Reklama

Neschopnost spánku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 17:58
Neschopnost spánku

Měla to z vás taky některá?
Jsem vzhůru už od včerejších 6 hodin ráno a dnes už je 18:00 a já jsem si ani nezívla. Cítím na sobě, že jsem unavená, ale nedokážu usnout. Nevíte jak se víc unavit? Už jsem byla i venku, v práci, ale prostě nic :nevim:

Reklama

Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 11.09.18 18:01

Jo já tohle mám :zed: upřímně, nepomohlo mi nic. Ani prášky na spaní nezabírají, asi bych si mohla dát dvojitou dávku a pak jít do fitka :nevim: jestli to je u tebe jednorázové a na nespavost netrpíš, nemáš zrovna stres nebo nervy z něčeho?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 18:05
@Lalelale píše:
Jo já tohle mám :zed: upřímně, nepomohlo mi nic. Ani prášky na spaní nezabírají, asi bych si mohla dát dvojitou dávku a pak jít do fitka :nevim: jestli to je u tebe jednorázové a na nespavost netrpíš, nemáš zrovna stres nebo nervy z něčeho?

Je pravda, že teď to není nejjednodušší, ale už to mám asi po 3× a to jsem dřív byla úplně v pohodě (ikdyž je pravda, že teď jsem vzhůru fakt dlouho :pocitac: ) no, zkusím si lehnout, popřípadně aspoň relaxovat, ať si trochu odpočinu :dance:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 11.09.18 18:10

Mně hodně pomáhá dobrá knížka. Když se člověk soustředí na čtení, tak zapomene na vlastní stres, přivodí to příjemný pocit, ukolébá… Když před spaním čtu, tak lépe usnu. Naopak brouzdání na telefonu, youtube atd ne-e, aspoň mě to nějak ruší.

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 11.09.18 18:19

Zkus si lehnout a pustit si mluvené slovo. Tím že to budeš poslouchat a představovat si to tak nebudeš myslet na starosti kolem a usneš. Tohle mi hodně pomáhala když jsem měla podobné období. Nebo heště jedna věc lehnout si do postele, zavřít oči a pomalu začit uvolňovat svaly v těle - nejdříve obličej, ramena, ruce, břicho no prostě až dojdeš k prstům na noze a když to budeš mít za sebou tak ai představit že jsi na lodi, která se houpe. Tohle mi taky pomáhala údajně to používají vojáci, kdysi jsem o tom četla a fakt to na mě funguje. :) Jo a hlavně dej pryč veškeré věci, které by tě mohli nějak rušit - notebook, svítící světýlka třeba z nabíječky atd..

annasmyc
Kecalka 246 příspěvků 11.09.18 18:50

mě se to stává, když jsem přetažená (fyzicky i psychicky), že tělo ne a ne usnout, i když už jsem šílená únavou. Rekord mám 4 probděné noci za sebou. Když už je to takhle moc rozjeté, beru si prášek na spaní (oxazepam -na předpis). Jinak mi pomáhá hlavně klid a dělat, že se vlastně nic neděje, tak si rozsvítím a budu číst, usnu třeba nad ránem. A dodržovat spánkovou hygienu (nespat přes den, chodit spát zhruba ve stejnou dobu, večer bez televize s knihou, teplá vana…každý to může mít jinak). Mluvené slovo mi taky pomáhalo nebo relaxační hudba (na youtubu jsou hodiny a hodiny šumění vln, pršení…a jiných šumů)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 18:54

Děkuji za rady! :palec:

annasmyc
Kecalka 246 příspěvků 12.09.18 12:46

tak co, podařilo se ti zabrat a prospat se? Slabší léky na spaní může napsat i praktik, třeba by ti pomohlo už jen mít je doma jako berličku, kdyby to zase nešlo. Ale nejdůležitější je být v pohodě. Ještě jsem četla doporučení. když se nedaří usnout a běží hlavou myšlenky, tak vzít papír a všechno si to tam napsat, tím si vyčistit hlavu a jít spát.

Qwentin
Hvězda diskuse 61237 příspěvků 12.09.18 19:47

Hodně pomáhá teplá koupel (nejlépe s heřmánkem) a čaj na spaní. V lékárnách je toho spousta. Do prášků bych se zatím na tvém místě nepouštěla. Je na to silná návykovost.Nejhorší jsou stresy, to pak vůbec nejde spát.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >