak to tedy bude..

Já mám ale v hlavě červa a tak přemýšlím..
Na hory jedeme ve čtvrtek a máme to do neděle. Změním si tedy datum neschopenky od čtvrtka do neděle. Tomu rozumím.. ovšem, my v tu neděli pojedeme domů třeba v 13:00 hodin. A na své staré adrese (doma) budu v neděli třeba v 16:00.. co když mě kontrola bude na té dovolenkové adrese hledat v neděli večer?

Jak to tedy funguje během těch přesunů? :mrgreen: :mrgreen: já tohle nikdy neřešila, tak mám z toho hlavu jak balón a docela nervy. Lidi z chaty mi dělají scény, že když nepojedu já, tak nepojede nikdo. Manžel mě doma nechce nechat samotnou. Já zase nechci jet, protože je to pro mě dovolená nahovno a když nemůžu ani normálně chodit, tak jsem bez nálady a protivná. :zed:

Když mi ale někdo vysvětlíte ty přesuny nebo jak to funguje, třeba se uklidním a pojedu. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 19.01.19 15:49

Hela ja myslim ze musis do nedele do pulnoci ale nevim to jiste.

PupuP
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 19.01.19 15:52

háčkuju se, tohle mě zajímá. bydlím na dvou místech (4 dny X 3 dny) a neschopenku jsem ještě neřešila, ale také by mě zajímalo jak to je, když přejíždím…

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 15:52

@Mentalist Já se snažila přejíždět v době vycházek. Jinak si myslím, že by se to individuálně dalo vysvětlit. Ale taky jsem to třeba měla tak, že jsem jela od našich odpoledne a večer už jsem byla doma. Tak jsme byli domluvaní, že kdyby mě večer hledali u nás, tak mamka řekne, že jsem ve vycházkách odjela jsem doma. Jinak to asi nevymyslíš.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 19.01.19 15:59

A je realny vubec, ze kontrola prijde o vikendu? To bude platit jeste, ze kontrola muze prijit na udani z prace, nebo uz budou chodit z uradu? Nejakych prvnich 14dni to jde ze strany zamestnavatele, takze bys mohla byt relativne v poho..

jary1
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 19.01.19 16:03

Tohle samé jsem řešila také. Řekla jsem to doktorce a ona povídá: a vy si jako myslíte, že vám kontrola přijde o víkendu? 8o
Tak jsem to neřešila a jela.

Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 19.01.19 16:05

@Micaella22 takže prvních 14 dnů chodí jen zaměstnavatel? Já myslela, že prvních 14 dnů může přijít jak zaměstnavatel tak i sociálka. :nevim:

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 19.01.19 16:06

Zase nebudte najivni,tady u nas byla na par lidi kontrola i o vikendu ALE nevim zda to nebylo na udani.a rovno zkontrolovali vic lidi ve meste

Maminanamatersky
Kecalka 298 příspěvků 19.01.19 16:32

Nikdy jsem tohle neresila, abych se stresovala s nejakym presunem presne nacas. To by mi mohla kontrola polibit… A taky ze se nikdy nic nestalo.

Megggiii
Kecalka 147 příspěvků 19.01.19 17:47

@Mentalist ahoj není to vůbec složité u dr nahlásíte adresu kde máte zaplacený pobyt a datum od - do… ale je pravda ze na dovolené byste měla dodržovat vycházky, moje dr to udělala tak ze to poslala až před koncem prác. Doby než se to dostane na správu sociálního zabezpečení a oni než to zpracují tak už jste dávno doma … jen ji řeknete v kolik budete odjizdet tam a v kolik se budete vracet ale neměl by byt problém… ja byla na nemocenské půl roku a na kontrolu mi přišli až po 5 měsících… většinou chodí na udání ať od zaměstnavatele nebo od lidi kteří jsou neprejicni…
jako v klidu bych vyrazila na dovolenou a i s omezeným pohybem a užila si to :D

Prof. Farnsworth
Kelišová 6085 příspěvků 19.01.19 18:00

U neschopenky lze měnit místo pobytu pomoci „Hlášení ošetřujícího lékaře“ které se posílá lékař elektronicky ČSSZ. Lze změnit i tak, že se určí místo pobytu v průběhu neschopnosti (např. celý měsíc jsem v neschopnosti doma, ale jeden týden (od - do) budu na jiné adrese). Neuvádí se čas, pouze datumy. Jak probíhá kontrola netuším, ale pravděpodobně budou počítat s tím, že v datum odjezdu a návratu nemusí neschopného zastihnout (bude se přesouvat / má to povoleno lékařem).

Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 19.01.19 18:55

@Megggiii no, courat kde budu chtít a užívat si to, to moc nehrozí s tou nohou. I teď doma mám problém přenést si kávu z bodu A do bodu B a spousta triviálních činností mi trvá snad půl dne :lol: :lol: ale uvidíme, ještě mám tři dny na rozmyšlenou, tak uvidím, jak se v konečné fázi rozhodnu :)

A ještě mám na vás ženy dotaz: Na neschopence jsem teď pár dní, takže v době té dovolené mi neschopenku platí zaměstnavatel, měla bych to oznámení o případné změně pobytu nahlásit i jemu? :mrgreen:

Anik
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 19.01.19 19:00

Megggiii. Jojo, lidi jsou strašně nepřejícní. Mám zkušenost s kamarádkou, ta si bere neschopenku na každý nachlazení, ovšem s vycházkama. Pracuje v kuchyni ve špitálu. Posledně s nachlazením byla doma tři týdny. Procházela se po venku, pohoda. V kuchyni dělají za ni, výpomoc nedostanou, peníze taky ne. Poslali na ni kontrolu, ale měla štěstí, zrovna byla doma. Vyjet nemá kam, ale jinak by klidně vyjela. Tak se některým lidem fakt ani nedivím, že jsou tak nepřejícní.

Já nato teda taky nemám žaludek, takže před dovčou neschopenku končím, a beru dovolenou, která byla beztak plánovaná…taky jsem tak jednou měla, záda před horama. Jela jsem, nelyžovala, obětovala se pro dítko,,,, ale šlo mi to z dovči.

A ještě oznamovat v práci, že v době neschopenky si jedu na hory,aby všichni věděli, tak to opravdu klobouk dolů, to nezvládne každej.

Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 19.01.19 19:37

@Anik Nejde o to, že bych to v práci chtěla bůh ví jak vytahovat, že si jedu v době neschopenky na dovolenou, ovšem můj zaměstnavatel o mé dovolené ví. Respektive pár dnů před úrazem jsem se za ním byla na termínu dovolené domlouvat a vzhledem k tomu, že jsme malá firma o pár lidech, kde si i se šéfem tykáme, tak nepochybuji, že by na moji dovolenou zapomněl. :mrgreen: :mrgreen:

O tom ukončení přerušení neschopenky jsem se s paní doktorkou bavila a bylo mi řečeno, že bych tím pádem přišla ještě o víc peněz - začátek neschopenky (3 dny neplacené), potom neschopenka, přerušení (dovolená) a potom zase nástup na neschopenku (další 3 dny neplacené), takže mi řekla, že rozhodně takto ne :zed: :zed:

Anik
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 19.01.19 19:49

Když úraz dovolí jet na hory /i když asi nebudeš lyžovat/, tak jistě dovolí jít i do práce,,,v mém případě kancelář, takže u mně by to platilo stopro. To tak prostě je, kdo je nemocný, léčí se, kdo se léčit nepotřebuje a jezdí si po dovolených, tak není nemocný. Je to jednoduchý.

Já jsem prostě takto blbě vychovaná, jsem trošku starší, tak se na to zkrátka dívám jinak, každej prostě podle svýho svědomí. Že je přerušení neschopenky méně výhodné, to je pravda, ale je to fér. Máš dobrou doktorku,,, i když té je to jedno, té o nic nejde.

Přeju hezkou dovču.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >