Neshody s dcerou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rachelinka84
Nováček 9 příspěvků 03.01.19 21:25
neshody s dcerou

Zdravím, potřebovala bych nezávislou radu.. nějakou dobu už řeším problém se svouji 13letou dcerou která se bohužel chytla ne moc dobré partičky. bohužel ke vší smůle se to odrazilo jak ve škole tak i v chování doma vůči mě ale i vůči sourozencům. aby toho nebylo málo tak díky tomu že jsem usilovala o to že jsem ji dala zaracha a nesměla ven, nebyla na mobilu a sociálních sítích začala si ubližovat a párkrát se vyhla i škole bez mého vědomí. po tomto zjištění jsem to začala řešit jak s dětským psychologem, školou tak i se střediskem výchovné péče.. vše bylo asi měsíc v pořádku ale opět se to vrátilo do stejných kolejí navíc s tím že dcera se vrací domů pozdě, oznámila nám že chodí 16letou holkou a že ve 13letech už ví co chce a co může, je strašlivě pod vlivem své,,super" party, ale jelikož jsem s těma holkama mluvila všechny se bránili tím že ji ríkají at jede domů, že musí do školy atd.. oznámila jsem to tedy i na ospod že se nevím rady a tam ač mi sice chtěli pomoc a několikrát se u nás zastavily a s dcerou promlouvaly mi vlastně neporadily nic.. jsem v koncích.. neutále rozbroje mě přivádějí k šílenctví.. může mi někdo poradit jak popřípadě kde hledat pomoc s nezvládnutí této situace.. děkuji :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 21:39

Nevím jak poradit, ale kdysi, před mnoha lety byly obdobné problémy se sestrou. Začalo to někdy v 7. třídě a skončilo to v prváku na učilišti, kde se na intru dostala mezi úplně jiné lidi. Mamka, i my, sourozenci, jsme docházeli za kurátorem. Nic nepomahalo, ona dokonce i doma kradla. Asi poradím, vydržet. Přeji hodně sil a pevné nervy.

anupati
Kelišová 6440 příspěvků 03.01.19 21:43

Udělala jsi toho dost,je mi to líto. Je to noční můra pro matku. Já jsem byla poměrně šílený puberťák včetně špatně společnosti. Nepomohlo nic,vyrostla jsem z toho.Jo a od 15 jsem začala mimo školu makat celé víkendy a prázdniny,jakože komplet od rána do večera/noci na restauračce a už jsem neměla moc čas vyvádět…Zpětně vím,že v tom hrálo velkou roli tehdejší zázemí doma a vztah mých rodičů. Jak je to u vás v tomto směru?

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 03.01.19 21:47

@rachelinka84 to je moje nočni mura co ty píšeš…ale jsem připravena pokud by se neco takoveho melo stat mě, seberu to dítě a jsem ochotna se odstehovat do jinyho mesta. zmenit skolu. odstřihnout od ty party…a mobil si platí sama? vim že v ndesni dobe si tyhle deti mobil mají..ale sebrala bych ji ho. nepotřebuje ho. at si na něj vydělá.

Příspěvek upraven 03.01.19 v 21:48

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 21:47

Ahoj. Sama jsem byla v puberte problemove dite a musim rict ze to vse zacalo kdyz se rodice zacali hadat. Rvali po sobe, matka chtela odejit, ze at si nas tata klidne necha, nakonec spoli komunikovali jen skrz me,ja se chytla ve 14 spatne party, zacala jsem brat drogy, utikala z domu, s matkou hrozne vztahy… ty mimochodem i po letech trvaji. Tezko radit. Vse trvalo dlouho a musim rict ze mi nikdo z rodicu nepomohl. Kazdy zakaz, zarach atd problem jen prohluboval, pridali se psychicke problemy (zrejme v dusledku drog)… myslim ze by me tenkrat nejvic pomohlo objeti,vedet ze me ma mama rada,ze se o me zajima .. je to tezke.. drzim vam palce at tyto teleci leta zvladnete. Dnes uz jsem pres 10 let v poradku a musim rict ze mam krasny zivot. Hodneho manzela,dcerku.

annasmyc
Kecalka 480 příspěvků 03.01.19 21:50

jsi s dětmi sama? Nepíšeš nic o tatínkovi…Podle mě ti už teď dělá vše naschvál (říká si tím o pozornost). Kamarádka to měla hodně podobné se synem, už nevěděli kudy kam, tak kluk skončil na nějakou dobu v pasťáku. Teď je mu 18 let, není žádný vzorňák, ale bydlí doma a celkem seká dobrotu (s kecama). Hodně jim pomohla rodinná terapie (pro rodiče i jeho)

rachelinka84
Nováček 9 příspěvků 03.01.19 21:52

@axelina doma to je v pohodě,já i přítel děláme maximum at se mají dobře,nehádáme se nic… momentálně se svět točí kolem ní a stejně nic nezabírá ..

rokris
Kelišová 6844 příspěvků 03.01.19 21:52

Těžké. Myslím, že jste postupovala dobře a udělala vše, co šlo. Všechny ty instituce bohužel moc nepomohou, dokud se něco nepřihodí. :? O „partě“ bych nemluvila špatně, spíš vůbec. Ale snažila bych se s dcerou víc o celkově důvěrné rozhovory. Třeba pak svěří něco, čím Vám sama ukáže směr, jak na ni. Čím víc jí budete zakazovat, tím hůř se bude chovat. Když má navíc oporu v bezva partě. Nemáte v rodině někoho, na koho dá?

MartinaIrena
Extra třída :D 10437 příspěvků 03.01.19 21:53
@rachelinka84 píše:
Zdravím, potřebovala bych nezávislou radu.. nějakou dobu už řeším problém se svouji 13letou dcerou která se bohužel chytla ne moc dobré partičky. bohužel ke vší smůle se to odrazilo jak ve škole tak i v chování doma vůči mě ale i vůči sourozencům. aby toho nebylo málo tak díky tomu že jsem usilovala o to že jsem ji dala zaracha a nesměla ven, nebyla na mobilu a sociálních sítích začala si ubližovat a párkrát se vyhla i škole bez mého vědomí. po tomto zjištění jsem to začala řešit jak s dětským psychologem, školou tak i se střediskem výchovné péče.. vše bylo asi měsíc v pořádku ale opět se to vrátilo do stejných kolejí navíc s tím že dcera se vrací domů pozdě, oznámila nám že chodí 16letou holkou a že ve 13letech už ví co chce a co může, je strašlivě pod vlivem své,,super" party, ale jelikož jsem s těma holkama mluvila všechny se bránili tím že ji ríkají at jede domů, že musí do školy atd.. oznámila jsem to tedy i na ospod že se nevím rady a tam ač mi sice chtěli pomoc a několikrát se u nás zastavily a s dcerou promlouvaly mi vlastně neporadily nic.. jsem v koncích.. neutále rozbroje mě přivádějí k šílenctví.. může mi někdo poradit jak popřípadě kde hledat pomoc s nezvládnutí této situace.. děkuji :,(

Pohroz ji výchovňákem. Spratek jeden. Proč ji dovolíš, aby se takto chovala? Školní docházka je povinná a pokud bude chodit za školu, tak ji opravdu hrozí odebrání a umístění v ústavu.

rachelinka84
Nováček 9 příspěvků 03.01.19 21:54

@annasmyc nn nejsem s nima sama ..mám přítele.. jenže dcera se od malinka s vlastním otcem nestýka a když projevil zájem v jejich 11letech zájem ona neměla a nemá..

Šarlota4
Extra třída :D 10308 příspěvků 03.01.19 21:55

Zkusenosti z okoli - tam kde melo dite stabilni zazemi ( lasku, oba rodice, peci, pochopeni ) se to dite dalo po par letech do poradku a zije beznym zivotem. Nekteri i vystudovali VS , maji rodiny “apod., tam, kde to bylo doma spatny, tak se ty deti moc nezlepsily a vytvarej kupu problemu i v dospelosti.

rokris
Kelišová 6844 příspěvků 03.01.19 21:56
@MartinaIrena píše:
Pohroz ji výchovňákem. Spratek jeden. Proč ji dovolíš, aby se takto chovala? Školní docházka je povinná a pokud bude chodit za školu, tak ji opravdu hrozí odebrání a umístění v ústavu.

No, jen aby slečna neodpověděla, že je jí to jedno. On kdo nezažil, nepochopí.

Šarlota4
Extra třída :D 10308 příspěvků 03.01.19 21:59
@MartinaIrena píše:

Nechci zlehcovat, treba je fakt nevychovana, ale ja zazila spoluzaky se kterymi to v puberte mlatilo nehorazne a rodice byli slusni, normalni. Se mnou to taky triskalo, nasi kvetli, ale nedovolila jsem si prekrocit pomyslne meze. Vlastne ani nevim proc. Neco me brzdilo, par mych tehdejsich kamaradu nezbrzdilo nic. :nevim: oni si proste rekli “ zabit me nemuzou, tak co”. Jeji dcera spratkovati, ale 13 lety fakan bez zabran ti praskne doma dverma a je v cudu. Co bys delala?

rokris
Kelišová 6844 příspěvků 03.01.19 22:01
@Šarlota4 píše:
Nechci zlehcovat, treba je fakt nevychovana, ale ja zazila spoluzaky se kterymi to v puberte mlatilo nehorazne a rodice byli slusni, normalni. Se mnou to taky triskalo, nasi kvetli, ale nedovolila jsem si prekrocit pomyslne meze. Vlastne ani nevim proc. Neco me brzdilo, par mych tehdejsich kamaradu nezbrzdilo nic. :nevim: oni si proste rekli “ zabit me nemuzou, tak co”. Jeji dcera spratkovati, ale 13 lety fakan bez zabran ti praskne doma dverma a je v cudu. Co bys delala?

Přesně.

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 03.01.19 22:03

@rokris taky jsem byla chytra vždycky…ted mam syna - je mu jen 6 let , je hodne vzteklý a nervák… a už radši mlčim a nikoho nesoudim… kdoví co mě s nim čeká… a ty kecy že ho mam seřezat apod… seřezat ho mužu ale zabít ho nemužu a když seřežu ja jeho on už se brání..takže to je pak bitka jak v ringu…a to je mu teprve 6 a už ted na nej nic moc neplatí. ted tedy mame období klidu ale to proto že přes vanoce byl doma byl klidek nikdo po nem nic nechtel..dnes prvni den ve skolce a už zas začíná

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >