nesestouplé varlátko

41
29.8.06 14:51

nesestouplé varlátko

Ahojky všem, můj dvouletý syn nemá sestouplé varlátko a čeká nás pravděpodobně zákrok v narkóze. Mám z toho trochu strach. Nemáte s tím některá zkušenost? Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1450
29.8.06 14:59

Ahoj, my s tím zkušenost máme, ale bohužel špatnou. Jen se divím, že počkali do dvou let, mě říkali, že musí sestoupit do roka :roll: V půl roce začal mít synátor bolesti, asi mu začalo samo sestupovat, měl jakoby v třísle bouli, hrozně řval, jeli jsme na pohotovost, kde jsme čekali dvě hodiny 8O Chudák pořád brečel, měl horečky, tam nás ujištovali že se jedná o uskřinutou kýlu, poslali nás rychle sanitkou do Ústí a tam mě taky přesvědčovali, že je to uskřinutá kýla (věděla jsem svoje, ale hádej se s doktory), šel ihned na sál a druhý den mi volali, že to uskřinutá kýla nebyla, ale varlátko a bohužel se uškrtilo a synovi pomalu začínala otrava krve..Pak za nějakou dobu tam musel znovu, aby mu to druhé varlátko zafixovali či co..Takže jsem zvědavá, jak mu to budu vysvětlovat, bude mu 9 a ještě si nějakého rozdílu nevšiml, už vidím ty pocity méněcennosti v pubertě a vůbec :cry: Tím tě ale nechci strašit, toho zákroku se neboj a čím dřív tím líp..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
29.8.06 15:26

Dendulko, to mi ani neříkej :? Mě říkala moje doktorka i na urologii v nemocnici, že na varlátko se čeká do dvou let a na předkožku do tří, s tou máme taky trochu problém. Budou mu to dělat všechno najednou. Tak si někdy říkám, jestli by z něj nebyla pěkná holčička :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
29.8.06 15:50

Ahoj Pehy,
my jsme taky po operaci hydrokely - proste nam taky varlatko putovalo,nebylo jen nahore, ale jednou za mesic,kdyz byla hodne tepla vana tak sestoupilo… :) Operovali nas v Motole, prvni den nas prijali a druhy den sel Dada rano na vec. Jo bylo mu rok a pul. Donesla jsem ho k salu,samozrejme ubulena a ze si na pokoji dam snidani a kaficko a nez mi vychladlo byl Danecek zpatky a skoro vzhuru. My jsme meli pred tim operaci v sestinedeli a to byl na sale 4 hodiny, ale ted,kdyz uz byl vetsi,jsem mela taky vetsi strach… My pochazime z okresniho mesta a samozrejme nemocnici tady vyuzit jen v ohrozeni zivota :D , nastesti uz jsme zapsani jednou v Motole,tak tam Danka vezmou na cokoliv. Jo a druhej den po operaci nas pustili domu. Jen maji deti omezeni,ze musi byt v klidu,haha :D :D :D .
Neboj,vsechno bude dobry a hlavne se nenervuj,abys to neprenasela na maliho…
Drzime palecky a drzte se
Pajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
29.8.06 18:16

To jsi me Pajko trosku uklidnila,ale uz se vidim,jak budu z toho na nervy :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
30.8.06 10:46

Pehy, tak my nastesti problem nemame, ale manzel ano.....

mel triselni kylu, v detstvi byl na OP, ale az pri SPg pred 2 lety zjistil doktor, ze nema sestouple 1 varle…ma ho nahore, a asi je inefunkcni.....

taky nam rekli, ze to muze byt desicne.......nastesti malej ma obe kulky poradku

Jen se chci zeptat, jak to zjistili? A neni to taky dedicne? Nemel to nekdo z rodiny?

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
30.8.06 11:43

Ahojky Katko,jestli je to dedicne,to bohuzel nevim. Nikdo se na to neptal,jestli to ma nekdo v rodine. A zjistili to hned v porodnici ,druhy den rano, kdyz mi malyho donesli,tak mi to hned pani doktorka rikala. Ja z toho byla vyplasena,dokonce jsem i brecela,myslela jsem si,kdovi co mu neni. Na urologii jsme zacali jezdit od jednoho roku a kazdyho pul roku na kontrolu. Ted jedeme po treti a asi naposled,pak uz operace. Trochu se bojim,ale to bude urcite dobry,musi byt :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
30.8.06 11:48

Aha...... stejne mi je to divne, ze manzelovi akorat zjistili tu kylu a to varle neresili.........

A ty jsi z Pardubic, ze tam jdete na tu operaci??? Nebo se to nedela v kazde nemocnici?

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
30.8.06 11:49

Pehy a Ka-tko , muj manzel mel jako mrne stejny problem. Operovali mu to tusim taky kolem tech dvou let. Dedicne to byt muze, podili se tam vice faktoru. Dr. mu rikala, ze by v dospelosti mohl mit problem s plodnosti a ze ma tak v 25ti prijit na nejake testy, ale jak je na me videt, nebyla zadna lekarska kontrola potreba :wink:

Operace se neboj, je to bezny zakrok a chlapecek bude urcite v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
30.8.06 12:25

Nejsem z Pardubic,ale z okresu Usti nad Orlici. Tam jdeme i na operaci. Kdyby byl mensi,museli by jsme do Hradce,ale ve dvou letech uz nemusime,teda uvidime…
Nico,dik :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama