Nesebevědomé dítě 5 let?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
17.5.22 11:38

Nesebevědomé dítě 5 let?

Dobrý den maminky, máte někdo doma dítko, které se řekněme nerado projevuje veřejně? Moje skoro 5ti letá dcera je doma úplně v pohodě, ale když se má projevit jinde, moc jí to nejde. První upozornění přišlo od paní učitelky ve školce, ať doma trénujeme skládačky apod. Což mě překvapilo, protože doma s přehledeme skládá puzzle a ve školce jsem sama viděla, jak jen stojí a nesloží ani dílek, dnes jí zase paní učitelka dávala zástěru a řekla jí, ať si na ní udělá uzel, zase nic-dcera stála se svěšenýma rukama a ani to nezkusila, přičemž doma motá uzly všude možně, občas i kde nemá :mrgreen: Takže učitelka jí to zavázala se slovy,,už bys to měla umět". K tomu jsem si vybavila nějakou dětskou akci, kde se plnily úkoly a na otázky, které jí paní dávala buď neodpověděla, nebo odpověděla špatně, protože se pořádně nesoustředila, jen tak něco plácla, hlavně aby to měla za sebou. Zajímalo by mě, jestli se s tím dá nějak pracovat? Jinak se chová normálně, ráda si hraje v kolektivu, není nijak,,uťápnutá"…Když si představím, že se příští rok u zápisu do školy zablokuje podobným způsobem, tak to bude skoro na odklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5303
17.5.22 12:42

Syn se taky totálně zablokoval u zápisu, přitom úplně normální kluk :lol: jediný, co z nej vylezlo, bylo “ne”, když ho Ucitelka chtěla rozhýbat a poslala ho, aby přinesl nějakou věc ze vzdalenejsiho stolu :mrgreen:

pak přestupoval na jinou školu do třetí třídy, tak jsme se sli ukázat ředitelce, opět zaseknutej a Koukal někam do prostoru, tak si pak Ucitelka myslela, ze je nějak postiženej :lol: :lol: :lol: ale fakt, je normální, pak si ho i chvalila, ze je úplně v pohodě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3557
17.5.22 12:56

No mě teda spíš zarazila slova paní učitelky… „Už bys to měla umět“…Mít takovou učitelku, asi bych byla zaražená pořád 8o Třeba to až tak není v dceři, ale v prostředí, kde se třeba necítí uvolněně… Určitě z toho vyroste a otrká se, asi bych z toho vědu nedělala… :think: Maximálně bych jí neustále říkala - podporovala ji jak je šikovná a ať se nebojí ukázat to paní učitelce, že ta bude určitě koukat jak je šikovná ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
17.5.22 13:15
@barusberus píše:
Dobrý den maminky, máte někdo doma dítko, které se řekněme nerado projevuje veřejně? Moje skoro 5ti letá dcera je doma úplně v pohodě, ale když se má projevit jinde, moc jí to nejde. První upozornění přišlo od paní učitelky ve školce, ať doma trénujeme skládačky apod. Což mě překvapilo, protože doma s přehledeme skládá puzzle a ve školce jsem sama viděla, jak jen stojí a nesloží ani dílek, dnes jí zase paní učitelka dávala zástěru a řekla jí, ať si na ní udělá uzel, zase nic-dcera stála se svěšenýma rukama a ani to nezkusila, přičemž doma motá uzly všude možně, občas i kde nemá :mrgreen: Takže učitelka jí to zavázala se slovy,,už bys to měla umět". K tomu jsem si vybavila nějakou dětskou akci, kde se plnily úkoly a na otázky, které jí paní dávala buď neodpověděla, nebo odpověděla špatně, protože se pořádně nesoustředila, jen tak něco plácla, hlavně aby to měla za sebou. Zajímalo by mě, jestli se s tím dá nějak pracovat? Jinak se chová normálně, ráda si hraje v kolektivu, není nijak,,uťápnutá"…Když si představím, že se příští rok u zápisu do školy zablokuje podobným způsobem, tak to bude skoro na odklad.

Takovou mam doma destiletou. Jak se neldy dostane pod tlak, blokne se a je vsechno marny.
Je to blby, ale rikam si, ze kazdy dite /clovek je nejakej, neco mu jde skvele a neco hur.
A vlastne to znam i od sebe. Tlak na me = blok, nebo hazim zpatecku. Ne samozrejme vzdycky, ale jsou urcity situace, kdy jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
17.5.22 14:19
@Semtex píše:
Syn se taky totálně zablokoval u zápisu, přitom úplně normální kluk :lol: jediný, co z nej vylezlo, bylo “ne”, když ho Ucitelka chtěla rozhýbat a poslala ho, aby přinesl nějakou věc ze vzdalenejsiho stolu :mrgreen:pak přestupoval na jinou školu do třetí třídy, tak jsme se sli ukázat ředitelce, opět zaseknutej a Koukal někam do prostoru, tak si pak Ucitelka myslela, ze je nějak postiženej :lol: :lol: :lol: ale fakt, je normální, pak si ho i chvalila, ze je úplně v pohodě :lol:
@Simona05 píše:
No mě teda spíš zarazila slova paní učitelky… „Už bys to měla umět“…Mít takovou učitelku, asi bych byla zaražená pořád 8o Třeba to až tak není v dceři, ale v prostředí, kde se třeba necítí uvolněně… Určitě z toho vyroste a otrká se, asi bych z toho vědu nedělala… :think: Maximálně bych jí neustále říkala - podporovala ji jak je šikovná a ať se nebojí ukázat to paní učitelce, že ta bude určitě koukat jak je šikovná ;)

Je pravda, ze me reakce pani ucitelky taky trochu zaskocila, ale zase ji znam a predpokladam, ze to necilila az tak jako kritiku na dceru, spis to bylo smerovano ke me, abych si,,vsimla, ze dceri neco nejde" a zapracovala na tom. Tohle asi vyresim, ze za ucitelkou pujdu a vysvetlim ji jak se veci maji, aby vedela, ze dcera neni neschopna, ale kdyz se dostane pod tlak, tak neumi reagovat. Dceru zkusim vic motivovat a uvidim no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
17.5.22 15:12

A nemůže být vážně problém v paní učitelce. Nebojí dcera před ní a vlastně i před někým cizím projevit aby nebyla káraná, že se jí něco nepovedlo?
Mám ten příběh zprostředkovaně, ale šlo tehdy o asi čtyřletou holčičku, která po přestěhování přešla do nové školky. Kde u jedné paní učitelky byla schopná cele dopoledne mlčet. Učitelka vyváděla, jestli není zaostalá. Rodiče řešili co u jinak upovídané holčičky může být za problém. Až se malá přiznala, že se bojí aby neřekla prosté slovo. Paní učitelka děti totiž strašila, že má nějakou vodičku a když budou mluvit sprostě, tak jim ji nakape na jazyk a ten jim upadne. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
18.5.22 13:28
@Karinkas píše:
A nemůže být vážně problém v paní učitelce. Nebojí dcera před ní a vlastně i před někým cizím projevit aby nebyla káraná, že se jí něco nepovedlo?
Mám ten příběh zprostředkovaně, ale šlo tehdy o asi čtyřletou holčičku, která po přestěhování přešla do nové školky. Kde u jedné paní učitelky byla schopná cele dopoledne mlčet. Učitelka vyváděla, jestli není zaostalá. Rodiče řešili co u jinak upovídané holčičky může být za problém. Až se malá přiznala, že se bojí aby neřekla prosté slovo. Paní učitelka děti totiž strašila, že má nějakou vodičku a když budou mluvit sprostě, tak jim ji nakape na jazyk a ten jim upadne. :zed: :zed: :zed:

Ty jo. :roll: Kam na to ty učitelky chodej. 8o Nám ve školce zase jedna káča tvrdila, že když budeme moc brečet, tak oslepneme a dostaneme bílou hůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat